CERN Neden kuruldu ?

4
274

CERN Neden kuruldu ?

Sanırım artık neden kuruldu sorusunun cevapları yavaş yavaş ortaya çıkmaya başlıyor.

Daha önceki yazılarımızda yazdığımız gibi kendi deyimleri ile ” Tanrı parçacığı ” arayışlarında böyle bir parçacığa bir türlü ulaşamamışlardı. ( Böyle bir parçacık olduğuna ben inanmıyorum… )

CERN den önce ABD lilerin bu konuda birçok deney yaptığı ve sonunda bu işten vazgeçtikleri biliniyor. Daha sonra avrupadaki bilim çevreleri ne hikmetse biz bunu yapabiliriz diyerek AB kaynaklarının çok büyük bölümünü bu işe harcadılar, harcanan para o kadar büyük ki AB nin nerede ise araştırmaya ayırdığı tüm kaynakları kullanıyor, nerede ise AB nin bu iş için kurulduğunu bile söylemek gerekecek…

Chicago’daki Fermilab parçacık hızlandırıcısı bu konuyu kapatmış ve araştırmaları kesmişti.

Son gelen haberlerde Chicago’daki Fermilab parçacık hızlandırıcısında başka bir deney yapıldığı ve uzayın derinlikleri ile haberleşmek üzere NOTRINO haberleşmesi için çalışmalar yapıldığı ve bu çalışmaların başarıya kavuştuğu söyleniyor. NOTRINO ların kullanılmasının başka bir yan ürünüde ışınlanma olabileceği ve madde transferinin nötrinolar vasıtası ile gerçekleşme ihtimalleride bulunuyor.

Bildiğiniz gibi NOTRINO lar atom altı parçacıkları olduğu için çok hızlı ve herhangi bir engel tanımadan atomun içinden geçebildikleri için kayıpsız bir haberleşme tekniği olarak kullanılabilir. Günümüz tekniklerinde kullanılan haberleşme tekniği elektron seviyesinde elektronların itelenmesi yöntemine dayanmaktadır.

Gizli olarak yürütülen deneylerin aslında CERN ve türevi merkezlerin asıl amaçlarının çok başka olabileceğinide gündeme getiriyor.

Aşağıda NOTRINO haberleşmesi için kullanılan cihaz ve teknik anlatılıyor. Cihaz şu an için oldukça büyük olmasına rağmen yakın bir gelecekte el telefonu boyutlarına ineceğine kuşkunuz olmasın.

CERN Neden kuruldu

Cihaz şu anda Fermilab laboratuvarında ve yer altında…

CERN bilimsel olarak kamuoyuna biz bunu inceliyoruz diyor ama başka deneylerinde yapıldığını bilmek gerekiyor.

Aşağıdaki haberle ne demek ve nereye mesaj verdikleri açık sanırım… Işıktan hızlı değil yani ışınlanma olmaz mı demek istiyorlar…

http://www.ntvmsnbc.com/id/25331327

Yorumlarınızı bekliyorum…

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
Yorumunuz için teşekkürler...
Yazıyı arkadaşlarınızla paylaşırsanız sevinirim... .

4 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Sami34
Sami34

Konuya farklı bir perspektiften yaklaşıcam. PROBLEM-REAKSİYON-ÇÖZÜM Bir kriz (problem) yaratma, bu krizi çözmek için bir eylem çağrısını (reaksiyon) bekleme, sonra eyleme geçme (çözüm) stratejisi… Bunun arkasına gizli bir gündem, güç kazanma var. Örneğin, bir hükümet bir problem yaratır, suçu başkalarına atar; insanlar, kendi haklarını vermeye istekli olarak hükümetin yardım etmesini isteyerek reaksiyon gösterir ve hükümet krizden çok önce planlanmış olan çözümü sunar. Bu strateji yolu izlenerek, görünür amaç Avrupa Birliği’ni çökertmek olabilir mi? (Yani harcanan çok miktarda paranın getireceği borçlanmalarla mesela Avro’nun iflasını ilan edilerek yeni bir küresel finansal krize sebebiyet vermek vb…Gerçi zaten maddi sıkıntıları çok fazla AB’nin) Bunun… Read more »