Tanrı parçacığı ve CERN

Daha önceleri defalarca aynı konuda yazılar yazdım…

Home

En son olarak CERN nin geçen aylarda açıkladığı IŞIK HIZINDAN daha hızlı parçacıkları tesbit ettik açıklaması yaklaşık iki ay sonra yalanlandı. Gerekçe olarak teknisyenlerin ölçüm yapan cihazlardaki kabloları gevşek bağlamaları gösterildi.

Arkasından deneyin başında buluna Fizikci Antonio Ereditato görevinden istifa etti. İstifa gerekçesi açıklanmadı.

Dan Brown nun filmede çekilen ” Melekler ve Şeytanlar ” kitabını okuyanlar oradaki bazı bölümlerin CERN de geçtiğini biliyorlar.

CERN de geçen bölümlerde bir antimadde sayacının çalışdığı ve yok oluş süreci anlatılır. Orada bazı fizikciler ölü bulunmuşlar ve göğüslerinde bir işaret vardı.

CERN de istifa eden fizikci “ışıktan hızlı parçacıklar ” iddiasından vazgeçmediğinin altını çizelim ve yanlış ölçüm açıklamasının CERN absın sözcüsü tarafından açıklandığınıda bilelim.

Dan Brown nun romanı ne kadar fantazi isede CERN de gizli kapılar arkasında bazı gelişmeler olmakta.

” Tanrı parçacığı ” nın bulunması adına yola çıkan ve AB kaynaklarının çok büyük bölümünü sömüren bu araştırma kurumu gerçekten neden bu açıklamayı geri çekti. Böyle bir deney sonucun açıklanmasından önce defalarca tekrarlandığı ve şartların değiştirilerek tekrar tekrar yapıldığı bilimsel çalışma yapan kişiler tarafından bilinir. Kablonun gevşek olduğu gibi bir açıklama bilim çevrelerinde şaşkınlık yaratmış durumda.

İstifa eden fizikci kendi açıklanmasının doğru olduğunu bildiği için istifa etmiştir.

Burada bazı söylentileride ele almakta fayda var…

CERN soğukfuzyon için gerekli nötrino kaynağını bu deney ile yakalamış olabilir. LERN deneylerinde

Soğuk fuzyon için gerekli enerjiyi notrinolar sağlayacaktı.

CERN çok düşük maliyetli notrinoyu nasıl elde edeceğini istifa eden fizikci yardımı ile bulmuş durumda. Petrol kartelleri şimdi bu teknolojinin peşine düşmüş olabilir. CERN nin saklamaya çalıştığı ışıktan hızlı nötrino kavramı ile dünyanın tüm enerji sorunu çözülmüş olabilir.

Aşağıdaki çok güzel bir yazı bu konuyu işlemiş…

CERN Has A LENR Colloquium

Işık hızından hızlı parçacığın tanımlanması birçok anlamda fiziğin altüst olması demek olacak ve enerji kavramı başlı başına değişicek. CERN nın aradığı tanrı parçacığınında aslında olmadığı her şeyin sonunun enerji olduğu ortaya çıkacaktı. CERN bu tehlikeyi fark ettiği ve üzerine oturduğu büyük pastayı kaptırmak istemedi. AB kaynaklarından önümüzdeki yıllarda büyük bir pay almaya devam edecek.

Yorumlarınızı bekliyorum…


3
Kimler Neler Demiş?

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
mehmetadminΞпsɑr Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
mehmet
Ziyaretçi
mehmet

kütlesi olan hicbir madde ısık hızına ulasamaz ki , degil gecmekkk..
Eger kütlesiz bir yapıyı ısık hızına ulastırırsanız onun icin zaman durur..
Eger kütlesi olmayan bir yapıyı (teorik olarak ) ısık hızının üstüne cıkardıgınızda gecmise yollarsınız( zaman da yolculuk )..
Hikayeye göre italyadan bir madde isvec e gönderilmis olsun;
Bu madde eger ısık hızını geciyor ise o zaman ,o maddeyi gönderen kisi maddeyi göndermeden önce madde diger yere ulasır….
o madde gecmise yolculuk eder.
KIsacası o arkadası isten uzaklastırmaları oldukca isabetli olmus..
Ama biz tatmin olurmuyuz :))
gercekle ne kadar ilgilendigimize baglı bu konu…!!!