İran nükleer tesislerine saldırımı oldu ?

4
28

İran nükleer tesislerine saldırımı oldu ?

Geçen haftalarda İranda meydana gelen bir patlama oldu. 22 Kasımda meydana gelen patlamada İranın açıklaması mühimmat taşıması sırasında meydana gelen bir kaza olduğu yönünde idi.

Ancak ABD kaynaklı bir kaç araştırma sitesinde İranın bu tesislerinin füze sistemlerinin olduğu çok büyük bir kompleks olduğu ve bu merkezin bir şekilde yok edildiği yönünde.

Aşağıdaki uydu fotoğraflarında bu tesisin ilk önce ve patlama sonrası fotoğraflarını görülüyor.

Patlamada tüm binaların yok olduğu ve sistematik bir yıkım olduğu görülebiliyor.

Bu patlama sonrası çıkan İrana saldırının kısa sürede olacağı dedikodularının da hızla o günlerde medyada yer alması bu tesislere bir saldırı olabileceğini doğrular nitelikte.

İran nükleer tesisleri :

Yorumlarınızı bekliyorum.


4
Kimler Neler Demiş?

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
AlexandrFahri Meteorologandi Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
andi
Ziyaretçi
andi

NTVMSNBC arşivinden: Amerikan Time dergisi, Batılı istihbarat kaynaklarına dayandırdığı haberinde, İsrail’in askeri üsteki patlamayla İran Devrim Muhafızları füze uzmanı Tuğgeneral Hasan Tehrani Mukaddem’i hedef aldığını iddia etti. “İranlılara bunun bir kaza olduğunu inandıramazsınız” diyen Batılı istihbarat uzmanları, İsrail’in İran’ın nükleer tesislerine yönelik sabotajlarına devam edeceğini belirtti. İRAN YENİ BİR SİBER SALDIRIYA UĞRADI Nükleer tesisleri geçtiğimiz yıl Stuxnet bilgisayar virüsü saldırısına uğrayan İran, dün yaptığı açıklamada devlet kurumlarına ait bilgisayarların Stuxnet’in yeni bir versiyonu olan Duqu virüsünün saldırısına uğradığını açıkladı. Devlet haber ajansı IRNA’ya açıklama yapan İran Sivil Savunma Örgütü Başkanı Golam Rıza Celali, İran’ın Duqu virüsüyle gerçekleştirilen saldırıyı geri püskürttüğünü… Read more »

andi
Ziyaretçi
andi

Los Angeles Times ABD
Nükleer tesisleri ve bilim adamlarını hedef alan saldırılar, bazı gözlemcilere ABD ile İsrail’in İran’ın programını yok etmek için çalışmalara başladığını düşündürüyor. İran’ın nükleer tesislerinde meydana gelen patlamalara kaza denilse de birçok eski Amerikalı yetkili bunların ABD ve İsrail’in gizli çalışamaları sonucu olduğunu söylüyor. Washington Yakın Doğu Enstitüsü’den Patrick Clawson ‘Bu savaşın 21. yüzyıl versiyonu. Siber savaş ile bir suikast ve sabotaj kampanyası olduğu görülüyor’ yorumunu yaptı.

Alexandr
Ziyaretçi
Alexandr

Surprising to think of smeotihng like that