Antibiyotik direnci gelecek 20 yılda çok tehlikeli.

2
58

Antibiyotik direnci gelecek 20 yılda insanlık için felaket olacak.

Antibiyotik dünya arzının giderek artan direnç İngiliz hükümeti yeni bir rapora göre, önümüzdeki 20 yıl içinde kendini gösterecek bir felaket tehdidi haline geliyor.

İngiliz hükümetinin ülkenin en büyük tehditlerden biri olarak terörizm ve iklim değişikliği ile birlikte virüslerin antibiyotiklere karşı direnci çok büyük ve ciddi bir büyüme olduğunu söyledi.

Antibiyotik direnci ” Super BUG ” ismi verilen ve oluşacak bir virüs salgının önüne geçilememesi ile sonuçlanacak bir hatayı söylemektedir.

Antibiyotik kullanımı arttıkça, yani dirence sahip virüsler ortaya çıkıyor.

Antibiyotik kullanımı son birkaç yılda oldukça fazla miktarda artmıştır. Yeni antibiyotik ilaçların ” Süper BUG ” ile ilişki kuruyor olması tehditi artırıyor.

Antibiyotik 1987 yılından bu yana bireysel ilaçlar az sayıda birkaç İngiliz şirketler tarafından geliştirilmektedir,

Şu ana kadar dünya nüfusunun %80 – 85 inin antibiyotik kullandığı ve antibiyotiğin hayvansal gıdalar yardımı ilede insanoğluna taşınmakta olduğu biliniyor.

Bakteriler ve virüsler antibiyotik direnci karşı savunma yapan insan vücudunuda sistematik olarak zayıflatmış durumda. Artık yeni doğan çocukların bu direnci otomatik olarak anneden alarak doğması neticesinde antibiyotik kullanımı gün geçtikçe yeni nesillerde fayda etmemeye başladı.

Önümüzdeki 20 yıl içinde ise yeni yetişecek neslin taşıyacağı antikorlar virus ve bakterilere karşı bir savunma oluşturmaya yetmeyecek.

Yorumlarınızı bekliyorum.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
Yorumunuz için teşekkürler...
Yazıyı arkadaşlarınızla paylaşırsanız sevinirim... .

2 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Ottoman Empire
Ottoman Empire

antibiyotikten ziyade Amerika 51. Bölge ile ilgili bilgiler var mıdır elinizde? Dünya’nın en gizli yeri deniliyor. UFOlar ile ilgili bilgiler var deniliyor. 50km’den fazla yaklaşılmıyor.

Guven Arslanazi
Guven Arslanazi

dr.güven arslanazi ari sÜtÜ her derde deva ari sÜtÜ nedİr,faydalari nelerdİr arisÜtÜnÜn faydalari propolis’in bazı faydaları: Çok güçlü antibiyotik etki içerir. farklı enfeksiyonlarda 10 kattan 100 kata kadar antibiyotiklere göre daha etkin olduğu deneylerle tesbit edilmiştir. aynı zamanda polen gibi içerdiği flavonoid nedeniyle güçlü antioksidandır. ağır enfeksiyonlar ve kanserle mücadelede etkin olarak kullanılır. solunum yolları enfeksiyonlarına da dermandır. mantar ve zararlı bakterileri durdurur. İyileşmeyen yaralar, deri üzerinde iltihaplı enfeksiyonlar için de kullanılır. sedef hastalığına doğrudan uygulama ve oral tüketim beraberliği ile deva olur. apse ve ağız içi iltihap ve yaralara iyi gelir. genel ağız-burun-gırtlak sağılığı için propolis ekstraktı damlatılan suyla… Read more »