188 gün teorisi ispatlandı.

188 gün teorisi ispatlandı.

Meksika da mexico city şehrine oldukça yakında oluşan deprem bir kaynağa göre 7.9 başka bir kaynağa göre 7.6 deprem meydana geldi.

Daha önce aklıma yatmadığı için yazmadığım 188 gün teorisi bu deprem ile ispatlanmış oldu. Her 188 günde sismik dünyada bir büyük deprem meydana getiriyor.

Şili depremi (27 Şubat 2010), Yeni Zelanda depremi (4 Eylül 2010), Japonya’da depremi (11 Mart 2011), ve Fiji depremi (15 Eylül 2011), her biri 188 gün ara ile meydana geliyor… En son deprem beklentisi 22 mart 2012 idi..

Şimdi beklenen deprem bu olabilir mi yoksa yarından sonra daha büyük bir mega deprem beklentisi olacak mı ?

Oluşan depremler bir skalaya alınırsa aşağıdaki grafik ortaya çıkar.

Bu durum daha önce video olarak açıklanmıştı…

27 Şubat 2010 – Şili depremi Dünya’nın ekseni 7 cm değiştirdi. (8.8 şiddet)
4 Eylül 2010 – Yeni Zelanda’da deprem (7.0 şiddet)
11 Mart 2011 – Japonya deprem Dünyanın ekseni 16 cm kaymıştır (189 gün sonra) (9.0 şiddet)
15 Eylül 2011 – Fiji deprem (7.3 şiddet)

188 gün teorisi ispatlandı.

Beklenen deprem !!!

22 Mart 2012 ??? deprem beklentisi eksen kayması 12 cm (9.0 şiddet)
Hesaplara göre böyle olması gerekiyor.

Meksikadaki deprem bir öncü deprem mi yoksa 188 gün sonra oluşacak asıl deprem erken mi oluştu…

Önümüzdeki 2 gün takip ediyoruz.

Önemli bir ayrıntı ancak bu tuhaf bir tesadüf mü yoksa bir açıklaması var mı beraberce inceleyeceğiz…

2 gün çok önemli olacak.

Yorumlarınızı bekliyorum…

0 0 votes
Article Rating

Son Yazılar

Son Yorumlar

Tavsiye Yazılar

18 YORUMLAR

Subscribe
Bildir
guest
Yorumunuz için teşekkürler...
Yazıyı arkadaşlarınızla paylaşırsanız sevinirim... .

18 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Büşra
Büşra

depremin olduğu yerler arasında bir bağ kurabildiniz mi yani 2 gün sonra öngördüğünüz deprem sizce nerede olacak?

kerim
kerim

2012 deyiz halen şu büyüklüğü anlık net veremiyolar emsc 7.3 abd 7.4 e kadar indirdi yuh yani 7.9 nere 7.3 nere haliyele yarattığı etkide azaldı ,depremin vurduğu yer mafya uyuşturucu karanlık bölge.

Factorx
Factorx

Admin gerçekten bağımlısı olduk sitenin daha aktif forum tarzı bir şeyler olsa güzel olacak sanki, yer imlerine ekledim 😀 Sitenin güzel tarafı başka sitelerde yazmayan şeyleri takip ediyor oluşunuz. Bu teoriyi hiçbir türk sitesinde bulamadım :S Yabancı sitelerde var. Diğer konular da keza öyle. Teoriye gelince… Bu denli değişimlerin yaşandığı bu günlerde beklenen depremlerin şiddetinin daha büyük olması gerekir diye düşünüyorum. Nitekim yukarıdaki siklusa bakarsak; Şubat 2010’da eksen kaydıran büyük bir deprem, Eylül 2010’da nispeten küçük, Mart 2011’de daha büyük eksen kaydıran daha büyük bir deprem ve ardından yine küçük ama eski küçüğe göre şiddeti artmış bir deprem. Yani küçükler… Read more »

haydar
haydar

grafiğe göre 8 Mayısta dünya HMO(heavy mass object) yörüngesini, 28 ekimde ise HMO dünya yörüngesini kesiyor. bu tarihler çevresinde etkileşim ve sismik aktivite olasılığı var. 21 aralık sonrasında ise HMO’ya doğru gidişin neler getireceği meçhul.

ee
ee

admin (öncellikle çok çok çok teşekkürler yazdıklarınız için) bu depremlerin amacı ne? yörünge kaydırılınca sonuçları az çok biliyoruz ama niye yapıyorlar bunu?

aslı
aslı

Bu yaklaşık 188 teorisi, 7 ve üzeri depremler için ortaya atılmış.Van depremi 23/10/2011’de 7.2şiddetinde oldu.Van depreminden hareketle;ileriye doğru geldiğimizde,149 gün oluyor(bugün dahil) Van depreminden 188 gün çıkardığınızda ,en büyüğü 6.6 olan bir deprem olmuş(EMSC’ye göre) Yani 7 ve üzeri hiç bir deprem yok.Neden acaba?Van depremi bu 188 gün teorisinin hiçbiryerinde
yok.

Acaba bu; Van depreminin beklenmeyen,yapay bir deprem olduğu savını güçlendiriyor mu?

Yoksa 188 gün teorisi mi yanlış?

kerim
kerim
Reply to  aslı

aslı hanım dünyada her yıl 17 ila 21 arası 7+mg deprem yaşanır her ay 7+ mg bir veya bikaç deprem olur zaten bişeyden bişeyi çıkarıp boyle rakamlara ulaşılması son derece doğal yani, deprem mafya vari suç oranı yüksek bi kesimde olduğu için henüz hasar oranı yok ulaşamıyo..

cheddin
cheddin

Asli hanim cok iyi bir nokta yakalamis 188 gun teorisi dogruysa van depreminin gundem degistirmek icin oldugu ortaya cikar…hatirlarsaniz depremden hemen once israil turkiye cok gergindi ne dersiniz…

kerim
kerim
Reply to  Admin

yalnız japan depremiyle 189 gün var meksikanın karadan 9.0 lık deprem riski çok az 9.0 lık depremler plate tectonics aralarında oluyo, belki bolivya açıklarını tetikleyblir japaonyanın bir 7+ sı nerdeyse 10 u bulan 6+mg öncusü var …

Tolga
Tolga
Reply to  kerim

Meksikada tarihte 8.1 ve daha şiddetli deprem olunduğu biliniyor. Japonyada’da önce 7,2 lik deprem olmuş ve zarar görmemişti hiçbiryer sonra şiddetli deprem meydana gelmişti. Bugun ve yarın çok önemli

kerim
kerim
Reply to  Tolga

evet 8.0 lik depremleri var ama 9.0 mega bi çok büyük bi deprem 1000km fayın kırılması demek olsada anca meksika körfezinin okyanus açıklarında olur oyle bi deprem o bolgede olması zor…

aslı
aslı

Meksika’nın Chiapas eyaletinde 20 mart 2012’de bir deprem olacağı konusunda,2 gün önceden söylentiler yayılmış.Çünki 20 mart 2012’de,7.9luk bir depremin mega simulasyonu yapılacağı hakkında,hükümet ilan vermiş.Simulasyon=Gercek bir durumu,tüm değişkenlerini
hesaba katarak bir pc programıyla analiz etmek.Yorum size ait.

commandan
commandan

tam 188 gün olmayabiliyor arkadaşlar.188 gün de olmamışsa deprem 3 gün içinde muhakkak oluyor buda demek oluyor ki 21-22-23 mart tarih leri çok önemli.Bir yabancı sitede olkuduğuma göreyse tabiiki tamamen teori gerçekliği kanıtlanmış değil.Eğer bu tarihlerden önce olursa deprem niburu veya marduk adı her neyse veya büyük gök cismi dünyamıza doğru hızlanarak yaklaşıyor demektir eğer bu tarihlerden sonra olur yani geikirse de çok yaklaştığını ve kasım aralık gibi artık insanoğlu tarafından görülmeye başlanacağı söyleniyor ne kadar doğru bilemiyorum.

Haber Bültenimize üye olabilirsiniz...

18
0
Would love your thoughts, please comment.x