Tokyo 2020 ve Fukushima 2020 Olimpiyat o…

Tokyo 2020 ve Fukushima

2020 Olimpiyat oyunlarının Tokyo verilmesi ile gündeme Fukushimadan yayılan ve hala kontrol altına alınamayan Radyasyon geldi.

Sporcuların ve izleyicilerin böyle bir radyasyon ortamına gitmesi istendiğinde ne kadarı radyasyonun olduğu bir bölgeye gidecek.

Fukushimada şu anda kontrol edilemeyen sızıntının kazanın olduğu dönemden daha yüksek olduğu zaman zaman ise bu seviyenin öldürücü süresi 8 dk lara kadar düşüyor ( Bu ortamda önlem almadan durma süresi )

Daha önce birçok kez fukushima olayını sitemizde yazmış olduğumuz ve izlediğimiz bir konunun 2020 Tokyo içinde araştırması gereken konular arasına girdi.

Japonyanın 2020 olimpiyat oyunlarına kadar bu alanı temizlemesi ve radyasyonun eski seviyelerine çekilmesi oldukça güç olduğuda yazılanlar arasında. Hatta Fukushimada yanmaya devam C kollektörü için bunun onlarca yıl alacağı söyleniyor.

Olimpiyat komitesinin bu durumu nasıl değerlendireceği ileri ki günlerde belli olacak.

Fukushima için son yapılan çalışmalar

http://www.bbc.co.uk/news/world-asia-23940214

http://edition.cnn.com/2013/09/02/world/asia/japan-fukushima-radioactive-water

Bu önlemlere rağmen bir sonuç alınabilmiş değil…

Bakalım neler olacak.

Yorumlarınızı bekliyorum.

Son Yazılar

Covid-19 sahte bir virüs mü?

Covid-19 virüsüne inanmayan on binlerce insan gösteri yapmaya devam ediyor. Corona için bu şekilde eylemlerin dünya çapında artması bekleniyor. #corona #covid #covid-19 .

Corona virüs yayılım haritası

Coronavirüs ilk olarak Aralık ayında ortaya çıktı. Hastalık (COVD-19) yaklaşık 80.000 kişi dünya çapında enfekte etti. 2.600'den fazla insanı öldüren salgın, İtalya ve Güney Kore'de...

Kısa bir Nibiru hikayesi- farklı bir bakış.

Belki de şimdiye kadar var olan en kıvrımlı bulmaca, bilimsel ya da teolojik olsun, günümüzün en baskın dogmalarından bazılarını birbirine karşı dayanaksız bir savaşa...

Mars’ta ‘böcek’ araştırması

Ohio Üniversitesi'nden bir bilim adamının Mars'taki böcekleri keşfetmesi ile ilgili bir basın açıklaması yapıldı. Kızıl Gezegenin etrafında sürünen canlı böceklerin varlığını iddia eden orijinal makale....

Mum ışığı nın sırrı nedir ?

Mum ışığı Hiç düşündünüz mü, mum ışığı neden insana huzur verir veya dinlendirir. Mum ışığının verdiği frekanlar sizi neden huzur vericidir. Bilimadamları bunun ilk insanların ateşin...

Son Yorumlar

Tavsiye Yazılar

Subscribe
Bildir
guest
Değerlendirme
Yorumunuz için teşekkürler...
Yazıyı arkadaşlarınızla paylaşırsanız sevinirim... .
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haber Bültenimize üye olabilirsiniz...

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x