BlueBox BBS Merhaba Sitede bazı eklemeler yaptım ve …

BlueBox BBS

Merhaba

Sitede bazı eklemeler yaptım ve yeni düzenlemelerde beraberinde geliyor. Biraz içeriği düzenliyorum o nedenle sitede anlık değişikliklere şaşırmayın 🙂

İlk önce siteye gelen yorum sayısı artık oldukça yoğun olmaya başladı ve ben elimden geldiğince edit ederek yorumları ekliyorum. Yorumlarda genelde chat ortamı olmamasına bilgi içermesine dikkat etsemde bazen bende ne yapacağımı bilemiyorum. Bu nedenle yorumlarınızı genelde bilgi içerikli ve soru içermeden gönderebilirseniz iyi olur. Bu şekilde olmayan yorumları silmek durumunda kalıyorum…

Sitenin tüm yorumlarına üst menüdeki ” Son Yorumlar ” linkinden ulaşabilirsiniz. Bu yorumlar içinde Facebook tan gelenler görünmeyecektir. Böylece eski yazılara gelen yorumlarıda tek bir sayfadan takip edebilirsiniz. Hangi yazıya yorum gelmişti hangisine gelmemişti şaşırmamak için…

İkinci eklememiz yine ana menüdeki ” Haberler ” linki… Haberler linkimiz gün ortalamasını alan ve en çok tıklanan haberleri göstermektedir. Tüm haber sitelerini tarayan bir script tarafından oluşturuluyor ve her 10 dk da bir yenileniyor.

Sitenin anasayfasında 5 adet konu bulunuyor ve yeniler geldikçe eskiler alta doğru kayıryorlar. Ancak ben anasayfada da bir değişiklik yapmak ve bu konu adetini 3 e indirmek istiyorum böylece alta doğru uzayan bir sayfadan kurtulmuş olacağız. Hemde site daha hızlı yüklenecek… ( Şimdilik bekliyorum sizlerden gelecek yoruma göre hareket edeceğim. )

Sitemizin ilk girişinde size bir anket popup karşılıyor bu ankete lütfen cevap verin. Anketin cevaplarına göre sizlere daha iyi bilgiler verebilir. Özellikle anketin yorum kısmını mutlaka doldurun. Ne kadar çok geri dönüş yaparsanız sitenin içeriği o derece daha güçlü olacaktır. Birçok kişi anketi cevaplamasına rağmen yorum yazmaktan çekiniyor 🙂

Sitede görmek istediğiniz başka özellikler varsa bu yazının yorum kısmına ilave edin elimden geldiğince yapmaya gayret edeceğim.

BlueBox BBS

Sitenin trafiği oldukça yüklü hale geldi. Sitenin bulunduğu server yükü yakında hosting firmasının feryatının çıkmasına sebep olabilir. Yakında birde sitenin taşınma işide çıkarsa ne yaparım bilmiyorum 🙂

Arada böyle site bilgileride eklemem ve sizlere bilgi vermem gerekiyor ama işlerden ve haberlerden buna pek zaman bulamıyorum sizler ana menüdeki ” İletişim ” linkinden direkt bana mail gönderebilirsiniz. Mailde resim ekleyebilirsiniz.

Sitede 3 adet yazarımız var ancak bu yazar arkadaşlar fazla giriş yapmıyorlar ne yazık ki 🙂 Bilmiyorum ellerinde veriler nasıl ama onlardan ricam biraz site konuları için yazı göndermeleri… Bu arada yazar olmak isteyenler varsa bana iletişim linkinden mail gönderebilirler. Ancak yazarlık için mailinizin içerisine kendinize ait bir yazınızı eklerseniz değerlendirme için örnek olur.

Şimdilik bu kadar yorumlarınızı eklerseniz çok sevinirim…

0 0 votes
Article Rating

Son Yazılar

Son Yorumlar

Tavsiye Yazılar

5 YORUMLAR

Subscribe
Bildir
guest
Yorumunuz için teşekkürler...
Yazıyı arkadaşlarınızla paylaşırsanız sevinirim... .
5 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ahmet Okkol

Katılıyorum. Sitelerin popülerliği ve ilgi çekiciliği biraz da interaktivitesine bağlı. Yeni akım interaktiflik. Televizyonlar bile artık internete giriyor. Sadece okuyan değil aynı zaman da yazan ve tartışan olmak istiyoruz ve yeni fikirler, bakış açıları tanıdıkça doyum alıyoruz.

Site çok iyi, benim de tek istediğim yorumlar hakaret harici süzgeçten geçmemeli. Hatta ayrı forum sekmesi de açılabilir. Uzun uzun tartışabilelim konuları.

Factorx
Factorx

Bunu yayınlamayabilirsiniz. Sadece 20 mayıstaki güneş tutulmasının türkiyeden (hatta mümkünse bölge bölge) saat kaçta tam olarak görülebileceğini yazarsanız seviniriz. Hepimiz takipçisi olmak isteriz. Çünkü tutulma esnasında anomaliler gözlenebileceği söyleniyor.

Haber Bültenimize üye olabilirsiniz...

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x