Güneşte ne olacak ?

13
49

Güneşte ne olacak ?

Güneşte 2012 de ne olacak.

Daha önce SOHO uydusundan alınan verilerin kapatıldığını yazmıştık. Halen bu veriler alınamamakta. NICT inde manyetosfer verilerini kapatması ile güneşte 2012 yılında oluşacak bir olay bekletimizi araştırmak durumunda kaldık.

Daha önce incelediğimiz birçok online veri şu an takip edilemiyor.

Güneşin kuzey ve güney kutup alanlarında oluşturduğu manyetik alanın ölçümlerinde aşağıdaki gibi bir grafik meydana çıkıyor.

İki grafiğin kesim noktalarında dünyadaki depremselliğin artmış olduğunu tesbit edebilirsiniz.

İlginç olan son yıllarda bu kutup noktalarındaki manyetizmanın azalarak devam etmesi. Sanki güneş eski manyetik etkisini göstermiyor ancak güneş fırtına etkisi elektron flux ve nötrino etkisi yükseliyor. Buda dünyanın manyetosferinin zayıflamış olma ihtimalini gösteriyor.

Yani beklenen kutup değişimi için sanki her şey hazır gibi…

Aşağıdaki grafik oldukça etkileyici bir şekilde Güneşin 2008 – 2012 ( günümüz ) e kadar Manyetik Field, Güneş patlama sayıları ve güneş leke sayılarını gösteriyor. Hızla artan bir şekilde tüm veriler güneşin etkisinin yükseldiğini söylüyor.

Günümüzdeki değerlere dikkat ediniz.

Stanford üniversitesinin yıllardır güneşin kendi manyetizma ölçümleri

http://wso.stanford.edu/

yayınlanmakta…

N-S ( Güneşin Kuzey – Güney kutup noktaları arasındaki manyetizma ) nın hızla 2008 yılından sonra yükseldiğini göreceksiniz.

2008 yılından itibaren yükselen başka bir değerde olan radio flux F107 yani 10.7 cm lik dalga boyundaki güneşin kalp atışları diyebileceğimiz değer…

Bu kalp atışının artış hızının nasıl bir baskı oluşturduğu ve güneşin fırtınalarının çoğalmasını sağlayıp sağlamıyacağı bilinmiyor.

Tüm bu değerler bugün itibari ile birçok ABD kamu kurumlarına gönderildi.

Önümüzdeki günlerde çok büyük bir güneş patlamasına hazırlanmamız gerekiyor.

Güneş değerlerini online takip edilen sitelerin birbir kapanması ve kalanlarında verilerinin sağlıklı olma ihtimali düşük kalıyor.

Dünya üzerinde chemtrails uygulamasının hızla çoğalmasıda bir hazırlık olarak algılanabilir güneşin etkilerini azaltmak dünyadaki bulutlanmayı çoğaltma yönünde çalışmalar olabilir.

Yorumlarınızı bekliyorum.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
Yorumunuz için teşekkürler...
Yazıyı arkadaşlarınızla paylaşırsanız sevinirim... .

13 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
siyah
siyah

İstanbul için belirlenen en büyük sığınak, 2 milyon kişiyi alacak olan Taksim metrosu. Ancak iş sıgınakla bitmiyor. Okadar insanın yiyecek su ihtiyacı ne olacak?

kerim
kerim

her 10-11 yılda olan döngü daha oncede demiştim güneşteki x15+ patlamları kaide alın 89 da x20 2003de x17 patladı güneş aksine sakin şu an kendi evresine gore x patlamalar gerçekleşsin bi bakarız şu an bi anamoli söz konusu değil nasa 2012 dedi japonlar bu mayıs bakalım kim haklı çıkcak…

Factorx
Factorx

Solarham’ın facebook sayfasında bir fotoğraf yayınlandı:
comment image

Bu fotoğraf kanadanın alberta eyaletinde çekilmiş. Alberta dediğimiz yer yatay olarak almanyanın hizzasında bir yer google earthe bakarsanız. Düşünün almanyada aurora ışıkları…

Manyetik alan kayması bazı topluluklarca artık sır değil…

Bu da solarhamın ilgili içeriğinin bulunduğu sayfa:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=262930893805212&set=a.139563502808619.26301.139562326142070&type=1&ref=nf

Sezai Aytaş
Sezai Aytaş

Abd hükümetinin kendi vatandaşlarına kuzey kutbunun güneye kayacağı (eksen kayması) ile ilgili yayınladığı reklam videosu. http://youtu.be/m2qKwlz_fjo

Sezai Aytaş
Sezai Aytaş
Reply to  Sezai Aytaş

Eksen kaymasından (Pole Shift) kurtulmak istiyorsanız bu video yardımcı olabilir.
http://www.youtube.com/watch?v=fWkbhGAqQls&feature=colike
Ama radyasyon için bir garantisi yok.

Mücahit Ahmet Ok

hep yaklaşıyor patlayacak olmak üzere diyorsunuz. artık bizim neler yapacağımızla, nasıl önlem alacağımızla ilgili birşeyler yazmanın zamanı gelmedi mi ?

BlueBox BBS

Bu konuda yapılacak fazla birşey yok…

Çok derin sığınaklara ihtiyaç var ancak ülkemizde bildiğim bir sığınak yok… ( Varsada devletin gizli bilgileri için aktif edilecektir… )

Onur Mis

Ayrıca madem burada tartışıyoruz, çözümler üretmeye çalışıyoruz. Ortak bir toplantı yapalım, yüzyüze. Gerçekten oturalım herşeyi masaya yatıralım. Elimizden ne geliyorsa yapalım. Devlete yürüyüp konuşalım anlatalım. Gerekeni yapsınlar. Yapmıyorlarsa biz yapalım. Şuan hayattayız elimiz ayağımız tutuyor. Ya biraz daha böyle güzel yaşayıp bitireceğiz(belki) ya da biraz hayatımıza ara verip insanlık için uğraşıp daha sonra yaşayacağız. Karar hepimizin…

Fatih Tezel

BlueBox BBS bu iş sığınaklarla halledilebilecek bir iş değil…. kaldı ki sığınaklara giren insanlar dünyanın manyetik kalkanının iyice zayıfladığı durumlarda isterlerlese kilometrelerce derine insinler.. yine hayatta kalamazlar……çok güçlü radyasyon dalgaları dünyaya çarpıp içinden geçicektir….ben bu konuda ra bilgileri ve kasyopya kanallamalarındaki bilgilere güvenirim…bu olay sadece dünyaya olmuyor.. güneşi ve diğer gezegenleri etkileyen birşey var….ki bu durum ırk olarak aşırı zorlanacağımız ve gerçek potansiyelimizi gözlemleyebilecğimiz durumlar yaratabilir….

Mücahit Ahmet Ok

Fatih Tezel güvendiğiniz şeyleri bize de açıklarsanız bizim de yararımıza olur.

Mücahit Ahmet Ok

peki ani bir olay olarak mı ortaya çıkacak yani birkaç saat içinde hani en azından birkaç "gün" önceden bilsek yine bişeyler yaparız şansımız olur diye düşünüyorum. 1 gün bile yeterli bulundugum yerde çok mağara var :))

Mücahit Ahmet Ok

youtube de theendiznear77 ' nin videolarını türkçeye tercüme edebilecek birileri var mı ?

Çetin Ak

Kacamazsin sayin mucahit:)