Vanda görülen gökcismi ve Vortex silahı….

Vanda görülen gökcismi ve Vortex silahı.

Doğu Anadolu ve komşu ülkelerden görülen gökcisminin sebepleri biraz açılmaya başlandı. Elimize geçen veriler bunun Rusyanın PLAZMA VORTEX silahı olabileceği kuşkuları doğruyor.

Rusyanın elinde bulunan ve daha önce deneylerini yaptığı vortex silahının yine benzer bir deneyi olduğu yönünde veriler elimize geçiyor. Rusya Vortex silahını plazma öteleyici haline getirerek deneysel bir ateşleme yapmış olabilir.

Vortex kısaca havanın manyetik veya akustik olarak sıkıştırılarak ötelenmesi üzerine kurulu.

Aşağıdaki grafikte çalışma mekanizma anlatılmış. Manyetik bir alan içindeki havayı ötelediğinizde bir VORTEX elde edersiniz.

Vortex hakkında http://en.wikipedia.org/wiki/Vortex bilgi alabilirsiniz.

Aşağıdaki videoda Norveç sınırında yapılan küçük vortex deneyi görülüyor.

Bu deneyde mesafe küçük ve plazma etkisi daha zayıf olduğu için plazmanın oluşması daha net görülebiliyor.

Vanda görülen gökcismi

Vortex silahının çalışma aşağıdaki video çok güzel ortaya çıkarmış durumda. Burada havayı ötelediğiniz için bir plazma görünmüyor.

Rusyanın daha önce Norveç kıyılarında ve Çin sınırında yaptığı deneysel plazma vortexlerin benzeri ile karşı karşıya olabiliriz.

Göktaşı veri dizilerinde ve uydu görüntülerinde elde edilmeyen gökcismi işte bu nedenle belirlenemedi.

Tüm savunma sistemleri, hava radarları ve diğer kaynaklar plazma hava değişimini algılayabilmiş değil. İncelediğimiz datalarda, uydu görüntülerinde bir gökcismi tesbit edilmiş değil.

Bazı sitelerde Rusyanın füze deneyi yaptığı yönünde bilgiler okuyuruz. Bunlar doğru değil füze deneyleri 6 ay önceden tüm komşu ülkelere ve bağlı kuruluşlara verilen bir bilgidir. Bu veriler içinde Rusyanın füze deneyi yapacağı yönünde bir açıklama yok…

PLAZMA VORTEX i rusyanın HAARP e karşılık geliştirdi manyetik bir silah olması yüksek. Şu ana kadar vortex i kontrol edemeyen rusyanın gördüğümüz gökcismi sandığım şeyin bir plazma topu olması bunu gösteriyor. Zaten görenlerin bunun bir toz şeklinde yok olduğu yönünde aynen aşağıdaki fotoğraflardaki gibi.

Bu fotoğraflar deneysel olarak havanın itelenmesi üzerine kurulu, bunun yanına bu havayı plazma haline getirerek atmosferin üst tabakalarına iletirseniz uzun mesafelere ulaşabilirsiniz.

vanda-gorulen-gokcismi-ve-vortex-silahi

Vandan alınan aşağıdaki görüntüde yukarıdaki görüntüler ile karşılaştıralım bakalım benzer bir yapı mevcut mu ?

Bölgeden alınan tüm fotoğraflarda garip bir biçinde yukarıdaki fotoğraflara benzer görüntüler oluşuyor.

Plazma ateşi hızlanan ve belli eğim ile giden bir topa benziyor belli bir mesafeyi geçtikten sonra spiral şeklinde yok oluyor.

Bölgeden alınan diğer fotoğraf ve videolarda benzer spiralleşme şahit olacaksınız.

Rusya bunu uzun mesafeli olarak denemek istemiş olabilir.

Vanda görülen gökcismi

Bölge üzerinden geçmeside radar ve diğer savunma sistemlerinin algılama düzeyini ölçmek istemiş olabilir. Şu ana kadar hava savunma sistemleri ve uydu sistemleri bu vortex i tesbit edebilmiş değil.

Bu nedenle göktaşı verileri bulunmuyor. Olay hakkında bilimsel veriler içinde tek bir kaynak yok. Göktaşı denebilmesi için bir verinin onaylanmış olması lazım ancak göktaşı düştüğünü açıklayabilecek bir veriye ulaşamadık. Ulaşan olursa bize iletirse sevinirim.

Bazı sitelerde Rusyanın füze deneyi yaptığı yönünde bilgiler mevcut, füze deneyleri uluslararası kuruluşlara ne zaman ve ne güçte yapılacağı bildirilen olaylardır. Bu yönde Rusyanın füze deneyi yapacağı veriside bulunmuyor.

PLAZMA VORTEX rusyanın uzun zamandır geliştirmeye ve HAARP için alternatif silahı olarak kullanılabilir. Vortex silahınında benzer manyetik alanlar ile oluşturulduğu düşünüldüğünde atmosferin herhangi bir noktasına iyonesfer üzerinden göndermeniz olasıdır.

Benim tahminim daha önceki yazımdada yazdığım gibi bu bölgede bu tip görüntülere birkaç kez daha şahit olabiliriz.

Özellikle karadeniz bölgesindeki arkadaşların denizin üzerini iyi kontrol etmelerini öneririm hatta fotoğraf makinaları yanınızda olsun. Karadeniz üzerinde bu tip bir deney yapılabilir.

Şimdilik bize gelen bilgiler bunlar elimden geldikçe toplamaya çalışıyorum. Son gelen verilerde değişilik oluşursa buradan paylaşırım…

0 0 votes
Article Rating

Son Yazılar

Son Yorumlar

Tavsiye Yazılar

4 YORUMLAR

Subscribe
Bildir
guest
Yorumunuz için teşekkürler...
Yazıyı arkadaşlarınızla paylaşırsanız sevinirim... .

4 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Factorx
Factorx

İki vortex oluşum videosunda da dikkat etmeniz gereken iki nokta var. 1- Konik oluşum. Hepimiz küçükken elimize o büyüteçlerden alıp güneşe çıkıp büyüteçten geçen güneş ışınlarıyla kağıt yakmışızdır. Büyüteçten geçen güneş ışınları konik bir şekilde tek bir noktada birleşip kağıtta bir delik açardı. Burda da benzer bir durum görüyoruz. Bir süre bu konik ışık tek bir noktayı zorluyor. Yeterli süreye ulaşınca koninin ucunda bahsi geçen vortex / girdap oluşuyor. Bunun oluşumu sağlandıktan sonra dağılıyor. Hem koni hem de girdap zayıflayarak dağılmaya başlıyor. Sanki birisi bu mekanizmanın kapama düğmesine basmış gibi. Yani buradan çıkaracağımız sonuç bu doğal bir olay değil kesinlikle… Read more »

Tolga Ilgım

Rusya'nın malatya füze kalkanı ile ilgili bir denemesi olabilir diye düşünüyorum. Kendileride açıklamış kıtalar arası bir füze denemesi olduğunu. Çok karışık bir olay gerçekten.

Haber Bültenimize üye olabilirsiniz...

4
0
Would love your thoughts, please comment.x