Güneş tutulması 20 Mayıs 2012 tamamlandı…

8
44

Güneş tutulması 20 Mayıs 2012 tamamlandı.

Güneşin büyük tutulması Asyanın doğu kıyılarından başlayarak yaklaşık 4 saatlik bir süre içerisinde ABD nin batı kıyıları içinde tamamlandı. BU kadar büyük bir alanda güneş tutulması seyredildi.

Pasifi geçen büyük bir gölge bir ışın gibi Amerika kıtasına ulaştı.

Güneşin tutulma hali merkezde yukarıdaki şekilde izlendi gölgeli kısımlarda ise parçalı olarak görüntülendi.

Güneş tutulması sırasında herhangi bir büyük olay oluşmadı.

Ancak yüksek manyetizma ve çekim gücü düşmesi ileriki günlerde neleri beraberinde getirecek gözleyeceğiz. Çünkü güneş tutulması sonrası bir kaç ay içinde istatiksel olarak büyük olay olduğu biliniyor.

Bu güneş tutulmasını bizim için ilginç kılan olaylar ise şöyle

NATO tarihinin en büyük katılımlı toplantısının bugünlerde yapıyor. Bu toplantı nedeni ile nerede ise sıkıyönetim ilan edilecek kadar yüksek askeri hareketlilik Chicago kentini kapladı.

Guetemela da uzun süredir aktif olmayan bir yanardağ aktif hale geldi.

Bu arada 15 gün sonra mini bir güneş tutulması daha yaşayacağız ama bu dünya – ay – güneş üçlüsünden kaynaklanan bir tutulma değil VENUS gezegeni güneş üzerinden geçiş yapacak. Buda mini bir tutulma yaratacak.

Aşağıdaki linkten bu tutulmayı ayrıntılı izleyebilirsiniz…

http://www.sunaeon.com/venustransit/

Bundan daha ilginci ise birkaç gün içinde bir gezegen hizalanması oluşması. Bu kadar manyetizma değişimi üzerine birde gezegenler arası çekim kuvvetleri girecek. Yerkürenin işi gittikçe zorlanıyor bu kadar enerji kastırması bir yerlerden çıkmaz inşallah…

Şimdi bu dönem içinde bu kadar olayın üst üste gelmesi dünya üzerinde neleri meydana getirecek izlemeye devam ediyoruz. Bu yazının yazıldığı ana kadar 4+ depremlerin çoğalmaya başladığını görebiliyoruz. Dün ve bugün kısmi bir artış görünüyor ( Ancak bu durum normalde olabilir sonrası bizim için önemli )

Yeri ve zamanı geldikçe eklemeler yapmaya devam edeceğim.

Bu arada FORUM sitemize uğrayıp kaydınızı yaptırmayı unutmayın

http://www.mavikutu.com

Bu konuya FORUM da

http://www.mavikutu.com/bluebox-bbs-konu-basliklari/gunes-tutulmasi-20-mayis-2012-tamamlandi-7.html

ulaşabilirsiniz…

Yorumlarınızı bekliyorum.


8
Kimler Neler Demiş?

avatar
6 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
tuzun54MpenandikerimFactorx Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Factorx
Ziyaretçi
Factorx

http://www.flickr.com/photos/jasmel90/7239914646/in/photostream

Bu videoda da güneş lekeleri dikkat çekiyor…

kerim
Ziyaretçi
kerim

bikaç ay öncesinden coliforniya 9.5 mg büyüklüğünde deprem kısmi kıyamat bekleyen çığıran abd ve ab bloglarına iyikapak oldu sanki güneş bu şekilde ilk defa tutuluyo 🙂 çoğu bahsetmemiş bile yoksa güneş tutulmadımı?? bizmi hayal görüyoz….

kerim
Ziyaretçi
kerim

sizi kastedmedim zaten yazılar zaten yurtdışı kaynaklaydı yok 9.0mg yok sıralı çok büyük depremler hepsi tutulma anını kastediyodu , evet bilimsel ispatı olmasada güneş tutulmaları depremleri azdırabilir 99 gibi ama bahsedilen 20-1 mayıs için şeyler çok uçuktu…

andi
Ziyaretçi

Geçen hafta yine facede türkiye ve cevresinde büyük bir depreme işaret etmiştim özellikle bu kar yağışı ve hayvanlardaki anormalliklere dayanarak burdada ben bir deprem bekliyorum demiştim. İtalyadaki 6,1 beni biraz şaşırtsada Bulgaristandaki 6,4 ( fakat fransızlar ise 5,7 olarak geçmişler depremi) lük deprem sanırım beklediğimiz buydu deditirdi bana. depremleri incelediğim dönemden beri ben avrupanın bukadar sık üretim yaptığını hatırlamıyorum. hatırladığım kadarı ile bulgaristandaki en son hissedilen büyük deprem 70 lerdeki romanya depremiydi. Anlayacağınız deprem açısından çok pasif bir bölge, birde deprem saatleri ilgimi çekti italyadaki 04,03 BG deki 03,01 sanki saat başlarına kurulmuş iki ardı ardına gelen

tuzun54
Ziyaretçi
tuzun54

http://www.ntvmsnbc.com/id/25351415/
Güneş tutulmasının hızlandırılmış videosu…