Çinde ilginç hava durumu…

Çinde ilginç hava durumu…

Çinde birkaç gündür ilginç bir oluşumu gözleniyor. Son yılların en büyük sis dalgası çin ve etrafındaki ülkeleri etkisi altına almış durumda. Şimdiye kadar bu yoğunlukta bir sis örtüsü ile karşılaşmayan yetkililer ne yapacaklarını şaşırmış durumdalar.

Ülke genelinde birçok havaalanından uçuşlar yapılamaz durumda.

Gündüz saatlerinde bile birkaç metre ilerisinin görülemiyecek kadar yoğun olan sisin ne zaman kalkacağı belli değil. Atmosferik olarak oluşan ısı değişikliğinin sebebi açıklanamıyor.

Uydu fotoğraflarında himalayalar üzerinden Çinin içinde kadar bir bölgede bu sis görülebiliyor.

Ülkedeki sisin boyutlarını daha açık tesbit edebilmek için birer ay ara ile aynı bölgeden alınmış fotoğraflara bakmak gerekiyor.

Bir öncesi :

Çinde ilginç hava Buda son durum :

Çin bu durumun olağan bir sis örtüsü olmadığını mevsimsel olarak her yıl yaşanan sislerden çok daha yoğun ve kalıcı bir durumun oluştuğunu söylüyorlar.

Yorumlarınızı bekliyorum

0 0 votes
Article Rating

Son Yazılar

Son Yorumlar

Tavsiye Yazılar

3 YORUMLAR

Subscribe
Bildir
guest
Yorumunuz için teşekkürler...
Yazıyı arkadaşlarınızla paylaşırsanız sevinirim... .
3 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
john conner
john conner

10 Aralık’ta ki tam ay tutulmasına doğru giderken extreme hava olaylarında bir artış meydana gelmeye başladı. Bunun mutlaka fay hatlarına da bir etkisi olacaktır. Şu anda dünya genelinde en aktif fay zonları ülkemizde bulunmakta. Özellikle Ege bölgesinden çok endişeliyim. Tabii yine Van ve civarı unutulmamalı. Orası da hala aktif görünüyor. Umarım bir şey olmaz. Lakin magnitüdü 7.0 ve üzeri olan depremler görebiliriz.

andi
andi

29 kasımda Facebook hesabımdan Ege denizinin hareketliliğine dikkat çekip bir şeyler olabilir demiştim. Nitekim haklı çıktım ve oradaki gerginlik bursa çanakkale hattından girit cevrelerine antalya cevrelerine kadar olan bölgede devam ediyor yeniden bizi korkutabilir gibi inş bir şey olmaz.

kar kokusu
kar kokusu

autamato (otomat) adlı bir film var. orada ilk başlarda bu sis ve kimyasal yağmurun nasıl yapıldığını anlatan ilginç bölümler var.

Haber Bültenimize üye olabilirsiniz...

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x