Van Depremi ve HAARP İlişkisi

Van Depremi ve HAARP İlişkisi

Şimdi son günlerde yoğun bir şekilde basın-yayın organlarında 26 şehit askerimiz var. Pkk’ya karşı operasyonlar,sınır harekatları,kara harekatları,uçaklarla bombalamalar,acil toplantılar,terör zirveleri ve K.IRAK! gündemdeydi.

Ama ne olduysa dünkü VAN DEPREMİ gerçekten birden Türkiye’nin gündemine oturdu ve bambaşka bir eksene kaydı.Birden şehitlerimizi unuttuk ve Van’a yöneldik.

Tabii burda dikkat edilmesi gereken nokta şu bir deprem olduysa ve AFET bölgesi ilan edilebilecek. Bir seviyede olduysa can ve mal kaybı olduysa bu önemli ve gündemde yer teşkil edecek kadar dikkat edilmesi gereken bir durumdur.

Ancak problem şudur ki; biz bir yerden bir yere aniden ve çabuk geçişler yapabiliyoruz 2 gün önce terör konuşulmayan bir yer yokken şimdi ise deprem konuşulmayan bir yer yok.İki önemli gündem maddesinede aynı değeri ve önemi veremeyecek miyiz hiç?

İşte bu dezavantajımızı bilen dış güçlerin bunu kendileri için bir avantaja çevirdiklerini düşünüyorum.

Van Depremi ve HAARP İlişkisi

Son 2 gündür HAARP ve VAN DEPREMİ ilgisi çok tartışılır oldu.Belli bulgular elde edilmeden hiçbir şey tabiki söyleyemeyiz. Ama sitedeki diğer arkadaşlarında çoğunun aklına ilk gelen ( hatta internette’de yoğun bir şekilde tartışılır oldu )

Türkiye’yi K.IRAK’tan uzak tutmak terör konusundan uzak tutmak gibi amaçlarla HAARP vasıtasıyla yapıldığını düşünenler var buna bende dahilim.tabi şuan doğal mı HAARP mı bilemiyoruz bulgular elde ettikçe ulaşıcaz sonuca.

Kafamı karıştıran sorular?

1)Tam şehitleri verdiğimiz büyük bir gerginlik ve acı içerisindeyken ve K.IRAK’a kara harekatına denk gelmesi?

2)Deprem Profesörünün bu depremin Van’ın plaka tabakasına uygun olmayan ve sığ bir deprem olduğunu söylemesi?

3) HAARP’ta yoğun iyonosfer ısınımından sonra aniden karanlık bir bölge ( veri girişi yok ) ve sonrasında birden dinginleşmesi?

4) Deprem’in merkez üssü Tabanlı olmasına rağmen neden Erciş’te ağır can ve mal kaybı yaşandı?

5)Depremin şiddetinin 7.3 olduğunu bizden daha önce ve net bir şekilde bilmeleri?

Daha sorular uzar gider böyle…

dediğim gibi şu an sadece şüphe ediyoruz ama HAARP mı yoksa DOĞAL mı bilmiyoruz bunu ilerleyen günler göstericek ancak bakın neler iptal edildi VAN Depremi Dolayısıyla

http://www.haberturk.com/gundem/haber/682202-teror-oturumu-ertelendi

Bu da ünlüler dünyasın’da HAARP ve VAN DEPREMİ ilişkisiyle alakalı bir paylaşım Twitter’dan;

van-depremi-ve-haarp-iliskisi

0 0 votes
Article Rating

Son Yazılar

Son Yorumlar

Tavsiye Yazılar

6 YORUMLAR

Subscribe
Bildir
guest
Yorumunuz için teşekkürler...
Yazıyı arkadaşlarınızla paylaşırsanız sevinirim... .
6 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
TheForgottenMan
TheForgottenMan

iyi yakalamışsın erol köseyi bravo …

internetde bugünden itibaren bu konuyu aratınca herkes ortak fikirde ve herkesin fikri aynı kanı aynı düşünce aynı kesinlikle haarp ve göl yani sulak alanda olması da dikkat verici … zaten rus istihbarat donanması da olayı doğruladı … zaten 99 depreminden beri biliyorlardı

kerim
kerim

5. sorunu yanıtlayım türkiyenin bi tane bile uzayda afet uydusu yoktur sismolojidede ozellikle doğuda 70 den kalan hurdalıkları kullanır(terör v.s ilgilenemez) ab ve abd gelişmiş teklonijisi sayesinde dünyanın her hangi bi bolgesinde olan depremi 20dk çözümlenir olay o hatta 99 depremini hatırlayanlar bilir deprem iki gün boyunca 6.7 di :)) ohal olmasın diye 7.4 e çektiler gerçek büyüklüğü 7.6 dır 1999 un…

van birinci derece deprem bolgesi 1976 da olması lazım 7.5mg sallanmıştır bu deprem bolgesi değil diğenler neye gore sallamış hiç anlmadım çaldıran fayı ünlü fayıdır…
muradiye depremi filanda var..

kerim
kerim

van deprem bölgesi değil diyenlere güzel bi cvp olsun …
6,4+1110; 6,4+1648; 5,2+1685; 5,7+1701; 4,5+1701; 5,7+1704; 5,7+1871; 7,3+1881; 5,8+1945; 5,2+1972
Erciş’te ise; 6,4+1715; 5,9+1941
Çaldıran’da 7,0+1647; 7,5+1976
insan biraz google araştırır ..(konuyu açan arkadaşa itaf etmiyorum genel)

kerim
kerim

van bilinen biyer değilki jeolojik olarak malum bilinen sebeplerden incelenemiyo giden jeo mühendisinin geceyi çıkarcağı belli değil 🙁 1975 7.5 depremine yazılan bazı şeyleri buldum yok 0 dan fay oluştu filan fay yoktu diye şeylerde yazılmış kısacası tekin biyer olmadığı için van diyarbakır bitlis terörün hakim olduğu illerde ancak geçmiş depremlerden yola çıkılıp yorum yapılıyo oda nekadar sağlıklı olursa işte yer bilinmiyo kimsenin yazısına güvenilmez o hoca gidip incelme yapmışmı orda daha once?

Haber Bültenimize üye olabilirsiniz...

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x