Kıyamet günü saaati ( Doomsday Clock )…

4
110

Kiyamet günü saati ( Doomsday Clock )

Atom bilimcileri kurulu Kiyamet günü saatini ( Doomsday Clock ) yarın ( 10 Ocak 2011 ) saat 13:00 UTC – 1 dakika geri alacaklarını açıkladılar.

İlk olarak 1947 yılında geceyarısını 23:53 olarak tesbit edilen ve atomun parçalanması ile ilgili olaylarda ileri ve geri alınan saat toplanan atom bilim kurulu tarafından Fukushima nükleer santrali kazası nedeni ile +1 ileri alınacağını belirledi.

Kiyamet saati insanoğlunun tarihsel bir dönüm noktası olarak ileri ve geri alınması ile saatin 24:00 olmasını kiyamet olarak belirliyor. Saat 24:00 olduğunda insanoğlu için artık geri dönülemez bir dönemecin başlangıcı olarak kabul edilecek.

Olayları
http://en.wikipedia.org/wiki/Doomsday_Clock

Takip edebilirsiniz.

Saatin değişeceği haber kaynağı
http://bos.sagepub.com/content/68/1/10.full

Yorumlarınızı bekliyorum…

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
Yorumunuz için teşekkürler...
Yazıyı arkadaşlarınızla paylaşırsanız sevinirim... .

4 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
john conner
john conner

23:54’ten 23:55’e çekilecekmiş. Yani nükleer kıyamete 5 dakika kalmış olacak. 2012 yılında ABD-İran savaşı kaçınılmaz görünüyor. An itibarı ile Hürmüz Boğazı gerilimi devam ediyor. İran uranyum zenginleştirmek için yeni tesisini faaliyete geçirdiğini açıkladı. Gerilim karşılıklı hamlelerle tırmanıyor.

ABD-Vietnam Savaşında dahi saat -5 ileri alınmış. Olası bir ABD-İran savaşında da -5 ileri alınacağını var sayarsak, saat 24:00’a gelmiş oluyor. Yani nükleer kıyamet yılı 2012 olmuş oluyor. Enteresan bir şekilde her kapı 2012’ye açılıyor. Her kıyamet senaryosu 2012 yılını işaret ediyor. Haydi hayırlısı…

mirza
mirza

ABD Jeoloji Araştırmaları Kurumu (USGS), İzmir’de 7.2 büyüklüğünde bir deprem yaşanmasının “kuvvetle muhtemel” olduğunu açıkladı. Dokuz Eylül Üniversitesi’nden Prof. Dr. Atilla Uluğ bu açıklamaya, “Saçma sapan bir açıklama. Ortada yapılmış somut bir çalışma bir bulgu yok” dedi.

Sami34
Sami34
Reply to  mirza

HAARP ile yaparlar bakarsınız.

andi

Sevgili Ercan ve Sevgili Üşümezsoy hocalarımızda çıkıp bakın burada bir gerginlik var ve yüz yılı geçkin bir süredir izmirde büyük bir deprem olmadı uyarısını izmir sallandıkça yapıyorlar. Fakat ABD nin bu yıl kuvvetle muhtemel 7,2 olur demesi burnuma pis kokuların gelmesine neden oldu. izmirde kütahya ve van ile aynı enlem üzerinde…