Yaz mevsimi sonlarına yaklaşıyoruz.

4
39

Yaz mevsimi sonlarına yaklaşıyoruz. Sonbahar mevsimsel tahminleri netleşmeye başladı.

Birçok sitenin tahminini inceledim. Eylül ve Ekim ayları görünen o ki ülke genelinde hava sıcaklıkları mevsim normalleri civarı ve yer yer üzerinde geçecek gözüküyor. Eylül ayında güney, iç ve doğu kesimlerde m.normallerinin 1,5-2 C üzerinde kuzey ve k.batı kesimlerde 0,5-1 C üzerinde geçebilir.

Yaz mevsimi sonlarına :

Yağışlar ise normaller ve biraz altında olması beklenebilir. Ekim ayında ise sıcaklıklar güney, iç ve doğu kesimlerde m.normallerinin 0,5-1 C üzerinde, kuzey, k.batı kesimlerde 0-0,5 C üzerinde geçebilir. Yağış beklentisi ise yine m.normalleri civarı ve yer yer altında olabilir. Kasım ayında ise sıcaklıkların genellikle m.normalleri civarında ve yağışların ise m.normalleri civarı ve biraz üzerinde düşmesi ihtimali şimdilik gözüken.

http://www.lameteo.org/saison/season2.html

http://www.ilmeteo.it/portale/meteo-stagionali

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
Yorumunuz için teşekkürler...
Yazıyı arkadaşlarınızla paylaşırsanız sevinirim... .

4 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
andi
andi

Bu kış hafif la nina etkisi olacak deniliyor güzel bir kış gecirebiliriz inş polar koridorlar acılır da ülkemize sibiryadan güzel sistemler gelir ve marmara özlediği kar yağışlarını alır.

Haktan
Haktan

bana göre bu kış sanılanın aksine pek yumuşak geçmeyecektir.çok fazla süpriz yaşayacağımızı tahmin ediyorum.uzun yıllardır pek kar yağışı almamış yerler bile bu kış yoğun kar yağışı alabilir.

Haktan
Haktan

merhaba, dünya küçük derler doğru demişler bakın yine karşılaştık.ege tahminde güzel paylaşımlarımız olmuştu kapanmasına gerçekten üzülmüştüm umarım burada devam ederiz.(izmirli)bilmem hatırladınızmı.