Tanrı parçacığı : Dünya boşuna mı bekliyor ?

8
57

Tanrı parçacığı : Dünya boşuna mı bekliyor ?

CERN biraz sonra ” Tanrı parçacığı ” ile ilgili son açıklamasını yapacak.

Büyük merakla beklenen açıklamada hiçbir sonuca ulaşmadıklarını açıklamak istemedikleri için topu taca atacaklar.

CERN bu parçacığı yakalamaya çalıştığında bakın neler oluyor.

Bu parçacık fiziksel formüllerde ortaya çıkabiliyor. Ancak fiziksel ortamlarda bunu yapmak istediğiniz formülde yer alan bir parametre negatif değere sahip oluyor. Bu değerin negatif olması parçacığın zamanda geriye gittiğini gösteriyor.

Zamanda geriye gittiğini formülde negatif değere ulaşması ile ortaya çıkarılan parçacık bu sefer hiçbir şekilde fiziksel olarak insanoğlunun yakalayabilmesi mümkün değil. Bir şekilde zamanda geri giden bir parçacık kendini saklamayı başarıyor.

Bu durumu CERN aşabilmiş değil… Aşabilmeside mümkün görünmüyor. Şu an tüm fizik teorilerini denemelerine rağmen bugünkü teknoloji bu parçacığı görüntülemeyi veya ortaya çıkarmayı başarabilecek durumda değil.

Zamanda geriye giden bir parçacık aslında BIG BANG teorisini doğrular bir durum. Patlayan evren sonunda tekrar tek bir çekirdek haline gelecek…

Yorumlarınızı bekliyorum.


8
Kimler Neler Demiş?

avatar
4 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
GiloryaDr.Kadem HalimkerimAdminjohn conner Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
john conner
Ziyaretçi
john conner

“Patlayan evren sonunda tekrar bir çekirdek haline gelecek” demişsin. Bu nasıl olacak? Yeniden big bang mi olacak? Eğer öyleyse bu döngü kaç milyar yılda bir oluyor? Bu konuyu biraz daha açar mısın? Çünkü bize evrenin sürekli genişlediği öğretilmişti. Sen ise tam tersini iddia ediyorsun? Konu hakkında fazla bilgimiz yok. Açıklarsan seviniriz.

kerim
Ziyaretçi
kerim

bence hiçbişey açıklamadılar çok aptalca bi açıklama oldu “var gibi” çok kıvrık ciklet gibi bi açıklama yani ….

Gilorya
Ziyaretçi
Gilorya

Schrödinger ‘in kedisi de ne ölüdür ne diri.. Bu yüzden bu açıklama yeterli gelmiyor insanlara elbette yola devamedecekler çünkü çok daha başka oluşumların peşindeler. Evet bulduk hadi gidiyoruz mu diyecekler.? hayır bulamadık diyecekler ki yol devam etsin..