Vostok gölünde neler oluyor ?

2
297

Vostok gölünde neler oluyor ?

R.V. Robinson adlı Rus pilotun 1961 yılında Antarktika’da keşfettiği 4.000 metrelik buz tabakasının altında bulunan 15 milyon yıl yaşındaki buzul gölünde ilginç gelişmeler oluyor.

Rus bilim adamlarının 4.000 metrelik buzu delme girişimleri devam ederken dün bir haber göle ulaşmaya 12 metre kala 9 bilim adamının kayıp olduğu açıklaması geldi.

Vostok gölü buzun altında baykal gölü büyüklüğünde.

Gölde tarih öncesi biyolojik canlılar olabileceği ayrıca kayıp kıta Atlantisinde olabileceği tahmin ediliyor.

Gölden alınan bazı görüntülerde garip şekilde kayaların olması durumu ilginç hale getiriyor.

İstasyon bilgileri

http://www.aari.nw.ru/projects/Antarctic/stations/vostok/vostok_en.html

ABD ve Rusya nın üzerinde çalıştığı Vostok gölünde ABD nin daha önceki sondaj çalışmaları sırasında zaman kayması olduğu ve araştırmanın durdurulduğu bildirilmişti. ( ABD sanırım gizli gizli halen bbu araştırmayı yapıyor… ) Rusya ise uzun zamandır 4.000 metrelik buzu daha geniş bir şekilde delme girişimi devam ediyordu.

Dün gelen haberde -89 C derece sıcaklıkta kayıp olan bilim adamlarının göle çok yaklaşmış oldukları hatta radyo sinyalleri ile gölü taramaya başladıkları bildirilmişti.

Haber kaynağı

http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-2095193/Lake-Vostok-Russian-scientists-verge-drilling-Antarctic-lake-hidden-ice-20MILLION-years.html

Haberde yer alan ” Yaratık ” kavramı özellikle dikkat çekici…

Vostok gölünün beklenen kutup değişimine ışık tutacağı daha önce kutup bölgesi olmayan bir alan olarak düşünülen antartikanın durumuda gün ışına kavuşacaktı.

Bilim adamlarının bulunması Vostok gölündeki sırlarıda ortaya çıkaracak.

İlginç bir not eklemesi daha yapalım bilindiği gibi Piri Reis in meşhur dünya haritası üzerindede Antartika kıtası karasal sınırları çizilmişti…

Vostok gölünde neler oluyor ?

Yorumlarınızı bekliyorum…

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
Yorumunuz için teşekkürler...
Yazıyı arkadaşlarınızla paylaşırsanız sevinirim... .

2 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
adem
adem

Çok ilginç bir gelişme gerçekten.Ben Yecüc ve mecüc ile bağlantısı olabilieceğini düşünüyorum.Sayın oktan keleş te 1 yıl önce bu konudan bahsetmişti.http://www.onaltiyildiz.com/haber.php?haber_id=435

erkan
erkan
Reply to  adem

Doğru bir yaklaşım olabilir, preistorik çağlardan kalma Hz. zülkarneyn ‘in hapsettiği bazı canlıların su yüzüne çıkmaları olası..