NASA : Güneş Fırtınaları Yavaşladı!

NASA : Güneş Fırtınaları Yavaşladı

Nasa’nın yaptığı son açıklamaya göre güneş fırtınalarında olağandışı bir yavaşlama görülüyor.

Bu kısma aslında çok anlam veremedim çünkü daha önce burdaki yazılarda da Güneş hiç olmadığı kadar aktif olduğu yazılmış ve grafiklerle belirtilmişti.

Açıkçası NASA’nın bu açıklamasını kafa karıştırıcı buluyorum.

NASA’nın yaptığı açıklamaya göre Güneş’in bu davranışını “kış uykusuna yatmak” olarak değerlendiriyorlar ve 1645-1715 yılları arasında Avrupa’da yaşanan Mini Buz çağının daha büyüğünün yaşanabileceğini söylüyorlar.

NASA daha önce Güneş’in aktivitesinin 2013 yılında maximum seviyeye ulaşacağını söylemişti.

Ancak Arizona’da ki McMath-Pierce teleskopuyla yapılan incelemelerden sonra Güneş lekelerinin giderek güç yitirdiğini. Güneş’in manyetik alanın Güneş’in 25.ci döngüsü için yeterince leke üretemeyeceğini bildirdi.

Bundan birkaç gün önce Güneş’te meydana gelen çok büyük patlamaların internet ve iletişim ağlarına zarar verebileceği yönünde uyarı yapmıştı NASA.Ancak şimdiki açıklama tam tersi.

Açıklamaları takip ediyoruz…

0 0 votes
Article Rating

Son Yazılar

Son Yorumlar

Tavsiye Yazılar

4 YORUMLAR

Subscribe
Bildir
guest
Yorumunuz için teşekkürler...
Yazıyı arkadaşlarınızla paylaşırsanız sevinirim... .
4 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
odrbcr
odrbcr

Güneş’te ve güneş sisteminde anormallikler var. Beynimize kodlanan herşey değişiyor. Değişmesi mümkün görünmeyen doğal dengeler bir bir değişiyor. Soru “Peki bunlara neden olan şey nedir?”. Sanırım bilim adamları bununla alakalı çalışıyordur. Fakat nedeni bulunsa da her zamanki gibi halk yine bilgilendirilmeyecektir. Değişimi hisseden insanlar bir takım senaryolar üretiyor, kehanetlerde bulunuyor. Görünen şu ki giderek insanlar için yaşam koşulları zorlaşıyor.

Haber Bültenimize üye olabilirsiniz...

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x