Avrupa depremleri ve Kutup değişimi.

14
400

Avrupa depremleri ve Kutup değişimi.

Geçen hafta oluşan 2 deprem dikkatleri kuzey yarım küredeki değişikliği gündeme getirdi. Norveç denizinde oluşan 6.2 ve Italyada oluşan 5.8 – 5.9 büyüklüğündeki depremleri avrupa kıtasında nelerin değiştiğini ortaya koyuyordu.

Norveç depremi

http://www.emsc-csem.org/Earthquake/earthquake.php?id=269270

Rus bilim adamları bundan bir ay önce kuzey kutup noktasındaki kaymanın son 3 ay içinde çok hızlandığını yazmışlardı. Bu açıklama rusyadaki bazı havaalanlarına aletlerini kalibre edilme sırasında resmi olarakta verilmiş durumda. ( Önümüzdeki günlerde uçaklarda bazı olaylar yaşayabiliriz.)
Açıklamada kuzey kutup noktasında 1000 km ye varan bir kayma olabileceği, manyetik aletlerin bu durumu gösterdiğini açıklıyorlar.

Aşağıda son alınan kuzey kutup manyetizma haritasında kutup noktasının sibiryanın içlerine kadar ulaştığı görülebiliyor.

Norveç denizinde oluşan ve o güne kadar o bölgede bu büyüklükte bir deprem yaşanmaması kutup değişimininde kıta kaymasınında beraberinde getirdiğini gösteriyor.

Önemli bir noktada Italyanın PO ovasında yine deprem olmayan bir bölgede arka arkaya meydana gelen depremler. Bundan önce Bulgaristanda meydana gelen depremde aynı şekilde beklenmeyen ve deprem olmayan bir bölgede gerçekleşti.

Italya depremi

http://www.emsc-csem.org/Earthquake/earthquake.php?id=267440

Bu depremler avrupa kıtasının kutup değişimine tepki olarak manyetizmanın değişimini hızla yer üstüne yansıma olarak açıklanıyor.

Başka bir kaynakta ise Avrupanın daha büyük depremlerin oluşmasının önüne geçebilmek amacı ile enerjiyi bazı bölgelerde ortaya çıkartacak çalışmalara giriştiği ve Italya depremlerinde kuşkulu bazı yönlerin olduğu tesbit edilmiş. HAARP benzeri bir çalışmanın Italyanın depremlerinde parmağı olabileceğini açıklıyorlar.

Avrupa depremleri

Videoda HAARP sinyallerini tesbit etmişler.

İtalyanlarda HAARP konusunu gündemlerine almış bulunuyorlar

http://www.informarexresistere.fr/2012/05/22/italia-terremoti-artificiali/#axzz1wNnnaHQC

Asıl önemli konu kutup değişiminin bu kadar açık bir biçimde ve güneş sitemine girmekte olan bir gezegenin varlığının açıkladığını günlerde ortaya çıkması. Beni düşündüren bu olay. Kutup değişimi ve depremler artık Dünyanın geri dönülemez bir biçimde bir değişimin içinde olduğunu gösteriyor.

Bir site kullanıcımız mail ile bana ” 2012 de bir şey beklemiyorum öyle olsa uluslararası şirketler buna göre önlem alırlardı ” diyordu. Benim dikkatimi çeken konu aynı yönde bir yıl içinde altın fiyatının bu kadar hızlı artmasına bir anlam verebiliyor musunuz. Eğer uygarlık çökecek ise tek geçer akçe altın olacak. Altın elinizde olduğu sürece uygarlık çöksede bir sorun yaşamayacaksınız. Altını piyasadan toplayan elitler bu stoklarıda sığınaklara indirmiş olmalılar ki altın bu kadar hızlı bir biçimde arttı.

Avrupa elindeki tüm enerjiyi CERN e aktarmaya devam ediyor. CERN belkide gizli bir araştırmanın sonunda kutup değişimine çözüm olacak bir şey ortaya çıkaracak. ( Bu benim varsayımım )

Son avrupa depremleri avrupa kıtasının yıkılmasının önüne geçmek amacı ile aşağıdan gelen afrika kıtasının önünü kesecek küçük depremler yaratıyorlar. Ancak kutup değişimi bu hızla oluşursa belkide beklenen büyük depremler ve kıta kaymaları oluşacak.

İzliyoruz ancak bu gizlenmiş bilgi içinden cımbızla bu olayları çekmek oldukça güç. Bazı bilgilere ulaşılmıyor.

Elimden geldikçe toplamaya çalıştım ileride oluşan olayları yukarıdaki bilgiler ışığında değerlendirirseniz sanırım gerçek biraz aydınlanabilir.

NASA olayı iyice çıkmaza sokacak açıklamalar içinde aşağıda Samanyolu galaksisinin Andromeda galaksisi ile çarpışmakta olduğunu açıklıyor. Biz gökadaları gözleyemediğimiz için doğrumudur yanlış mıdır bilemiyoruz. Şimdi olacak olayları buna bağlayarak birçok bilgi kirliği oluşacak.

Avrupa depremleri

http://phys.org/news/2012-05-hubble-milky-destined-head-on-collision.html

Nibiru yu bir süre daha gizlemek ve vakit kazanmak için ellerinden geleni yapacaklar…

Hepimize bu dönemi kazasız belasız atlatmak nasip olsun. ( Ne kadar umudumu kayıp etsemde yine umut kesmeyecek olaylarda oluyor. )

Hayırlısı bakalım 🙂 ( Durum iyi değil… )

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
Yorumunuz için teşekkürler...
Yazıyı arkadaşlarınızla paylaşırsanız sevinirim... .

14 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Fatih Tezel

durum iyi ….hergün hükümetlerin gerçekleri insanlardan gizlemesi zorlaşıyor…..farkındalık artıyor…daha 5 6 ay önce ağız burun kıvıran bilim adamları ağız değiştiriyorlar…sürekli spekülasyonlar , abuk subuk ani geçen yasalar, işte geçen aynısını ülkemizdede yaşadığımız aniden ortaya çıkan kürtaj sezaryen muhabbeti, bunların hepsi karşı tarafın paniklediği anlamına gelir….farkındalık artıkça kitleleri eskisi gibi koyun gibi gütmek çok zorlaşacaktır…buda durumun iyi olduğunun bir işaretidir, bu kadar karamsar olmamak lazım….

Metecan Gülşen
Metecan Gülşen

Altın 2000'lerin başından itibaren artmakta, geçen seneye özgü değil misalcomment image

Metecan Gülşen
Metecan Gülşen

+ şu Ankara üzerindeki chemtrails uygulamaları, bunlar diğer başknetlerde de gözlemleniyor mu? Başkanetleri HAARP'tan korumak için bir kalkan vazifesi görüyor olabilir mi bu uygulama sonrası ortaya çıkan ince tül gibi bulutumsu yapılar? Boru değil dün bizde kendi CERN'imizi açmışız =D O teknolojiyede sahibizdir herhalde? Sahip olmasak bile, özellikle işte bu kutup ya da kıta hareketlerini engellemek amaçlı uygulamaların yan etkilerinden korumak için başkentlerde(ülkenin kalbi) yoğun olarak böyle bir çalışma var düşüncesi de bir kenarda durmalı kanaatimce diğer başkentlerde de böyle yoğun bir çalışma varsa

Deniz-
Deniz-

Andomeda galaksisi ile 4 milyar yıl sonra çarpışıcaz anlık olaylar değil bunlar çarpışma 4 milyar yıl sonra başlayacak ve 100 milyar yıl gibi bir süre devam edecek.

Sewan
Sewan

Admin, öncelikle bu yazı için teşekkürler. Aslında İtalya’da son yaşanan depremler (ki özellikle birçok çevreyi hayrete düşürmüştür, bir CNN muhabiri ‘ara vermeksizin sallanıyor’ ifadesini kullanmıştır), yaklaşan Nibiru’nun tektonik levha kaymalarına sebep olmasının ve bu levhalardan birisi olan Afrika levhasının kaymasından kaynaklanmaktadır. Sınırları İtalya’nın ortasından geçen ve Afrika levhasının bir uzantısı olan Adriatik levhası da bu kaymadan etkilenmekte ve bu bölgede son yaşanan yıkıcı depremlere sebep olmaktadır. 20 Mayıs’ta 6 şiddetindeki deprem ile 29 Mayıs’ta olan 5.8’lik deprem arasında yüzlerce artçı şok yaşanmıştır. Son gerçekleşen 5.8 ise bir artçı şok değil, yeni bir depremdir. Bahsettiğim levha sınırlarını ve deprem haritasını aşağıda… Read more »

kerim
kerim

yorumum bilimsel olmasına rağmen yine silinmiş halbuki chatle alaka da yok …
1 .5 lik 6 lık depremlerle kıta plaka kaymaz imkansız bunu düşünen gitsin jeofizikçiye sorsun! ..
2 .italyaya gelecek olursak italyada 8.0 mg aşan eski romayı alt üst eden harabeye çeviren depremler mevcut…italya türkiye gibi bi deprem ülkesi…! inanmayan deprem kronolojisine bakabilir.
3.Plakalar hareketlendi demeniz için çok büyük depremler olması lazım bu depremler sadece bölgesel enerji boşalımı tetikleme..

Sewan
Sewan
Reply to  kerim

5lik 6lık depremle kıta kaymıyor zaten. Kıta kaymaları olduğu için son yıllardaki deprem sayılarında artış var. Aşağıdaki linke bakarsanız özellikle 2003 yılından sonra 6 ila 8 büyüklüğündeki depremlerin nasıl bir ivmeyle arttığını ve tavan yaptığını görebilirsiniz.
http://www.thehorizonproject.com/earthquakes.cfm

Ayrıca zaten çok büyük ve normal olmayan depremler oluyor. Usgs yada emsc gibi sitelere girip incelerseniz görürsünüz.
İtalya Türkiye gibi normal bir deprem ülkesi diyorsunuz. Peki sonrasında yüzlerce artçı şok yaşanan ve ta Marmara’dan hissedilen Kütahya/Simav depremi de normal bir deprem miydi sizce?

kerim
kerim
Reply to  Sewan

o ivme 98 den beri var, dünya zaten 197x-1998 arası çok durgun bi donemdeydi dünya yaşlandımı? depemler niye azaldı diye 100 lerce bilimsel makale bulursunuz kütahya bilinen yaklaşık 50 yılda bir yıkıcı deprem olur en sonuncusu 7.2 1970 diye biliyorum bunların çoğu platformlarda dile getirilmesinin nedeni 99 dan sonra türk insanın depreme olan merakı artmasından başka bişey değil.. sayısal olarak hiç bi anamoli yok…dünyada her yıl 16-21 arasında 7+ deprem olur pardon 30 umu bulduk sayı olarak benim haberim yok..? 7+ larda bi anamoli olmasada ek olarak ekleyim plate 8.5+ depremler genelde 10-15 sende 1 olurdu şili japaonya endonozya üst… Read more »

Sewan
Sewan
Reply to  kerim

Grafiği inceledin mi ? 1930 larden beri ortalama aynı oranlarda olan deprem seyrinin nasıl tavan yaptığını göremiyor musun ?

50 yılda bir yıkıcı deprem olur diyosun…. üstüste bu kadar artçı şok olan bir deprem kayda geçmemiş, jeologlar bile şaşkın, sen hala normal buluyorsun.

Neyin muhalefetidir bu anlamadım ki?

Ayrıca yine depremlerdeki artış ile ilgili 2 link daha paylaşıyorum; veriler yine USGS tabanlıdır. Ve özellikle 1997′den sonraki artışa dikkat çekmektedir.

http://www.earth.webecs.co.uk/

http://heavenawaits.wordpress.com/earthquakes-increase-in-end-times/

Ha tabi hiçbir kaynak göstermeden bu böyleydi şu şöyleydi diyecekseniz o ayrı.

Admin : İki kişi arasıdaki konuşmaları sileceğimi söylemiştim, son kez yayınlıyorum kişiye özel yorum yazarsanız silinecektir…

kerim
kerim
Reply to  kerim

yine ekleyim verdiğiniz tablo fake nasa tarafındanda bi çok defa yalanlandı sitenin zaten usgs le yakından uzaktan alakası yok gerçek oranlar burda bakabilirsiniz….
http://earthquake.usgs.gov/earthquakes/eqarchives/year/eqstats.php
yılı yarıladık, bu yıl tam aksine bi düşüş var…

http://earthquake.usgs.gov/earthquakes/eqarchives/year/info_1990s.php
bunla beraber son 22 sene karşılaştırın nerde bu %400-500 artış 2012 cilerin kısa ve öz bloglarda insan çekmek için uydurmasından başka bişey değil…(admini tenzih ediyorum sonuçta bilgiler yurtdışı kaynaklı)

Admin : İki kişi arasıdaki konuşmaları sileceğimi söylemiştim, son kez yayınlıyorum kişiye özel yorum yazarsanız silinecektir…

blue71
blue71

Geçen hafta Sci Tech kanalında bir belgesel seyrettim. Konu kutup kaymasıydı. Kutup noktası yılda 50-60 km kayıyormuş. Kutup noktası şu an Sibiryada. Kaymanın ne kadar daha süreceği ve ne zaman duracağı bilinmiyor. Dünyada Fransada, Isviçrede, ve Amerika’daki bir kaç noktada araştırma merkezleri var. Kutup kaymasını inceliyorlar. Okyanusların dibinden ve dünyanın dört bir yanından katmanlar alınıp bu merkezlerde inceleniyor. Dünyadaki magnetik değişim laboratuvar ortamında mini modellerde oluşturulup incelenmeye çalışılıyor. Kutup kaymasının etkileri ve sonuçları anlaşılmaya çalışılıyor. Dünya insanları magazin programları ile uyutulurken. Süper güçler olup bitenin farkında. Bu arada bir dip not, Fransaya, Israile posta konarak, Amerikan bayrağı yakarak süper güç… Read more »

Biga Aktüel

İtalya depreminin bölgede başlatılan ABD İTALYA menşeli şirketin fracking çalışmalarıyla bağlantılı olduğuna dair çok güçlü deliller var, tabii bu hiç bir zaman resmi olarak kabul görmedi. Fracking merkezlerinin depremin epicenter ına sadece 1 mil mesafede olduğunu gösteren Dutchsinse videolarını izleyin.
Yukarıda verdiğiniz video neden bahsediyor kafası biraz karışık gibi, zira Haarp teknolojisiyle Fracking apayrı şeyler. Selamlar iyi çalışmalar.

kar kokusu
kar kokusu

bilimin hiçbir şeyine inanmayan bir laik olarak diyeceğim o ki; neden düşünmemi istediklerini düşüneyim. nasaya neden inanayım.verilerine neden güveneyim. nasayı mutlak doğru olarak kabul etmek neden. adamlar hubble teleskobunun bile çektiği görüntüleri dünyada bir labaratuvarda renklendiriyormuşlar. bunu duyunca çok şaşırdım.yani üstün teknoloji ellerinde. her şeyi kendileri yapıyorlar. ortalığı karıştırıp kafa bulunadırıp bilim diyorlar. bilim diye bir şey yok.olan da işte kötülük için kullanılıyor. ben okuduğum sonuçlara bakıyorum kendi gözlediklerimi insanlardan duygduğum doğru bilgilere inanmayı seçtim. ne zaman bilim adı altında bunlara inansam elime hep bu inancı geçersiz kılan şeyler geçti.zaten filimlere bakarsanız dünya ilkel mağara devrine geri dönecek. yaşadığımız kar.