X planet veya 9. gezegen son bilgiler…

1
664

X Planet veya Nibiru, 9. gezegen olarak adlandırılan gizemli gezegen hakkında sitemizde birçok kez yazı yazdık ve yorumladık.

Son bir yıl içinde X planet hakkında bir çok veride basına yansımaya devam ediyor.

Daha geçen yıl güneş sistemi dışında pluto gezegeni ötesinde bir gezegenin olabileceği matematiksel olarak hesaplanmış ve ispatlanmıştı. Buna gerekçe olarak güneş sistemindeki gezegensel denge ve astroid kuşağı gösteriliyordu.

Çok çok uzaklarda !

Gezegenlerin bu şekilde durabilmesi için dış bir çekimsel kuvvette sahip bir başka gezegenin olabileceği söylendi ve matematiksel olarak bu doğrulandı.

En son olarak bu ay içinde Gök bilimciler şimdiye kadar görülen en uzak Güneş Sistemi nesnesini tespit etti. Solgun bir nesne olarak tanımlandılar. Haber oldukça sönük olarak basına yansımış olmasına rağmen bizler için çok büyük bir haber olarak karşılandı.

Güneş sisteminin gizli X Planeti nihayet yakında daha iyi görülebilir olacaktı.
Yeni bir makale, Planet X olarak bilinen gizli dünyanın, daha önce düşünülenden çok daha yakın bir yerlerde görüneceğini gösteriyor. Bildiğiniz gibi Nibiru – Anunnaki efsanelerinde güney tarafından kızıl bir gezegenin aniden ortaya çıktığını hatırlayalım bu arada.

Yeni analiz, Dünya’nınkinden beş kat daha fazla kütleye sahip. Yaklaşık 400 astronomik birim bulunan bir gezegenin resmini çiziyor.

Karşılaştırma için, Pluto bizden sadece yaklaşık 40 astronomik birim uzaklıkta.

Görünmeyen bu gezegenin bir gaz devi yerine kayalık bir süper Dünya olacağı sonucuna varıyorlar. Ancak yaşanabilirlik beklentileri elbette oldukça sönük, güneşten bu kadar mesafe uzakta bilinen yaşam koşullarına uymayacaktır.

Ancak bilim adamları günümüz biyoloji ve kimya dünyasında halen gizemli yaşam formlarına rastlaya bilmekte. Bunları düşündüğümüzde bu tip yaşam formu bu gezegende gelişmiş olabilir.

Planet X ayrıca biraz gizemli olduğunu belirtiyorlar. Nesne çok çok soluk ve aslında, çok çok zor tesbit edilebilir durumda, bu yüzden görüldüğü için çok şanslı. Bu zamanda, çok uzakta olduğu gerçeğinden başka, nesne hakkında fazla bir şey bilinmemektedir.

“Dokuzuncu Gezegenin lehine en güçlü argüman, bağımsız delillerin aynı özelliklere sahip olan yeni bir gezegen tarafından açıklana bileceğidir. Başka bir deyişle, Dokuzuncu Gezegenin gerçek olduğuna inanmak için sadece bir değil, birçok neden vardır.” diyor makalenin yazarı Fred Adams.

Eğer Planet X varsa ve bu son makalede anlatıldığı gibi, güneş sistemimiz için de önemli bir eksik parça tamamlanmış olacaktır.

ARTIK GÖRÜNTÜLENE BİLİYOR.

Şu an için varsayılan bu gezegeni gözlemlemek için tüm radyo ve görsel teleskoplar devreye alınmış ve rutin takip görevleri arasında yer almaktadır. Bunların arasında Hawaii deki KECK teleskobu da yer alıyor.

Eski uygarlıklarda ve kadim bilgilerde yer alan Nibiru gezegeninin güneş sistemimiz içinde var olması ve eski efsanelerde yer alan kişiliklerin bu gezegenle bağlantılanması bakalım nasıl gelişmeler getirecek.

Yörüngesel döngüsünü hesaplayan bilim adamları 3500 – 4000 yıllık bir yörüngeye sahip olabileceği bunun bilinen güneş sistemi sınırlarının 3 katı mesafeye ulaşması nedeni ile ön görüyorlar. Tabii hızı ve açısı bilinemediği içinde büyük bir yanılma olabilir.

Daha fazla araştırma ve gözlem bu şaşırtıcı bulguyu daha çok aydınlatacaktır. O zamana kadar, düşünülmesi gereken oldukça ilginç bir konu olarak bizi düşündürmeye devam edecek.

Anunnakiler doğru mu ?

Bu nesnelerin ne kadar uzağa gittiğini ve ne zaman bulacağımızı kim bilecekti. Orada başka neler var? Güneş sistemi, içinde gizemli şeylerin olduğu geniş bir alan mevcut. Elimizde geliştirdiğimiz teknoloji arttıkça bu gezegenler tek tek önümüze çıkmaya başladı.

Artık gizemli X planet hakkında bir efsane olmadığı bilimsel olarak ispatlanmış bir gezegen var elimizde.

Şimdi geriye sadece Sümerlerin söz ettiği o gizemli uzaydan gelecek kişilerin var olup olmadığına kaldı. Biz belki göremeyiz ama birkaç on yıl içinde uzaylı bir yaşamla karşılaşma ihtimalimiz gün geçtikçe artıyor.

Konu hakkında hazırladığımız video yu da izleyebilirsiniz.

.

 

Yorum eklemeyi unutmayın…

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
Yorumunuz için teşekkürler...
Yazıyı arkadaşlarınızla paylaşırsanız sevinirim... .

1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments