Dünyada devler mi yaşadı veya dev uzaylılar mı ?

2
637
devler yaşadı
devler yaşadı

Dev ve devler efsanesi yüzyıllardır anlatılarak günümüze kadar gelmiştir.

Birçok masal ve hikayenin kahramanları arasında yer alan bu devler kimler olabilir ? Dünyada gerçekten yaşamış olabilirler mi ? Birçok kişi bu soruları sormuştur sanırım. Çocukken dinlediğiniz masallardaki bu devler bir zamanlar dünyada yaşadılar ise bir yerlerde bunların işaretleri bulunmalı değil mi ?

Bu yazı dünyada yaşadığı var sayılan devler hakkında bir işaret aramak üzere yola çıkmıştır.

Devler dünyada nerede yaşadılar ?

Bu sorunun cevabını efsanelerin en çok geçtiği yerlerde arayabilirsiniz. Birçok efsanede yerel halk ile beraber yaşadığı söylenen tanrısal devlerin isimlerine varıncaya kadar tesbit edebilirsiniz.

Bu hikayelerde geçen devler belki insanlardan birkaç kat büyük olabilir. Kutsal kitaplarda da bu devlerden bazılarına yer verilir. Dinlerin anlatımlarında da var bu devler. Tevrat’ta adı geçen dev Golyat’ın boyu 2,74 m. idi. Golyat’tan başka, Bashan kralı “Og”dan da söz edilir. Og’un boyu ise 3,96 m. idi. Og, bir devler ırkı olan “Rafait”lerin sonuncusuydu.

Benim bu yazıda işaretlerine dikkat çekeceğim devler ise metrelerce uzunluğunda olmalılar. Aşağıdaki karşılaştırmalı tezi okuduğunuzda sizde bu konuyu araştırmaya başlayacaksınız.

Bu devler belkide dünyamıza ait olmayabilirler. Milyonlarca yıl önce yaşadığını düşündüğümüz devlerin artık geriye hiçbir izleri kalmamış da olabilir. Ama kayalaşmış ve fosilleşmiş bir takım veriler mutlaka olmalı idi.

Farklı bir bakış ile görmek ve incelemek için bu karşılaştırmalı resimleri ekliyorum.

Bu tepelerin fosilleşmiş birer ağaç olma ihtimalleri…

Fosiller şekilsiz bir ağaça da benzeye bilir…

veya düzgün kesilmiş bir ağaç gövdesine de…

Çok çok büyük ağaçlardan söz ediyorum…

Metrelerce metrelerce…

Bunlar varsa bunları düzgünce kesebilecek bir testereyi kullanan kişiler de olmalı.

Bu tepelerin veya yapıların birçokları kutsal mekanlar olarak kullanılmasıda ayrı incelenmesi gereken bir konu. Çevrenizde bu tür yapılara dikkat etmenizi tavsiye ederim. Anadoluda mutlaka bu tip düzgün alanlı ve ağaçlara benzeyen taşlaşmış figürler bulunacaktır.

Bu konu ile ilgili ikinci tez ise devlerin hiç olmadığı ama milyonlarca yıl önce yaşayan bu metrelerce uzunluğundaki dev ağaçları kesen bir uzaylı ırkın dünyayı dalan ettiği…

Sizce dünyamızda devler veya başka bir olayda olmuş olabilir mi ?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
Yorumunuz için teşekkürler...
Yazıyı arkadaşlarınızla paylaşırsanız sevinirim... .

2 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments