Kahvenin yararları hakkında birkaç bilgi

Kahvenin yararları ve zararları neler diye konuşulduğunda daha çok zararları vardır diye bilinir.

Kahvenin yararları

Ama son araştırmalarda kahvenin aşağıdaki yararları su götürmez şekilde teyit edildi.

1 – Kalbi koruması :

Günde 1-3 fincan kahve içen kişiler arasında ve içmeyen arasında karşılaştırmalarda  Kahvede bulunan antioksidanlar  arter üzerinde inflamasyon zararlı etkisini bastırmak yardımcı olabilir.

Kahveyi içtikten sonra, kan basıncı ve kalp hızını yükseltir uzun vadede, aslında kan damarlarının genişlemesi, nitrik oksit etkinleştirmek kahve antioksidan olarak kan basıncını düşürüyor.

2. Diyabetik koruması :

Bu antioksidanlar (klorojenik asit ve quinides, özellikle) rol oynar, özellikle kandaki insülin ve şeker oranını dengelemesi diyabet hastalarının normal şartlarda kahve içmesi ile sağlanabilir.

3 – Karaciğer sağlığı :

Alkolun karaciğer üzerinde yaptığı tahribatı kahvede bulunan antioksidan kısa sürede ortadan kaldırmaktadır. Kahve alkol almayan kişilerdede karaciğer üzerinde oluşan baskıyı azaltma yönünde etki etmektedir.

4 – Beyinin gücünü artırır :

Alzheimer riski demans ve hastalığı yanı sıra Parkinson azaltmaya yardımcı olabilecek bir bardak kahve içmek bu hastalıkların beyin hücrelerindeki etkilerini yok edecektir.

5. Baş ağrısına yardımcı olur:

Çalışmalar 200 miligram kafeinli demlenmiş kahve Migren, baş ağrısı da dahil olmak üzere, genel rahatlama sağladığı görülmektedir.

Tüm bu faydaları kahvenin aşırı tüketilmemesi gerektiğinide unutmaması gerekiyor.

Kafein vücut üzerindeki etkileri aşırı dozda bağımlılık yaratması gibi faktörler az kullanılan kahveyi yararlı hale getiriyor.

 

0
0
votes
Article Rating

Son Yazılar

Antik uzaylılar : Sri Lanka’daki Uzaylı Dağı’nda keşfedilen gizemli yazılar.

Antik uzaylılar Hindistan kıyılarında bir ada devleti olan Sri Lanka'da, çoğu yerlinin Uzaylılar Dağı olarak adlandırdığı Danigala Dağı var. Dağ, adını iki nedenden dolayı aldı. Alışılmadık...

Uzaya geri dönen göktaşları ( meteor )

Hiç ufkun üzerinde uçan ve sonra tekrar uzayda kaybolan bir "uzaylı kaya" gördünüz mü? Bu durum oldukça ilginç bu durumu anlatan bir haber ilgimi...

Antartika hakkında teoriler

Antartika hakkında bir çok komplo teorileri mevcut. Zaman zaman gündeme geliyor daha sonra kayıp oluyorlar. Ama yıllar sonra bile bazıları hala sağlam alt yapılara...

Şifreli Sayı Radyo İstasyonları

  Küba'daki bozuk bir rastgele sayı üreteci ( şifre yayınlayıcısı ) bir Rus casusluk ağının açığa çıkmasına yardımcı oldu mu? Geçen hafta yeni bir kitap aldım...

Apple Komplo Teorileri

Her büyük şirkette olduğu gibi, insanlar şirketin verdiği önemli kararların ardındaki gerçek niyetlerden şüphe duyuyor gibi görünüyor. Bu teorilerden bazıları oldukça zorlayıcı olabilir ve...

Son Yorumlar

Tavsiye Yazılar

2 YORUMLAR

Subscribe
Bildir
guest
Yorumunuz için teşekkürler...
Yazıyı arkadaşlarınızla paylaşırsanız sevinirim... .
2 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
kivanç
kivanç
Reply to  Admin

buna benzer haberlerin gayet subliminal reklamlar olmadığına dair bir kanıt yok ise ciddiye alınmayacak bir haber olarak görüyorum.

Haber Bültenimize üye olabilirsiniz...

0 0 votes
Article Rating
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x