Simav depreminde haarp kullanıldı.

7
201

Simav depreminde haarp neden kullanıldı ?

Bu yazıyı yazıp yazmamakta çok kararsız kaldım, ancak durumu belgelendirmek adına bunu yazıyorum.

Simav depreminde bildiğiniz gibi daha önceki yazılarımızda haarp kuşkusu olduğu depremlerin normal olmadığı yönünde bilgiler yazmıştık.

Simavdaki depremler gerçekten normal şartlarda gelişmemekte halen devam eden nerede ise 1 yıldır süren ve 3+ depremlerin çoğunlukta olduğu bir bölge haline geldi.

Neden simav depremleri oluyor sorusunu incelerken bazı bilgiler kuşkularımı artırdı.

simav-depreminde-haarp-neden-kullanalda

Bölgenin profilene indiğimizde bir yıl önce bu bölgede kristal BOR yatakları rezervi ortaya çıkarılmış. Kristal BOR yatakları Türkiye BOR rezervinin %70 ini oluşturuyor. Bilindiği gibi BOR madeni olarak Türkiye dünya rezervinin %70 ine sahip Simav – Emet arasındaki dağ silsilesinde ise Türkiye rezervine yakın bir rezerv bulunuyor. Bu rezerv o kadar kaliteli bir BOR ki kristal olarak bulunması madencilik için çok uygun çıkarılması ve kullanılması çok kolay.

Simav depreminde haarp

Kütahya’da Bor Madeni Müjdesi !

http://www.teknolojide.com/bu-sehirden-maden-fiskiriyor_3793.aspx

Bölgedeki BOR rezervleri açıkça bu dağda görülebiliyor ( Beyaz kısımlar )

Şimdi bölgede bu rezerv bulunması ile bazı ilginç gelişmeler meydana geliyor. Bor rezervi açıklandıktan 1 yıl sonra bölgede ilginç deprem silsilesi başlıyor ve sürekli olarak aynı bölgede depremler meydana geliyor. Sanki bir makina bu bölgeyi eziyor.

Depremler sonrası BOR kristal madenlerinde pülvarize olma, yani tozlaşma başlıyor !!! Burası önemli… Küçük küçük depremler bu rezerv bölgesindeki kristal yapıdaki BOR madenini toz haline getirmeye başlıyor. Bu yapıdaki BOR madeni su ile temas etmesi durumunda artık kullanılmaz hale geliyor.

Bölgedeki depremleri normal olarak kabul eden şu ana kadar bir deprem uzmanı çıktığını ben görmedim. Depremlerin ilk olduğu günlerdeki açıklamalara geri dönecek olursak bir çok deprem uzmanı bu depremleri normal karşılamamıştı.

Depremlerin o günlerde oluşma durumları tam anlamı ile bölgeki BOR rezervlerine düşüyor…

Aynı etkinin VAN depremindede olduğunu sanıyorum bu bölgede daha önce bir URANYUM rezervi açıklaması var. Bu konuyu inceliyorum ilerideki günlerde belki bunuda yazacağım. VAN depremide beklenmeyen ve olmaması gereken bir deprem olarak açıklanmıştı.

http://www.dogurehberi.com/van/van-golunde-yuksek-oranda-uranyum-bulundu-h18532.html

http://haber.mynet.com/van-goluden-canavar-degil-uranyum-cikti-586038-guncel/

Bu haberlerden kısa bir süre sonra VAN da deprem oluyor…

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
Yorumunuz için teşekkürler...
Yazıyı arkadaşlarınızla paylaşırsanız sevinirim... .

7 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
kerim
kerim

simav 2002 den beri deprem açısından nerdeyse her gün deprem üretir volcanik olduğunu söyleyende var manyatik bi etki olduğunuda anormalmi yada normalmidir bişey diyemem ama yer halen gergin.
http://www.depremler.org/yer.aspx?yer=SIMAV%20(K%C3%9CTAHYA)
2009 da 5.0 depremi var zaten aynı yerde..2004-5 dede var..

aslı
aslı

Meksika Acapulco’da 7.9 deprem oldu.

fnobile
fnobile
Reply to  Admin

7.6 diye düzeltmişler… …

Vatanınıza sahip çıkın
Vatanınıza sahip çıkın

Bence Simav depremi buradaki halkı korkutup buradan kaçırmak. Hükümet de yabancılara 600 dönüme kadar toprak satışını yasalaştırdı. Halkı kaçırıp araziyi satın alarak kapatmak ve madeni almak. Bu işi de Rotschild gibi aileler yapar ancak.