Beklenen büyük deprem belirtileri mi ?

2
105

Beklenen büyük deprem belirtileri mi ?

ABD de beklenen büyük deprem ve volkan patlaması belirtileri kaliforniyada oluşmaya mı başladı ?

Son iki içinde 50 nin üzerinde irili ufaklı depremin ( en büyüğü 5.5 ) kayıt edildiği bölge içinde tehlike çanları çalmaya başladı. Bölgedeki bazı hastenelerin tahliye edildiği bilgileride geliyor.

Bölgenin San andereas fayı üzerinde olması bu fayın uzunluğunun oldukça büyük olması olası bir 8+ deprem beklentilerini beraberinde getiriyor.

Bölge içinde oluşan depremleri

http://earthquake.usgs.gov/earthquakes/recenteqsus/Quakes/quakes_all.php

görebilirsiniz.

Bölgedeki diğer faylarda deprem oluşturmaya başladı. Bunlardan kaliforniyanın güneyine uzanan yine aynı sistemin devamı diyebileceğimiz El salvador da 7.4 lük bir deprem meydana geldi. Denizde meydana gelen deprem sonrası tsunami alarmı verildi.

Tüm bu deprem hareketliliği pasifikteki aktiviteyi artırmış bulunuyor. Bölgedeki yanardağlarında etkinliğinin artması olası bir büyük felaket beklentisini yükseltiyor. Yellowstone da bulunan büyük volkanın bu deprem ve aktiviteden etkilenmesi sonucunda patlama tehlikeside belirmiş durumda. Zaten ABD de bu tehlike hep belirtilmektedir.

Tüm bunlar ABD nin doğu kıyılarında oluşurken batı bölgelerindede büyük bir kasırga kıyı kentlerini vurmaya hazırlanıyor.

Dünyanın bu bölgesi doğal felaketlerin artmasını gündeme taşıyacak.

Ağustos ayı içinde dünyada meydana gelen büyük doğal olaylar hiç zaman olmadığı kadar fazla.
Çinde, Rusyada, Pasifikte ve Amerika kıtasında oldukça farklı doğal afetler artıyor. Bazı bölgelerde anormal yağışlar olurken bazı bölgeler kuraklık geçirmeye başladı.

2012 Sonlarına yaklaşırken beklenen ve oluşan afetler birbirlerini doğruluyor. Dünyanın bu dönemi hiç olmadığı kadar insanoğlu için zor…

Gelişmeleri yazmaya devam edeceğiz…


2
Kimler Neler Demiş?

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Birkanmaestro Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
maestro
Ziyaretçi
maestro

Eğer tüm bunlar bazılarının* beklediği büyük deprem öncesi bi hareketllikse, tabiat bile ABD’yi seviyor koruyor, tabiri caizse kıyak geçiyor. Çünkü uyarıyor gelmeden önce. Doğuda olsa, gerçi ortadoğuda 6 lık deprem bile yüzlerce kişiyi öldürür, birden büyük deprem olur . Hiç öyle uyarı bile vermeden.(bkz. marmarai endonezya ve japonya depremleri)

* O bazılarından öyleleri var ki, abd’de deprem olsa sevincinden çiftetelli oynayacak. Sanıyorlar ki o depremde, esas zararı zenginler/godomanlar görecek. Hayır yine zararı oranın fakir halkı yaşayacak. Dünya düzeninin değişmesi için depremlerden medet ummaya başladık.

Birkan
Ziyaretçi
Birkan

Yazdiklarina katiliyorum yine olan fakire oluyor.