Tanrı parçacığı ve CERN.

Tanrı parçacığı ve CERN

Daha önceleri defalarca aynı konuda yazılar yazdım…

http://www.bluebox.bbs.tr/?s=tanr%C4%B1+parca&search-submit=Search

En son olarak CERN nin geçen aylarda açıkladığı IŞIK HIZINDAN daha hızlı parçacıkları tesbit ettik açıklaması yaklaşık iki ay sonra yalanlandı. Gerekçe olarak teknisyenlerin ölçüm yapan cihazlardaki kabloları gevşek bağlamaları gösterildi.

Arkasından deneyin başında buluna Fizikci Antonio Ereditato görevinden istifa etti. İstifa gerekçesi açıklanmadı.

Dan Brown nun filmede çekilen ” Melekler ve Şeytanlar ” kitabını okuyanlar oradaki bazı bölümlerin CERN de geçtiğini biliyorlar.

CERN de geçen bölümlerde bir anti madde sayacının çalıştığı ve yok oluş süreci anlatılır. Orada bazı fizikçiler ölü bulunmuşlar ve göğüslerinde bir işaret vardı.

CERN de istifa eden fizikçi “ışıktan hızlı parçacıklar ” iddiasından vazgeçmediğinin altını çizelim ve yanlış ölçüm açıklamasının CERN absın sözcüsü tarafından açıklandığınıda bilelim.

Dan Brown nun romanı ne kadar fantezi isede CERN de gizli kapılar arkasında bazı gelişmeler olmakta.

Tanrı parçacığı ve CERN

” Tanrı parçacığı ” nın bulunması adına yola çıkan ve AB kaynaklarının çok büyük bölümünü sömüren bu araştırma kurumu gerçekten neden bu açıklamayı geri çekti. Böyle bir deney sonucun açıklanmasından önce defalarca tekrarlandığı ve şartların değiştirilerek tekrar tekrar yapıldığı bilimsel çalışma yapan kişiler tarafından bilinir. Kablonun gevşek olduğu gibi bir açıklama bilim çevrelerinde şaşkınlık yaratmış durumda.

İstifa eden fizikçi kendi açıklanmasının doğru olduğunu bildiği için istifa etmiştir.

Burada bazı söylentileride ele almakta fayda var…

CERN soğuk füzyon için gerekli nötrino kaynağını bu deney ile yakalamış olabilir. LERN deneylerinde

Soğuk füzyon için gerekli enerjiyi nötrinolar sağlayacaktı.

CERN çok düşük maliyetli nötrinoyu nasıl elde edeceğini istifa eden fizikçi yardımı ile bulmuş durumda. Petrol kartelleri şimdi bu teknolojinin peşine düşmüş olabilir. CERN nin saklamaya çalıştığı ışıktan hızlı nötrino kavramı ile dünyanın tüm enerji sorunu çözülmüş olabilir.

Aşağıdaki çok güzel bir yazı bu konuyu işlemiş…

CERN Has A LENR Colloquium

Işık hızından hızlı parçacığın tanımlanması birçok anlamda fiziğin altüst olması demek olacak ve enerji kavramı başlı başına değişicek. CERN nın aradığı tanrı parçacığınında aslında olmadığı her şeyin sonunun enerji olduğu ortaya çıkacaktı. CERN bu tehlikeyi fark ettiği ve üzerine oturduğu büyük pastayı kaptırmak istemedi. AB kaynaklarından önümüzdeki yıllarda büyük bir pay almaya devam edecek.

Yorumlarınızı bekliyorum…

0
0
vote
Article Rating

Son Yazılar

Antik uzaylılar : Sri Lanka’daki Uzaylı Dağı’nda keşfedilen gizemli yazılar.

Antik uzaylılar Hindistan kıyılarında bir ada devleti olan Sri Lanka'da, çoğu yerlinin Uzaylılar Dağı olarak adlandırdığı Danigala Dağı var. Dağ, adını iki nedenden dolayı aldı. Alışılmadık...

Uzaya geri dönen göktaşları ( meteor )

Hiç ufkun üzerinde uçan ve sonra tekrar uzayda kaybolan bir "uzaylı kaya" gördünüz mü? Bu durum oldukça ilginç bu durumu anlatan bir haber ilgimi...

Antartika hakkında teoriler

Antartika hakkında bir çok komplo teorileri mevcut. Zaman zaman gündeme geliyor daha sonra kayıp oluyorlar. Ama yıllar sonra bile bazıları hala sağlam alt yapılara...

Şifreli Sayı Radyo İstasyonları

  Küba'daki bozuk bir rastgele sayı üreteci ( şifre yayınlayıcısı ) bir Rus casusluk ağının açığa çıkmasına yardımcı oldu mu? Geçen hafta yeni bir kitap aldım...

Apple Komplo Teorileri

Her büyük şirkette olduğu gibi, insanlar şirketin verdiği önemli kararların ardındaki gerçek niyetlerden şüphe duyuyor gibi görünüyor. Bu teorilerden bazıları oldukça zorlayıcı olabilir ve...

Son Yorumlar

Tavsiye Yazılar

3 YORUMLAR

Subscribe
Bildir
guest
Yorumunuz için teşekkürler...
Yazıyı arkadaşlarınızla paylaşırsanız sevinirim... .
3 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
mehmet
mehmet

kütlesi olan hicbir madde ısık hızına ulasamaz ki , degil gecmekkk..
Eger kütlesiz bir yapıyı ısık hızına ulastırırsanız onun icin zaman durur..
Eger kütlesi olmayan bir yapıyı (teorik olarak ) ısık hızının üstüne cıkardıgınızda gecmise yollarsınız( zaman da yolculuk )..
Hikayeye göre italyadan bir madde isvec e gönderilmis olsun;
Bu madde eger ısık hızını geciyor ise o zaman ,o maddeyi gönderen kisi maddeyi göndermeden önce madde diger yere ulasır….
o madde gecmise yolculuk eder.
KIsacası o arkadası isten uzaklastırmaları oldukca isabetli olmus..
Ama biz tatmin olurmuyuz :))
gercekle ne kadar ilgilendigimize baglı bu konu…!!!

Haber Bültenimize üye olabilirsiniz...

0 0 vote
Article Rating
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x