NASA uyduları Antarktika’daki 150 mil uzunluğundaki anamoliği tespit etti

250 km’lik tuhaf bir anormallik olduğu NASA tarafından sağlanan uydu görüntüleri sayesinde Antarktika’da bulundu.

Tuhaf ve yeni bir teoriye göre Antarktika’daki buzun altında keşfedilen gizemli bir anomalinin bir çeşit gizli üs olabileceği iddia ediliyor.

UFO gözlemcileri Nazi’lerin inşaa ettiği gizli üsleri kuzey ve güney kutbuna olduğunu, Antarktika’daki üssün insanlar tarafından değil, diğer dünyadaki ziyaretçiler tarafından da kullanılan çeşitli üsler bulunduğundan emin.

Antarktikadaki anomali yaklaşık 250 kilometre mesafeyi kapsar ve yüzeyin 850 metre altındaki maksimum derinliğe ulaşır.

Bu anomali Antartika’daki Wilkes Vadisi’nde.

Keşif hakkında konuşan Secureteam10, “Bugüne kadar bilim adamlarının, bu kalın buzdağının derinlerine gömülü olanın tam olarak keşfedilmesi için hiçbir fikri ya da yolu yoktu. ”

Antarktika’daki anomali

Dahası, ABD Deniz Kuvvetleri’nin böyle bir anormalliği araştırmak için bir görev başlattığına inanılıyor.

Görev ‘Operation Highjump’ olarak adlandırıldı. Operation Highjump, 13 gemi, uçak eskortu, uçak gemisi, denizaltı, iki destroyer ve toplamda 4.700 erkek ve tam savaş teçhizatı ile resmi olarak mevcut. ”

Operation Highjump, beklenenden altı ay önce ertelendi. 19 Şubat 1947’den bir röportaj Amiral Byrd’ın kutupta 1000 saatlik görev sonunda şöyle anlatıyor:

Küçük dağ sırtından geçiyoruz ve hala kuzeye doğru gidiyoruz. Dağ sırasının ötesinde, orta kısımdan geçen küçük bir nehir veya akarsu olan bir vadi gibi görünen şey. Aşağıdaki yeşil vadi olmamalı! Burada kesinlikle yanlış ve anormal birşey var! Buz ve Kar üstünde olmalıyız! Dağ yamacında büyüyen ormanlar, limana bakmaktadır. Navigasyon cihazlarımız hala dönüyor, jiroskop ileri geri salınıyor!

Antarktika’daki anomali

Bu anomali ilk olarak 2006’da NASA uyduları tarafından bulundu.

Bununla birlikte Antarktika buzunun yüzlerce metre aşağıda bulunan gizli üslerin bir komplo teorisi olduğu söylenmeye devam ediyor.

Bazıları tuhaf anomalinin sonuçta o kadar tuhaf olmadığını ve aslında dinozorları ortadan kaldıran iki kat daha büyük bir asteroid etkisinin sonucu olduğuna inanıyor.

Ohio State Üniversitesi’nde jeoloji bilimleri profesörü olan Ralph von Frese, “Bu Wilkes Land etkisi, dinozorları öldüren etkiden çok daha büyük ve muhtemelen o anda felaket hasarına neden olacaktı” dedi.

Bu alana bir şekilde kapana kısılmış bir yer olabilir mi ? Büyük bir vadi ve üzerinde bir şekilde kapanmış bir bölge. Yer yer 850 metre derinlik…

.

 

0 0 votes
Article Rating

Son Yazılar

Son Yorumlar

Tavsiye Yazılar

Subscribe
Bildir
guest
Yorumunuz için teşekkürler...
Yazıyı arkadaşlarınızla paylaşırsanız sevinirim... .

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haber Bültenimize üye olabilirsiniz...

0
Would love your thoughts, please comment.x