Kahvenin yararları hakkında birkaç bilgi

Kahvenin yararları ve zararları neler diye konuşulduğunda daha çok zararları vardır diye bilinir.

Kahvenin yararları

Ama son araştırmalarda kahvenin aşağıdaki yararları su götürmez şekilde teyit edildi.

1 – Kalbi koruması :

Günde 1-3 fincan kahve içen kişiler arasında ve içmeyen arasında karşılaştırmalarda  Kahvede bulunan antioksidanlar  arter üzerinde inflamasyon zararlı etkisini bastırmak yardımcı olabilir.

Kahveyi içtikten sonra, kan basıncı ve kalp hızını yükseltir uzun vadede, aslında kan damarlarının genişlemesi, nitrik oksit etkinleştirmek kahve antioksidan olarak kan basıncını düşürüyor.

2. Diyabetik koruması :

Bu antioksidanlar (klorojenik asit ve quinides, özellikle) rol oynar, özellikle kandaki insülin ve şeker oranını dengelemesi diyabet hastalarının normal şartlarda kahve içmesi ile sağlanabilir.

3 – Karaciğer sağlığı :

Alkolun karaciğer üzerinde yaptığı tahribatı kahvede bulunan antioksidan kısa sürede ortadan kaldırmaktadır. Kahve alkol almayan kişilerdede karaciğer üzerinde oluşan baskıyı azaltma yönünde etki etmektedir.

4 – Beyinin gücünü artırır :

Alzheimer riski demans ve hastalığı yanı sıra Parkinson azaltmaya yardımcı olabilecek bir bardak kahve içmek bu hastalıkların beyin hücrelerindeki etkilerini yok edecektir.

5. Baş ağrısına yardımcı olur:

Çalışmalar 200 miligram kafeinli demlenmiş kahve Migren, baş ağrısı da dahil olmak üzere, genel rahatlama sağladığı görülmektedir.

Tüm bu faydaları kahvenin aşırı tüketilmemesi gerektiğinide unutmaması gerekiyor.

Kafein vücut üzerindeki etkileri aşırı dozda bağımlılık yaratması gibi faktörler az kullanılan kahveyi yararlı hale getiriyor.

 

Son Yazılar

Covid-19 sahte bir virüs mü?

Covid-19 virüsüne inanmayan on binlerce insan gösteri yapmaya devam ediyor. Corona için bu şekilde eylemlerin dünya çapında artması bekleniyor. #corona #covid #covid-19 .

Corona virüs yayılım haritası

Coronavirüs ilk olarak Aralık ayında ortaya çıktı. Hastalık (COVD-19) yaklaşık 80.000 kişi dünya çapında enfekte etti. 2.600'den fazla insanı öldüren salgın, İtalya ve Güney Kore'de...

Kısa bir Nibiru hikayesi- farklı bir bakış.

Belki de şimdiye kadar var olan en kıvrımlı bulmaca, bilimsel ya da teolojik olsun, günümüzün en baskın dogmalarından bazılarını birbirine karşı dayanaksız bir savaşa...

Mars’ta ‘böcek’ araştırması

Ohio Üniversitesi'nden bir bilim adamının Mars'taki böcekleri keşfetmesi ile ilgili bir basın açıklaması yapıldı. Kızıl Gezegenin etrafında sürünen canlı böceklerin varlığını iddia eden orijinal makale....

Mum ışığı nın sırrı nedir ?

Mum ışığı Hiç düşündünüz mü, mum ışığı neden insana huzur verir veya dinlendirir. Mum ışığının verdiği frekanlar sizi neden huzur vericidir. Bilimadamları bunun ilk insanların ateşin...

Son Yorumlar

Tavsiye Yazılar

2 YORUMLAR

Subscribe
Bildir
guest
Değerlendirme
Yorumunuz için teşekkürler...
Yazıyı arkadaşlarınızla paylaşırsanız sevinirim... .
2 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
kivanç
kivanç
Reply to  Admin

buna benzer haberlerin gayet subliminal reklamlar olmadığına dair bir kanıt yok ise ciddiye alınmayacak bir haber olarak görüyorum.

Haber Bültenimize üye olabilirsiniz...

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x