Alaska kıyılarında Turuncu renkli garip …

3
57

Alaska kıyılarında Turuncu renkli garip sıvılar…

Birkaç gün önce Alaska kıyılarında ortaya çıkan turuncu renkli garip sıvı kıyı şeriti boyunca tüm sahili kapladı.

Alaskalı köylüler garip sıvının birkaç gün içinde kıyıda çoğaldığını ve direkt yetkililere haber verildiğini açıkladılar.

Yetkilerin bölgeyi kontrol altına almasından sonra yapılan incelemelerde bu sıvının milyarlarca yumurtadan oluştuğu gördüler. Yumurtaların ne yumurtası olduğu belli değil. Yumurtaların için sıvı yağ ile dolu ve canlı gözükmemekte. Ancak yumurta olarak kayıt altına alınmış durumda.

Bilim adamları böyle bir şeyin henüz dünya üzerinde herhangi bir noktada rastlanmadığını ilk kez ortaya çıkan durumu yorumlamaya çalıştıkları bildirildi.

NOAA bilim adamları, Alaska Balıkçılık Bilim Merkezi Auke Bay Laboratuvarları milyonlarca mikroskobik yumurta yağ damlacıkları ile dolu olduğunu belirlemişti.

Ama gizem çözülmüş değil. Ulusal Okyanus ve Atmosfer İdaresi yetkilileri, bir çeşit kabuklu yumurta veya embriyoların olduğuna inanıyoruz demelerine rağmen, yumurta hangi türlerin emin değiller.Malzeme yapışkan, ancak kurutulduğunda toz haline gelir, Julie Speegle, NOAA Balıkçılık Alaska Servisi sözcüsünün açıklamaları : Aynı zamanda yumurta zehirli olup olmadığını bilmiyorum, , Alaska kuzeybatı kıyısında 8 millik bir bariyer resifde bulunan küçük Eskimo topluluk Kivalina 374 sakini ile durumu endişeyle izliyorlar…

http://www.npr.org/blogs/thetwo-way/2011/08/09/139274772/mysterious-orange-goo-ided-as-eggs-alaskan-village-still-worries

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
Yorumunuz için teşekkürler...
Yazıyı arkadaşlarınızla paylaşırsanız sevinirim... .

3 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments