21 Aralık 2012 de ne olacak ?

21 Aralık 2012 de ne olacak ?

Yıllardır 21 Aralık 2012 tarihinin gelmesini bekledik durduk. Şimdi önümüzde kalan günler sayılı ve artık geri sayıma başladık.

Mayaların üç döngülü büyük takvimi bu tarihte tamamlanmış olacak. Bir çok yazar ve arkeloji uzmanı Mayaların takviminin bitmesinin bir son olmadığını söylemekte, zamanın devam edeceğini o takvimin baştan yeniden kullanılabileceğini söylediler.

Haklı olabilirler, ancak neden mayalar bu takvimde bu şekilde bir son kullansınlar ? sorusunun cevabı yok.

Bu takvim o kadar geniş bir zaman dilimini tarihleyebiliyor olmasına rağmen nedense 21 aralık 2012 de bitmş oluyor. Matematikte ve astronomide büyük bir uygarlık geliştiren bir medeniyet neden takvimini bitirir.

Hadi bizde takvimimize bir son nokta koyalım desek kaç yaparız mesela MS 1.000.000 da bizim takvimiz biter mi ? veya MS 2.000.000 da… Bu sayıyı istediğimiz kadar büyük yazabiliriz bizim takvimiz sonlanmaz. Ancak mayalar bir son nokta koymuşlar ?

21 Aralık 2012…

Yani zamanın bittiği zaman !!!

Bunu anlamak zor gelebiliyor, ancak şöyle düşünelim. Bizim takvimimiz bir güneş takvimi yani dünyanın güneşin etrafında dönmesi ile oluşuyor ve nerede ise sonsuz bir takvim. Güneş ortadan kalkmaz ise !!!

Bizde bildiğimiz bir zamanı ileride yaşayacak olanlara nasıl duyururduk mesela 5000 yıl sonra mesala…

Mayaların takvimi neyi baz alıyordu da takvim bitti ?

Belki yanılıyor olabiliriz, arkeloji maya takvimi ile bizim kullandığımız takvimi çakıştıramamış olabilir. Ancak bu tarih üç aşağı beş yukarı bu zamanlara denk gelmesi gerekiyor. Sonlanan bir takvime sahip bir uygarlık olarak mayaların bildiğini biz bilmiyoruz ne yazık ki…

Bu takvimi burada bırakalım.

21 Aralık 2012 de ne olacak

İkinci konu CERN…

Uzun zamandır bu kuruluşun faaliyetini incelerim, sonuç bildirilerini okurum ve çalışanlarını takip ederim. Çok büyük miktarda bilim insanı ( en son 4000 ini geçmişti ) buraya akın akın bilgi yağdırıyor. Sadece HIGS bozonu diğer adı ile TANRI parçacığını bulmak adına…

CERN şimdi 21 Aralık 2012 de bir deney gerçekleştireceğini ve şimdiye kadar kullanılacak en yüksek enerji seviyesini test edeceğini duyurdu. Bu deney sonrası CERN bakıma alınacak ve uzun bir zaman diliminde başka deney listesi görünmüyor.

CERN nin bu deneyininde 21 Aralık 2012 ye koyması ve çok büyük bir enerji kullanması seçilmiş bir tarih mi yoksa tamamen tesadüf mü ?

CERN nide burada bırakalım…

Üçüncü konu güneş sistemimizin galaksi merkezi ile hizalanması…

Güneş sisteminin merkezi güneş ile galaksi merkezi 21 aralık 2012 de ufuk çizgisi hizasında hizalanmiş olacak. Bu durum yaklaşık 3 gün sürecek…

Galaksi merkezi ile hizalanması güneşin ve diğer gezegenler üzerindeki etkilerini açıklayacak herhangi bir bilimsel veri ne yazık ki bulamadı. Bu tür bir olayın çok uzun yıllar sonra ilk kez olması nedeni ile bilimsel bir veri bulunmuyor.

Ancak şunu söylemek mümkün… Dünyada birçok medeniyet göklere bakarak burçlar oluşturmuş ve insanların bu gökyüzündeki gezegen durumlarına göre yaşantılarının değiştiğini söylemişler. Şimdi bu hizalanmanın insanların ve dünyanın üzerinde bir etki yapmayacağını söylemek çok zor.

Hizalanmayıda burada bırakalım…

21 Aralık da her sene bir olay olur… Güneş Oğlak dönencesine dik gelir, yani gündönümü oluşur. Kuzey yarım kürede en uzun gece, Güney yarım kürede en uzun gündüz oluşur…

Tüm bunların bir arada olduğu bir gün düşünün…

Hepsinin okuduk ve biliyoruz. Peki ne olacak bu tarihtede ve beklenti nedir ?

Bu sitede daha önce çokça yazdığımız konuların sonu mu geldi ?

21 Aralık 2012 de ne olacak

21 Aralık 2012 de zaman ve tarihin bitmesi için bazı şeylerin olması gerekir.

Zamanı yok etmeniz için birincisi dünyanın kendi etrafında dönmesini durdurmanız gerekir veya dünyanın güneş etrafında dönmesini yok etmeniz.

Bunların olması insanoğlu için zaman kavramının yok olmasına neden olacaktır.

Dünyayı bu şekilde döndüren nedir peki ?

Tabii ki iç manyetik alan ve kutuplar…

Kutuplarda ve iç manyetik alanda bir değişiklik meydana gelirse dünyanın dönmesinde bir fark oluşur mu ? Bunu sanırım kimse karşı çıkamaz.

Kutuplar ve iç manyetizma birden bire değişirse ve dünya durursa ne olacak ?

Dünyanın üzerinde bulunan ve çekim etkisinde olan birçok materyal nasıl davranacak ? Mesala denizler ne yapacak, çekim etkisinden kurtulan tonlar su ne olacak ?

Evet dünyanın kutup noktaları veya manyetizması bu tarihte değişebilir !!!

Bunu yıllar önce tesbit ettiler bir şekilde bu kutup değişimi oluşacak. Bunu zaten bazı kaynaklarda deklare ettiler.

Kutupların değişmesi güneş sistemi ve galaksinin hızalanmasından etkilen iç manyetizmadan kaynaklanıyordu. 21 Aralık 2012 de bu değişim için en büyük güçte karşı güçler karşı karşıya gelecek ve dünyanın manyetik kutupları belli bir zaman yok olacak…

Asıl önemli konu bu kutup değişiminin önüne geçebilecek bir çalışma yapılabilir miydi ? Dünya uygarlıklarını kurtaracak çalışma nasıl olmalıydı ?

Bu nedenle dev bir manyetik çekirdek oluşturuldu…

CERN

Dev halka bu manyetik alanın bozulmasının önüne geçiyor…

Kutup noktasının her bozulmasında CERN de deney yapıyoruz diyerek iç manyetik dengeleri yerine getirecek manyetik alan oluşturarak bu bozulmanın önüne geçmeye çalışıldı. Her çalıştırıldığında manyetizma kalibre sistemi gibi çalışarak kutup noktaları korunmaya çalışıldı. Belkide bu makina asıl çalışması gereken 21 Aralık 2012 için test edildi…

CERN logosunda güneş sistemi ve Galaksi hizalanmasınıda göstermişti.

Şimdi 21 Aralık 2012 de yapılacağı söylenen en büyük deney bu hizalanma anındaki manyetik kutubun yok olmasının önüne geçecek bir deney.

CERN Nasıl çalıştırılıyoru açıklayan bir video, bu video proton çarpıştırılması üzerine yapılmış. Ancak manyetik alanın nasıl bir alanı kapladığı ve ne yaptığını görmemiz açısından izlenmeli…

21 Aralık 2012 de ne olacak

Elektromanyetik alan nasıl oluşur bunuda bildiğiniz gibi aşağıdaki videoda görebilirsiniz. Zaten fizik derslerinde bu konu açık bir şekilde anlatılır.

Belki başaracaklar belkide başaramıyacaklar. Ancak biz bunu hissetmemiz için başarısızlıkla sonlanması lazım. O zamanda uygarlığın sonu olacak.

Ve belkide bu yazı son yazımız olacak…

Bu bir varsayım olabilir ancak yıllardır takip ettiğim CERN de bu günlerde çok farklı bazı şeyler oluyor. Serverlardan birçoğundaki bilgiler kaldırıldı. CERN den dışarıya nerede ise sıfır bilgi akışı mevcut.

Açıklanacağı söylenen en son HIGS bozonu deneyi sonuçları ortada yok.

Her şey son deneye hazırlanıyor, sanki bir dönüm noktası gibi.

İnsanları o şekilde uyuttular ki. Birçok insan bunları bir film senaryosu sanmaya başladı. Kimse inanmıyor ve rahatlar belkide bilinseydi bugünlerdeki kaosu düşünmek istemiyorum, hiçbir devlet ve hükümet bu şekildeki olayı yönetemez insanların önüne geçemezdi. Şimdi herkes mışıl mışıl uyuyor, belkide uykularında ölecekler…

Asıl önemli konu ise 21 Aralık 2012 ye bir hafta kala devlet başkanlarına gönderileceği söylenen mesaj !!!

CERN insanoğlunun son kurtuluş çabası. Eğer bu makina kutup noktalarını 21 Aralık 2012 de koruyabilecek kadar bir manyetik alanı oluşturamaz ve dünya iç mekanikleri nedeni ile kutupları yok olursa dünya durur ve her şey bir birine karışır.

Bu yazıdan sonra 21 Aralık 2012 ye kadar yazı yazmayı düşünmüyorum. ( Çok büyük bir olay olursa belki… )

Sadece takip edeceğim ve yapmam gereken işleri yapacağım. İnşallah CERN bu kutup değişiminin önüne geçebilecek kadar enerjiyi oluşturabilir ve dünyanın değişimini durdurulabilir.

Şimdiden hepimize geçmiş olsun demek istiyorum. ( 21 Aralık 2012 de ne olacak )

Beni takip etmek isterseniz twitter hesabımdan kontrol edebilirsiniz. Bazı bilgileri oradan yazmaya devam edeceğim. Önümüzde 28 gün var….

21 Aralıkta herhangi bir şey olmaması durumunda sitede kaldığı yerden devam edecektir.

Umutsuz değilim ancak insanoğlunun dev galaksi enerjileri içinde şansının çok az olduğunu biliyorum…

Hepimize BOL ŞANS !!!

ALLAH Hepimizi korusun…

21 Aralık 2012 de ne olacak sorusu burada bitmedi.

0 0 votes
Article Rating

Son Yazılar

Son Yorumlar

Tavsiye Yazılar

57 YORUMLAR

Subscribe
Bildir
guest
Yorumunuz için teşekkürler...
Yazıyı arkadaşlarınızla paylaşırsanız sevinirim... .

57 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Ensar Terzi
Ensar Terzi

Dünyanın kaderi insan eline mi kaldı, kozmik enerjilerle birlikte diğer boyuttan elebaşlarını geçirmeye çalıştıkları bir rituel olur anca

Serhat Öden

"Zamanı yok etmeniz için birincisi dünyanın kendi etrafında dönmesini durdurmanız gerekir veya dünyanın güneş etrafında dönmesini yok etmeniz." Zamanı bu şekilde yok edemezsiniz zamanı yok etmek için mekanıda yok etmek gerekir, zaman ve makanın olmadığı bir oluşumu zaten insan tarif yada imajine edemez öyle bir yetimiz yok. Dünya durursa onu tekrar döndürme için belirli bir zamanımız olur ancak beklenmedik doğal afetler hatta eşi benzeri olmayan doğal afetleri o an nasıl önleyeceğiz bilinmez, çünkü durursa çekim yok olacağı için zaten bizde ağırlıksız olucaz muhtemelen tüm şehirleride su basacak, ayrıca elektrikte serbest dolaşıma geçip insanları çarpabilir, nükleer santraller kontrolden çıkacak, anarşi boy… Read more »

Elçin Hasgül

Farklı bir bakış acısı emeginize saglık

Nur Can
Nur Can

çok düşündürücü okuyunca hakikaten korku duyutor insan aylardır foton kuşağı sitesinde yazışıyoruz hiç kimse bukadar derinine inmemişti okuduğum iyi oldu ama yaşama zevkimi yitiriyorum galiba bundan sonra her şey boş olucak benim için

hilal79
hilal79
Reply to  Nur Can

Galaktik hizalanmanın dünyamız için olumsuzluklar getireceği kesin. Dikkatinizi çekmek isterim, 13 kasım güneş tutulmasından bu yana Türkiye meteorolojisini takip edin ( dünyada durum nedir bilmiyorum incelemedim.) puslu bir hava hakim. Geçen yılları hatırlayın bu ay ve günlerde bu kadar yağmursuz bir pusluluk yaşıyor muyduk.( yerel ististisnalar hariç.) Sabah kalktığımızda berrak bir güneşi görüyor muyuz? Daha önce yine burda blue box ta ve mavi kutu da yazmıştım, 13 kasım ve 21 Aralık tarihlerini. Bu iki tarih arasında bazı anomaliler yaşanabilir demiştim. Şunu demek istiyorum gökyüzünde bir bunalım sıkıntı var, sürekli puslu… Arkadaşlar yavaş yavaş süreç içerisine girdik galiba . Sayın Admin… Read more »

eone
eone

Aslında dediğiniz mantıklı, lise fizik bilgilerimizi biraz hatırlarsak bir kablodan elektrik akımı geçirirsek kablonun etrafında bir manyetik alan oluşur ve yine hatırlarsak bu manyetik alanın yönünü sağ el kuralı ile belirleyebiliriz. Tersi durumunda da, telin etrafında bir manyetik alan oluşursa telin içinden bir elektrik akımı geçer. Bunu DC motor gibi düşünebiliriz, elektrik verdiğimiz zaman motor döner fakat elektrik vermeyip motoru döndürürsek dc motor dinamo veya jeneratör gibi davranıp elekrik üretir. Yıllar önce lisedeyken dünyanın manyetik alanından yararlanarak temiz enerji elde etme konsunda böyle bir fikrim vardı.Tabi o zamanlar daha uçuk kaçık fikirler üretebiliyorduk.Neyse eğer Cern deki 27 km lik tünel… Read more »

tamer
tamer

bu paylaşım ve açık fikirliliğiniz için teşekkür ederim.her ne kadar birşeylerin değişeceğine kesinlikle inansamda bir felaket beklemiyorum.ama gidişatımızıda iyi görmüyorum.siz yinede bilgi vermeyi kesmeyin.en azından sizden bir şeyler bekleyenler adına.

Deniz-
Deniz-

1, olarak Cern deneylerindeki çok büyük bir enerji kullanılacak olabilir fakat bu enerji Atoma göre bir enerji ve bu enerji sivrisineğin kanat çırpma enerjisi kadar yani nükleer bir enerji değil.O kadar çok bilim adamının çalışmasıda çok normal ellerinde gelmiş geçmiş en büyük deney aleti var tabiki de o kadar çok bilim adamı görev alacak. 2, olarak Galaksimiz Güneş ve Dünya aynı hizaya gelmesi bir şeyi değiştirmez. 3, olarak çok saçma olan zaman konusu.Zamanı Dünyayı durdurarak veya Güneşi veya Galaksimiz bile dursa zaman durmaz böyle bir saçmalık olamaz zaman bizim gezegenimize bağlı değildir zamanı durdurmak sadece ışık hızı ile mümkün. 4,… Read more »

eone
eone

Birde dünyanın dönmesiyle yerçekimi/kütle çekiminin bir alakası yok.Dünya dursada herşey yine aynı ağırlığına sahip olacak. Agırlık= Kütle x Yer çekimi sabiti. Yer çekimi sabiti de dünyanın kütlesiyle ilgili örnegin dünya da 60kg gelen cismin ay da 10kg gelmesi gibi. Uzaydaki büyük bir metorun üzerinde olsanız bile, azda olsa bir ağırlığınız olur. Tabi dünyanın dönüş hızı yavaşla eylemi gösterirse, dünya üzerindeki okyanuslar, hava kütlesi ve yer kürenin dış kabuğu buna direnç gösterecektir.Pek çok felaket ve anomali gözlenecektir(Ör: Batı rüzgarları dünyanın dönüşüyle ilgidir)

Fact or X
Fact or X

Sanırım zamanın yok olmasından kasıt zamanın ölçülmesiyle ilgili. Bütün arkadaşlar zaman yok edilemez filan yazmışlar da ben adminin mitolojik bir gönderme yaptığını düşünüyorum. Şu kronos miti. Zaman tanrısı… Şöyle bir teori var (kimilerine göre teori değil gerçek tarihin ta kendisi, hatta bu tarihe göre yaşayan gizli gruplar var); çok uzun zaman önce Satürn bir kırmızı cüce yıldızıydı. Satürn, mars ve dünya kendi içerisinde bir sistemdi. Satürn konum olarak tam kuzey kutup noktasının üzerinde duruyordu ve dünya dönse de satürn dünyaya göre bizim güneşimiz gibi doğup batmıyordu tam dünyanın tepesinde olduğu için. Satürn; bir kırmızı cüce olarak dünyaya az ışık, çok… Read more »

Faton Çagı Niburu

teşekkürler iyi bir yazı kutuplar eninde sonunda degişecek fakat bu insanlıgın faydasına cern durdurması imkansız bence milletin uyuduguna gelince hakikatande dünya uyuyor bu konuda ne yazıkki

kahin
kahin

Bir çok insan maya takviminin sonu olan 21 aralık 2012 de olumsuz hadiselerin yaşanacağına inanmaktalar. Bazıları, galaksi merkezinin güneş sistemimizle hizalanacağından bazıları marduk sebebiyle, bazıları da foton kuşağına gireceğimizden dolayı olacağı yönünde beklenti içine giriyorlar. Bu durum bazı kesim insanlar için tam bir fırsat! Bu 21 aralık 2012 tarihini paravan olarak kullanıp, suçu foton kuşağına ya da marduk gezegine yıkmak için. Sizce cern de yapılan deneyin 21 aralıkta olması tesadüf mü? Sizce onların planı ne?

Unutmayın, bazı şeyler göründüğü gibi değildir.

Tunç Atar

sayın admin… yazdıklarınızı okudum açıkçası içim karardı hayattan soğudum ancak… bu anlattıklarınızın hepsi olabilir . 2012 adlı filimdede bu hazırlık yapılmıyormuydu herşey birbirinle örtüşüyor haklı olabilirsiniz belkide sadece birkaç ayımız kaldı .!! kutup değişimi aynı bir çorap ilmeğinin çekildiğinde sökülmeye başlaması gibi diye biliriz şu ana kadar hissedilir bir şey göremiyoruz fakat zincir halkaları kopmaya başladığı an gerisi gelecektir volkanik faliyetler depremler ve bir çoğu schuman rezonansı ile ilgili 2 sorum olacak . 1 . kutupların yer değiştirmesi aynı anda bizimde yerdeğiştirmemiz mi oluyor ?? 2. dünya çekirdeğinin ısısının anormal yükselmesi bu işin başlangıcımıdır ?? dün 2 tane uydu antenimi… Read more »

beta_x
beta_x

ben 21 aralık sürecinin güneş tutulması ile başladığına inananlardanım.Adminimize ayrıca teşekkür etmek istiyorum pek çok kişi bunu yazmaya cesaret bile edemiyor.Bizlerin bakış açısı genelde bulunduğumuz noktalara göre ilerliyor yani resmin tamamını göremiyoruz.Bugün bir güneş tutulması depremlere yol açıyormu açmıyormu diye sürüsüne bereket araştırmalar varken galaktik dizilimin etkilerinin araştırılmamış olmasını düşünmek tam bir saçmalık.Sonuç olarak tutulmalarda birer dizilimdir.Cern i savunup masum gören arkadaşlar bir manyetik alan oluşturulmaz diyor ama mekanizmada kullanılan en büyük araçlardan birtanesi mıknatıs ..Manyetik yoğunluğu arttırıp ışınımı sabit tutmak için kullanılıyor..Ve daha öncede belirtmiştim böyle spekülatif bir tarihte son 50 yılın en büyük deneyini yapmak ve ardına da… Read more »

sulbas
sulbas

@beta_x ne türden bir reaksiyon başlatacağı tespit etmek çok zor çünkü önceki dizilime dair dünya tarihinde zaten kaydedilmiş bir şey yok. bahsettiğiniz patlama veya radyoaktif reaksiyon zinciri de olabilir. ama benim anladığım hiçbirşey olmasa bile, aynı hizaya geldiklerinde, gezengenlerin itme-çekme kabiliyetlerine göre birbirilerine etki edecekleri kesin. ama Dünya hangi gezegenden nasıl etki görür, nasıl tepki verir onu bilemeyiz. sanki; vazifelerini hakkıyla yapmış askerlerin komutanın karşısında saf durması gibi.

Bora Hazır

Sizden de böyle açıklayıcı bir yazı beklenirdi sevgili admin. teşekkür ederim bu kadar net cümlelerle bu konuyu aydınlattığınız için.
benim de malum bir süredir anlatmaya çalıştığım olayı çok derin ve ayrıntılı açıklamışsınız. CERN tespitiniz muhteşem, ben onu hiç düşünememiştim.
dünyanın durmasını engelleyecek veya bozulan manyetik dengeyi yerine oturtacak bir yumruk görevi, 21 aralık'ta en yüksek gücü deneyeceklerini açıklamaları, müthiş bir tespit. Liseden kalma fizik bilgimle gözümün önüne geldi bütün olabilecek olanlar, CERN'in amacı. Logosunda da müthiş bir sır gizliymiş, şimdi görüyorum sayenizde.
Teşekkür ederim tekrardan.
Her yere yayılmalı bu yazı altında bluebox'tan alıntı olduğu belirtilerek.

Bilal Tunckal
Reply to  Bora Hazır

eczacım yazıyı okudum eğer yazdıkları doğruysa dünyanın son gününde antalyada olacağım ve seni göremeyeceğim o güne kadar seni göremezsem şimdiden hakkını helal et zaten öleceksemde antalyada öleyim 🙂

Bora Hazır
Reply to  Bora Hazır

Yazdıkları doğrudur. Bu alanda Türkiye'deki en önemli araştırmacılardan biridir admin. Senelerdir takip ederim.
Böylesine bir kaos yönetilemeyeceği için kimseye açıklanmayacaktır.
CERN başarılı olursa dediği gibi, hayat kaldığı yerden devam eder, olmazsa tüm dünya yeniden şekillenecektir.
Bekleyip göreceğiz. İnşallah gerçek olur, en güzel puromu saklıyorum o gün içmek için..

Bilal Tunckal
Reply to  Bora Hazır

eczacım sen enazından eczanede olacaksın denizden uzak ve yüksek biyerde bulunma olasılığın olacak ben ise tam aksi deniz kenarında bi otel de olacağım anlaşılan bi kurtuluşum olmayacak ama tabi bu eczanede olup eminle kurtulmaktansa antalyada deniz kenarında olup ölmek arasındaki ince çizgi bence ben daha şanslıyım mutlu öleceğim kurtulursanız beni unutmayın ……… ben sizi unutmayacağım çünkü

Bora Hazır
Reply to  Bora Hazır

böyle bir şey olacağı garanti değil, bu bir kıyamet değil zaten, bildiğin doğa olayı. kutupların yerinin değişmesi dediğin şey daha önce yaşanmış. dünya tarihinde bu izler bilimsel olarak var. güneş aynı yerden doğmuyor, bu da bir çok doğa olayını etkiliyor. Mali kıyamet diye bir şey yok. Ayrıca 21 Aralık'ta galaktik hizalanma var ve bilimsel olarak nasıl bir sonucunun olacağını kimse bilmiyor, bilinmeyen bir şeye karşı bu kadar rahat nasıl olabiliyorsun? analitik düşünmesi gereken bir insansın, böyle dalga geçiyor olmandan utanç duyuyorum. Hiç araştırdın mı sen Maya takvimi denilen şey neymiş? bu paylaştığım yazıyı okudun mu en azından? onu bari yaptın… Read more »

Bilal Tunckal
Reply to  Bora Hazır

bence her insanın bu yazıyı okuması lazım okuduktan sonra yorum yapması gerekir bence bu olayın ciddi boyutları olabileceğini düşünüyorum artık …. ve şuda bi gerçek dünyada garip garip olaylar olmaya başladı yer hareketleri ve doğa olayları şimdiden abartılı olmasada gerçekleşmeye başladı bence şuan ince bir çizginin üzerindeyiz ve bu çizginin sonuna geldik herhalde…..

maestro
maestro

Sayın BlueBox, sakın yanlış anlamayın ve kızmayın aşağıdaki yorumuma. Bu yazı beni fazlasıyla rahatsız etti. Hayır, hayır, sanıldığı gibi dünyanın olası bir sona yuvarlanmakta olduğundan dolayı değil, bu feci sonu durdurabilecek kudretin sadece CERN’e havale edilmesi beni rahatsız etti. Dünya 21 Aralık uçurumuna yuvarlanmaz ise kurtarıcısı/kurtarıcımız olarak CERN’i mi (Cern’i kuran/destekleyen, cern’de aslan payına sahip devletleri) düşüneceğiz artık? Şimdiye kadar CERN’e -statükocu bilimciler dışında- hep olumsuz derin gizemler yüklendi, yorumlar yapıldı, ama bu sefer tamamen zıt olarak bir “kurtarıcı” imajı veriliyor bu yazıyla birlikte. (Bilmem tehlikenin farkında mısınız? 🙂 ) Ne değişti şimdi? Yoksa 21 Aralıkta birşey olmadığında elimizde bir… Read more »

tamer
tamer

dostum seni anladım ve haklısın ama ne olduğunu bilemeyeceğiz gibi.o her şeyi biliyor ya izin verecek yada bitirecek.göreceğiz

Mujde Fildisi

yazınız cok güzel tesekkür ederim bilgilendirmeniz için.panik yapmamamız gerekir diye düşünüyorum.mantığın işe yaramayacağı zamanlar yaşıyoruz, hislerimize güvenmeliyiz, anı yaşamalı, öngörüler gerçekleşek olursa korkmamalıyız.Güzel Günlere gebe zamanlar bunlar.uzun zamandır beklediğimiz bir gün 21 aralık 2012 hiçbirşey olmasa da uyanış gerçekleşmiş olacak diye düşünüyorum bence kutlamalıyız bu günü.21 aralıkta Şirince de olacağım Altın çağa orda gireceğim.:)

akgün
akgün

🙂 21 aralık 2012 olabilecek herhangi bişeye hiç kimse hazırlıklı degil zaten .allahın izniyle her akşam ölüp her sabah yine dirilmiyormuyuz. ehh uyanamazsam bigün veya ogün vadem yetmemiş çok şükür yaradana kavuşturana derim oyüzden olacakla ölecege çare yok denmiş..bekleyelim görelim ne olacak (hoş hatılamayacagım bile belkide)

Esra Karataş
Esra Karataş

Okudum, inanmak istemiyorum 🙂

kenan
kenan

böyle büyük bir olayın/olaylar zincirinin sonunun iyi yada kötü bitmesinin cern’e bağlanıp cern odaklı hale getirilmesi bende bu işte bir bit yeniği var hissi oluşmasına sebep oluyor ne hikmetse..en biyük deneyin 21 aralıkta yapılması kararı alınması benim düşünceme göre durumdan faydalanma çabasından başka birşey deyil ,şöyleki dünyadaki genel kanı ( aynı zamanda benim’de zannım ) 21 aralıkta öyle yada böyle az yada çok alinin yada velinin dediği gibi ama illaki birşeylerin olacağı yönünde…cern’i kullanım alanı haricinde ayriyetten küresel bir güç yapılmak isteyenler 21 aralıkta bu deneyi yapacaklar’ki sonuçta gelişen olaylar her ne olursa olsun ondan faydalansınlar ve işin içinde cern’in… Read more »

kenan
kenan

21 aralıkta ilgili çok şey söylendi her kesimin fikri bakış açısı söylendi anlatıldı tartışıldı ( bilimsel açıdan ilimsel açıdan,mayalar,çeşitli uygarlık yada kabilelerin söyledikleri tarotçular fala gibi ) ancak dinsel açıdan bu konu hiç irdelenmedi en azından ben bu forumda görmedim… islami açıdan yaptığım araştırma ve bilgi birikimlerim sonucu vardığım kanağat şu oldu (tabiki bu benim şahsi yorumum ve kesin inandığım birşey deyil olabilirliği bence yüksek olan bir tahmin).kısaca anlatımla kuran’ı kerimde küçük ve büyük alametlerden bahseder ,zinanın binanın,hırsızlığın çoğalması vb.alametler küçük alametlerdir ve bunların hepsi olmuştur ,sıra büyük alametlerdedir , üç büyük yer çöküntüsü deccalin çıkması,doğuda bükbir dumanın/yangının çıkması büyük… Read more »

hilal79
hilal79
Reply to  kenan

Kenan Bey; Dini bilgileri içeren bilgileri verdiğimde özellikle güneşin batıdan doğması, Kur an da kıyamet ve sahih hadislerden bahsedildiğinde çılgına dönen arkadaşlar oldu. Onların yalanlayıcı yorumlarını görünce bu defa ben çılgına döndüm. İstedikleri gibi düşünebilirler bu beni ilgilendirmiyor, saygım sonsuz… Fakat dini bilgilere yer verirken onların dine zarar verici yorumları olduğunda, ( çok dayanamayıp paylaşım yaptığımda oluyor ) dini bilgileri yazmayı azaltmaya karar verdim. Ben ne bir din görevlisiyim, ne de yakın bir mesleğim var, ilgisi olmayan bir alanda çalışıyorum. Ancak hepimizin tahmin edebileceği gibi bahsini geçirdiğim yorumları tartabilmek için din görevlisi olmaya gerek yok. Bu sebeple daha çok bilimsel… Read more »

no 2013

güneşin batıdan doğması şöyle olacak hadis ve ayetlerden edinilen bilgilere göre:dünyaya dev bir gezegen çarpacak bu çarpmayla dünya duracak bunu ikinci bir çarpma takip edecek ve bu ikinci çarpma sonrasında dünya terse doğru yani doğudan batıya doğru dönmeye başlıyacak böylece büyük alamet gerceklesmiş güneş batıdan doğmuş olacak artık bu 21 aralıktamı olur nezaman olur orasını allah bilir

onder
onder

Sn. Admin bu bilgilerinizin kaynağı nedir, bir yerden duyummu aldınız, yoksa sadece yorum mu yaptınız. Eğer sağlam bir bilgi size ulaştıysa vay halimize. Yok yorum yaptıysanız bu kadar insanı boşuna sıkıntıya sokmuş olabilirsiniz. Bu yazının kaynağı hakkında bilgi verirseniz sevinirim. Dünyanın yaşını dikkate alabilirsek 26.000 yılda bir olan bu hizalanmanın bir çok defa gerçekleştiğini görebiliriz. Kıyamet olacak beklentisi insanları hep cezbetmiştir fakat bu tarihte bir şey olmazsa bu konuyu tüh yanlış öngörmüşüz deyip hayatınıza devam mı edeceksiniz?… Bir bilgi verirken lütfen insanların etkilenebileceğini sakın unutmayın… Lütfen kaynağınızı bizimle paylaşın. İyi günler

Tulay Gurzap

Sevgili admin yazınız çok etkileyici.herkesin okumasını dilerim.
Okuyan arkadaşlar lütfen yorumları da okuyunuz.

Devrim Geçgili
Devrim Geçgili

Efsaneye göre 21 Aralık 2012 …. Sonbahar ve kış 2012/2013 Tibet'te ve tüm Küzey yarımküresinde sıcak olacaktır. 21.12.2012'de Dünya tüm galaksi sistemiyle birlikte galaksinin SIFIR HATINDAN geçmeye başlayacaktır. O ise hiç bir enerjinin yayılamadığı, elektromanyetik alanlarının olmadığı ve tüm cisimlerin durgunluğa uğradığı bir ortam oluşturacaktır. Tüm Dünyada, bir kaç dakikada, Moskova saati yle saat 10'da, 21.12.2012'de *tam karanlık çökecek, *tam sessizlik olacak *ışık, elektrik, iletişim, ses-hepsi yok olacaktır. Bu karanlığın içinden uzaydan göklerde bir karmakarışıklık gözlemlenecek, bir kaç gün sonra ışık patlamaları başlayacak bu da üç-dört gün sürecektir. Korkmaya ve kendini yıpratmaya gerek yok. Buna kendini herkes hazırlamalı. Sonra Güneş… Read more »

Ayşe Aktay
Ayşe Aktay

Okudum emeğinize sağlık cern deki deneyi açıkçası takip etmemiştim, haklılık payı büyük bekleyip görücez, insanlar aydınlanacak ve şu bencillik ortadan kalkıcaksa varsın olsun..

Hanife Akbulut

gercekten cok ilginc hele de bizim gibi bu tür konulardan uzak olanlar icin zaten bu zamanda verilen egitimlerde yeterisz ancak konuya vakif olan kisiler dünya nüfusuna göre cok az bir kitle bu günkü insanlarin tamaminin egitimli olmasi icin uyanis calismalarinin yüzyillar önce yapilmasi gerekirdi hadi bunu gectik asil bu degisimlerin yasanmayacagina inanan kitle sayisi ürkütücü ben bu konuyu bilincli bilincsiz hangi yakinima söyledimse ya karktular yada kabul etmediler kuran sifreleri bile aciga cikmisken kabullenmemek yanlis olur sonuc hersey yaradanin hükmünün olacagi gün gercekten yapacak bir sey yok saadece allahin merhametine vede rahmetine siginmaktan baska birde su ayeti cok okuyalim kefh… Read more »

Kahve
Kahve

Birşeyler olacağını biliyorum yani çevremdeki birçok olguyu birleştirince çok net ortaya çıkıyor her şey bu kapıya varıyor ama nasıl birşey ve ne zaman olur bilmiyorum. Admin çok teşekkürler çok güzel izah etmişsin ben de bildiklerini ve kaos olmaması için sustuklarını düşünüyorum Sıra Dışı programında da bu konu 4 yıl önce ayrıntısıyla konuşulmuş Ahmet Maranki nin söylediğine göre şu bizim bilim kurgu filmleri hep insanları hazırlamak içinmiş bu tarz birşeye

Emre Gören
Emre Gören

CERN’de personelin aile/ilşki durumundaki değişiklikleri acilen 30 gün içinde güncellemeleri istenmiş.

http://cdsweb.cern.ch/journal/CERNBulletin/2012/48/Official%20News/1493508?ln=en

Ali Levent Dizman

Cern in bu amaçla kullanılacağı hiç aklıma gelmemişti .Sanki bir film senaryosu gibi.Bu gerçekse geçmiş olsun dostlar……

Enis Buldanlıoğlu

21.Aralık da oluşabilecek durum 2000 yıllık yeni bir " aydınlanma dönemi " ne gireceğimizidr. bir takım sıkıntılar olabilir ama bu yeni bir başlangıç olacak .

ahmet
ahmet

ya arkadaşlar ne kadar garip yazılar yazıyorsunuz akıl var nizam var kutupların değişmesi hemen bir gecede oluşacak olay değildir fizik ve matematik kuralları bunun 3000 yıl sürebileceğini gösteriyor dünyanın dönüş ekseninin de terse dönmasi gibi bu yüzyıllar sürecek bir döngü tamam şuna katılıyorum dünyanın kendi ekseni etrafında dönüşü gittikçe yavaşlıyor ama bunun başlaması binlerce yıl evveldi insanlığı kaosa sürüklemenin bi manası yok tamam 2012 yılının son ayında bazı değişiklikler olacak bunu kimse inkar edemez ama bu insanlığın sonu olmayacak onu ancak yüce rabbimiz bilebilir dünyanın sonu ne insanların elinde nede evrendeki değişiklerin o sadece rabbin elindedir o ne zaman isterse… Read more »

duman45
duman45

Arkadaşlar yaklaşık bende 5 yıldır bu konuyla çok araştırma yaptım.. admine katılmamak mümkün degil.. Fakat foton kuşagına gireceksek ve tüm samanyolu galaksisi tüm hizaya gelecekse.. bu ortaya çıkacak itme çekme gücünü cernde birşey yapamaz.. Dünyanın sonu degil bence yeni bir başlangıç.. sistem kendi kendini temizleyecek.. tüm araştırmalarda bilim adamları dünya en fazla 500 milyon insana bakabilir. Şimdi düşünün bakalım hemen tüm sebze ,meyve , et hepsi formonlu.. dünyadaki açlıgı bu bile bitiremiyor.. sonuçta samanyolu galaksisindeki karadelik ve hizalanma dünyadaki yerküre hareketini hızlandıracak doğa olayları birbirini tetikleyecek.. (depremler , yanardag patlamaları ve şiddetli yagmurlar.. kimi kıta buz tutacak kimi kıta sıcaktan… Read more »

Hakan Bercmen
Hakan Bercmen

Süper bi yazı. Yaşanacakları merakla bekliyorum!

Selim Keskin

Sevgili arkadaşlar, tüm yazdıklarınızı okudum. Benim daha farklı bir teorim var. Bu bir yerden kopya değil. Tamamen kendi yorumum. Mümkün olduğunca az kelime ile anlatmaya çalışacağım. Firavun soyundan oluştuğunu düşündüğüm illüminati grubu atalarının geri gelmesini sağlayacak yıldız kapısını açmak için piramitlerden beri kullanmış oldukları manyetik alan bilgisinin son ürünü olan cern ile her 11 yılda olduğu gibi yıldız kapısını açmaya çalışacaklar. Fakat bu sefer çok iddialılar. Gezegenlerin diziliminden tutunda gecenin ve gündüzün eşit olduğu 21 aralık tarihine kadar pek çok detayı çok iyi düşünmüşler. Firavunun mumyalanması yıldız kapısından gelecek olanları beklediğindendir. Tanrı olduğunu iddia eden firavun insanları köle edecek gücü… Read more »

Rasim
Rasim

Yemin ediyorum müthiş bir kurgu yeteneği var sizde. Cern’i bile amacı dışında göstermeyi başardınız ya tebrikler 🙂 Ayrıca cern’de oluşturulması planlanan sözde manyetik alanın dünyanın manyetiğini koruması veya ona destek olmasıyla yakından uzaktan alakası bile olamaz. Resmen komedi bunlar. Diğer bir konu da gezegenler veya sıfır noktası vs.. bunlar tamamen safsata. Öyle bir şey ne yazıkki gerçekleşmeyecek, ve bundan ötürü de dünyanın manyetiği azalıp kaybolmayacak. Kaldı ki kutup değişmesi bile 1 gece de olmayacağı için kutup değişimi anında azalan manyetik alan da öyle 3-5 günde olacak bi hadise değil, burada zaten teori çürüyor. Ayrıca diğer gezegenlerin dünyaya hiç bir etkisinin… Read more »

Yusuf Koçancı

Son gün diye birşey yok. Marduk, la son randevumuzdan önce insanlar yaşıyordu , ondan sonra da yaşamaya devam ettiler. Volkanik ve deprem aktivitelerinden başka hiçbirşey beklemiyorum

Aynur Erkan
Aynur Erkan

Bu konu hakkında her söylenileni her çıkan yazıyı okuyorum.Hepsi korku filmi senaryosu gibi…Ürperiyorum.O zaman çocuğumu düşünüyor ve onun için bir dünya ve de hayat olamayacağı…İşte beni nedense bu gerçek daha çok üzüyor.Bir gün o da bu yorumları okudu ve bana bir ümit ışığı arar bir ifadeyle anne dünyanın sonu böyle mi olacakmış dedi.Bende yok oğlum bence Mayaların kalemleri bitmiş herhalde yazamamışlar dedim.Çocuğum ara ara bana o kehanetleri sorar ve benden iyi yorum yapmamı bekler bir ifadeyle bakar ve söyleyeceklerimi ilgiyle dinler.. Bende her zaman ki gibi onu avuturum.İşte bizim de bu konuyla ilgili kendi dünyamızdaki yaşadıklarımızı size anlattım.Pekiyi bunu insanların… Read more »

mars
mars

Son 17 gün heyecan ve merakla bekliyorum

capover
capover

Ben 21 aralıkta bişeyler olacağına inanıyorum. Fakat şu soruyuda sormadan geçemiyorum. Bu kadar büyük bir olay olacaksa neden devlet büyükleri kendilerini korumak için önlem almıyor. Veya alıyorda bizim mi haberimiz yok.Kaos olmasın diye halktan saklamak normal. örneğin 21 aralık günü yaklaşıyor. Cern de çalışan bilim adamlarının sayısına 500 desek herbirinin anne baba çocuk yakın akraba derken sayı 2000-3000 e rahat ulaşır. Bunlardan kaçı hazırlık yapıyor. Sayın admin sizin yazılarınızı ilgi ile okuyorum ve beğeniyorum. Sayın Admin Nasa ve Rus bilim adamları 21 aralıkta gezegen sıralanması olmayacak diye açıklama yaptı. Sizce bizi kandırıyorlar mı?

duman45
duman45

Sevgili arkadaşlar dikat ederseniz nasa bilim sözcüleri gezegen çarpacak yorumlaması üst,ünden gidip asla böyle bir olay yok diyor. ama mayalar gezegen yada gök taşı çarpacak diye bir şey demiyor.. sümerler ve inkalr gezegenin dünyaya yakın geceginden bahsediyor.. buda dünyayı etkileyeceginden bahsediyor.. amam mayalar dünyanın yeni bir döneme gireceginden bahsediyor.. bu dizlimin dünyaya çok büyük etkileri olacagını kesin.. ama neler olacak çok yakında hepimiz görecegiz.. Fakat nasa saçmalıyor bir çok gizliyor.. Bu olayı hiç bir hükümet yetkili açıklayamaz.. ançak bazıo kanalardan duyurur.. Eger böyle dünyanın yeni başlagıca gelecegi.. bir çokolay yani foton kuşagına girecegimizi ve dizilimin içok güçlü itme çekme olaylarından… Read more »

Burak Çelikezen
Burak Çelikezen

Cern deneyleriyle ilgili tespitiniz çok mantıklı ve başarılı tebrik ediyorum, ve ortalıkdaki bilgi kirliliğinin içinde mükemmel bir yazı olmuş teşekküler…

duman45
duman45

”Foton Çağı” dediğimizde neyi kast ediyoruz ? 22 Aralık Galaktik mevsimin başlangıcıdır.. Tıpkı güneş etrafında dönen gezegeninizin yılda sadece 2 ay bahar yaşaması gibidir.. Bahar ayı neler getirir bir düşünün.. Tomurcuklar patlar filizlenir. Kurumuş ağaçlar yeşillenir. Tırtıllar kozalarında kelebeğe dönüşür. Bahar; yeniden başlangıçtır.. Kendinizi Büyük mevsime hazırlayın.. Büyük mevsim süprizlerle doludur. Hem yeni bir başlangıçtır hemde tohumların patlayıp filizlenmesi gibi değişim zamanıdır.. Kendinizi bir tohum gibi imgeleyin.. Bahar ayında bir tohumu toprağa bıraktığınızda 6 gün doğumu süresince tohum patlayıp filizlenecektir.. Her tohumun kendi zamanı vardır.. Ayçiçeği kendi zamanını bekler, kelebek kendi zamanını… Büyük döngüde toprağa bağları (kökleri) olmayan canlıların da… Read more »

Sefa Gülmez
Sefa Gülmez

Arkadaşlar bu konu hakkında İbrahim Hakkı Erzurum-i Hazretlerinin(1703-1780) Marifetname isimli eserinde bir açıklama var… Akıllardaki soru işaretlerinin çözümüne bir katkıda bulunabilir belki… Metni aynen yazıyorum ; "Güneşin fazla etkilerinden biri de Evci, kuzey burçlarında oldukça kuzey toprakları bayındır olur, şenlenir… Güney tarafları ise deniz sularının altında kalır… Güneş Evci, güney burçlarına geçtiği zaman o araziden deniz suları çekilir… Bu sefer burası bayındır olur, şenlenir ve insanlarla dolar… Diğer karalar ve bayındır yerler deniz sularına gömülür… BU ANLATILAN EVC HAREKETİYLE GÜNEŞ HER 25200 YILDA BİR DEFA KARALAR DENİZE, DENİZLER KARAYA DÖNÜŞÜR VE DÜNYA ALEMİ YENİ BİR DÜZEN BULUR… Belki bu müddet… Read more »

Şamil Şhapli Erkan

CERN aralık ayı 17-24 tarihleri arasında Technical stop/Standby konumunda https://espace.cern.ch/be-dep/BEDepartmentalDocuments/BE/LHC_Schedule_2012.pdf

Mars
Mars

Son 3 gün kaldı bakalım neler olacak. Derpremler şiddetini artırarak çoğalmaya başladı bi 3 hafta kadar önce yine japonya daki 7.1 izmir ve marmara bölgesindeki 4.1 ve en düşündürücü olanı 4 gün önce Ordu ya göktaşı düşmesi büyüklüğü ne kadardı ki ufak bi yer sarsıntısına sebep olmuş…

Ahmet Tekin Duygu
Ahmet Tekin Duygu

Anladığım kadarıyla Şamil hocanın bilgisi dışında bu paylaşım.Yaptığı yorumdan dolayı görüyoruz, hocanın kendi sayfasında görünmüyor.

Haber Bültenimize üye olabilirsiniz...

57
0
Would love your thoughts, please comment.x