Kuş gribi ve İnsan grip viruslerinin birleşmesi.

Kuş gribi ve İnsan grip virüslerinin birleşmesi sonucu süper hızlı yayılan ölümcül virüs, Londrada 24 saat içinde binlerce kişiye bulaştı.

Yeni bir süper grip ölümcül tehlikesi İngiltere’ye 24 saat içinde yayıla bileceğini uzmanlar uyarıda bulundular.

Kuş gribi ve insan gribi birleştirmesi ve yeni bir virüs oluşturması, potansiyel olarak çağımızın en büyük biyolojik tehditler biri’ olarak daha önce tarif edilmişti.

Insan mevsimsel gripleri ve aynı zamanda daha öldürücü domuz gribi mevsimi başladı Daily Express’e göre bu önemli bir uyarı.

Bu insanlar neredeyse hiç dokunmadan ‘uğursuz’ süper grip virüsüne yakalanmış durumda, ölümcül bir mutasyon riski oluşturur, bilim adamları söylemesi ile…

Dr Peter Hotez, dünyaca ünlü bir bulaşıcı hastalık uzmanı, şunları söyledi:” ‘insanlar biraz savunmasına karşı virüsün son derece bulaşıcı suşlarının 24 saat içinde bir kıtadan diğerine yayılabilir. Oldukça hızlı ve öldürücü bir virüs ile karşı karşıyayız ”

Grip enfeksiyonu tespit edilen dünyada yeni katil suşlarına karşı aşırı teyakkuz gerektiğinin altını çizdiğini söyledi.

Amerikan Tropikal Tıp ve Hijyen Derneği Başkanı Dr. Hotez ” ‘Biz, çağımızın en büyük biyolojik tehditlere karşı uyanık kalmamız gerekli ”

Londra da hızla yayılmaya başlayan virüs tehlikesi için Avrupadan henüz bir bilgi gelmiş değil salgını takip etmeye devam ediyoruz.

Gerçekten önemli uyarı merkezleri bu alarmı vermiş durumdalar…

Haber kaynakları

http://www.express.co.uk/posts/view/281388/Britain-on-alert-for-new-super-flu

0 0 votes
Article Rating

Son Yazılar

Son Yorumlar

Tavsiye Yazılar

1 Yorum

Subscribe
Bildir
guest
Yorumunuz için teşekkürler...
Yazıyı arkadaşlarınızla paylaşırsanız sevinirim... .

1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
DervisHizir
DervisHizir

🙂 bunu her sene tekrarlamak zorundamı bu üç kağıtçılar…. sakın bunlar optimum nüfusu sağlamak için yaptıkları dümenler olmasın….. büyük ihtimallede öyledir.

Haber Bültenimize üye olabilirsiniz...

1
0
Would love your thoughts, please comment.x