Güney Amerika kıyılarında ne oluyor?

9
31

Güney Amerika kıyılarında ne oluyor?

Bir aydır güney amerika kıyılarında garip hayvan ölümleri görülüyor. Bu bölgeden sürekli ilginç ve garip haberle bugünlerde yoğunlaştı. Perudan UFO görüntüleride artanlar arasında.

En son Şilide binlerce ölü kuş kıyılara vurdu.

http://edition.cnn.com/2012/05/12/world/americas/chile-peru-dead-birds/index.html

Daha önce hemen hemen aynı bölgelerde Peru da yüzlerce yunus ve binlerce kuş ölümleri gözlenmişti.

http://edition.cnn.com/2012/05/07/world/americas/peru-pelican-deaths/index.html

Bölgede oluşan bu ölümler olası büyük okyanus akıntısında meydana çıkan bir değişiklikten kaynaklanma ihtimali üzerinde duruluyor.

Haber tüm ajanslara aşağıdaki görüntüler ile ulaşıyor…

2009 – 2011 arasında yapılan güney pasifik okyanus akıntılarındaki döngünün zayıfladığı ve bu zayıflamanın bölgedeki hayvanlar üzerinde etkisinin sonuçları olarak açıklanıyor.

Pasifik akıntılarının dünya için ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu akıntılardaki değişiklik tüm dünya iklimlerinin değişmesi ile sonuçlanacaktır.

Yorumlarınızı bekliyorum…


9
Kimler Neler Demiş?

avatar
8 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
Osman Dadaştuzun54Adminaslıandi Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
kerim
Ziyaretçi
kerim

bu haberden sonra dumur oldum panjura pat diye çarpan 2 kuş oldu bugün ve bugün çok yoğun kuş sesi vardı ciyaklıyandan tut çikleyene kadar 🙂 martılar streesli şeklinde bağrıyolardı önümde çatıda kumru parçaladılar haberden sonra cidden şaşırdım ist kara iç kısmında olmama rağmen yoğun bi martı istilası vardı bugün ….

tamer
Ziyaretçi
tamer

benimde ev penceremde 2 kumrudan biri ben yetişemeden diğerinin boynunu kırdı resmen.ilk kez gördüm.ilginçti.

Sami34
Ziyaretçi
Sami34

Lütfen sabahları pencerelerimizin önüne bir kap su ve kuş yemi koyalım. Kuşlar sokak hayvanlarına (kıyasla daha zor yiyecek ve içecek bulabiliyor. Pencerenizin önünde 1 saat dursa yeter, zaten 1 saat geçmeden onlar görüp bulmuş ve tüketmiş olurlar. Kuş yemi kilosu 1.5 TL. 1 kilo yem en az 1 hafta idare ediyor. Tek sıkıntı 2-3 günde bir pencerenizin önünü temizlemeniz gerekecek o kadar. Bununla birlikte mümkünse sokak kapınızın etrafına da kimsenin rahatsızlık duymayacağı bir bölgeye 1 kap su ve zaman zaman da yemek arıtklarınızı bırakırsanız kedi ve köpekler de nasiplenirler. İnanın o masum suçsuz bebeklerin su ve yiyecek bulmaları çok zor,… Read more »

andi
Ziyaretçi

Bosna’da ilginç Kar yağışı ! Sabah saatlerinde etkili olan kar yağışı, başta Saraybosna olmak üzere birçok kentte yaşamı olumsuz yönde etkiledi. Kara hazırlıksız yakalanan vatandaşlar, sabah saatlerinde gördükleri manzara karşısında şaşkınlığını gizleyemedi. Meteoroloji yetkilileri, Saraybosna kent merkezinde kar kalınlığının 10 santimetre olarak ölçüldüğünü belirterek, akşam saatlerinde kar yağışının yerini yağmura bırakacağını, ülke genelinde hafta boyunca da yağmurun etkili olacağını belirttiler. Bosna Hersek’in ünlü meteoroloji uzmanı Jelyko Maystoroviç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu mevsimde en son 11 Mayıs 1953’te kar yağışı görüldüğünü ve bu tarihte yağan karın Saraybosna merkezde 9 santimetre olarak ölçüldüğünü bildirdi. 59 yıl aradan sonra ilk kez bu… Read more »

aslı
Ziyaretçi
aslı

http://www.onaltiyildiz.com/haber.php?haber_id=1555

Hayvan ölümleriyle ilgili mutlaka okunması gereken bir yazı

andi
Ziyaretçi

http://gundem.milliyet.com.tr/ugultuyu-firtina-sandi-ama-/gundem/gundemdetay/16.05.2012/1541142/default.htm

İstanbul kozyatağında olan yeni bir olay iddaya göre yapılan temizlik sonrası 10 dakika içinde binlerce arının toplanmasına sebep olmuş bu kadar arı neden ve nereden gelmiş olabilir ? hayvan ölümleri, olağandışı mevsimsel olaylar nedenini bilmesekte rahatsız olan hayvanlar yaklaşan güneş tutulması, bunlar cevremizde olabilecek bir felaketin habercisi olabilir mi ? Hassas bir dönemdeyiz etrafınızdaki olağandışı davranışları paylaşın lütfen !

tuzun54
Ziyaretçi
tuzun54
Osman Dadaş
Ziyaretçi

tabitın dengesiyle son 200 yıldır oynanmakta.biz mi tabiata tabiyiz yoksa tabiat mı bize.tabiki biz tabiata, hatta bizim ruhlarımıza emanet olarak giydırılmiş olan maddi yapımızda tabiattan gelir tabiatına geri doner.ama biz ne yaptık onu kirlettik ve nefes alamaz duruma getirdik.eee nefes almaya zorlanan ınsan dahı.nefes almak için var gücüyle çırpınır.bu olaylarda doganın çırpınışı.yıllardır biz zati onu mahvettik.aslında biz kendi tabiatımızı üzerımıze allah tarafından emaneten tabıattan alınarak var edile bedenlerimizi sahiplenerek emanete ihanet ettik ve onu koruyup daha ıyı çalışmasını saglıyacagımız halde onu hunharca katletmeye kalktık.ve halen de buna bütün dünya tabıatında yaşayanlar olarak devam ediyoruz.ben artık daha fazja bırşey soylmek istemiyorum.düşündükce… Read more »