Yılanlar ve Arılar istila ediyorlar…

5
133

Yılanlar ve Arılar istila ediyorlar…

Dünyadan değişik haberler gelmeye başladı. Birkaç ülkede yılan istilası ve Arıların insan yerleşim bölgelerini istila ederek saldırmaları.

Daha öncede bu tip haberler vermiştik en son örümcek istilasının arkasından gelen bu haberler konunun gittikçe ciddileştiğini gösteriyor. Bu istilaların toplu olarak oluşması Dünyanın manyetik alanındaki değişimlere ve hayvanlar üzerindeki baskıya bağlanıyor.

Ukraynada bir bölgeyi işgal eden yılanlar insanlara ve hayvanlara saldırması ile bölge terk edilmiş

http://oko-planet.su/phenomen/phenomenday/123572-v-kievskoy-oblasti-zafiksirovano-nashestvie-zmey-iz-za-nih-massovo-gibnet-skot.html

Diğer olay namibyadan geliyor. Yağış mevsimi dışında yılanların görünmediği ülkede bir anda yerleşim bölgelerinde yılan istilaları oluşmuş ve insanlar bölgeleri terk etmişler.

http://forteanzoology.blogspot.com/2012/06/muirheads-mysteries-strange-snakes.html

Arı istilasıda tayland geliyor. Arılar tayland da bulunan bir rahip okulunu istila ederek insanlara saldırmaya başlamışlar.

http://www.bbc.co.uk/news/world-asia-18568448

Bu haberlerin benzerleri ülkemizdede oluşmaya başladı.

http://gundem.milliyet.com.tr/keneden-sonra-yilan-istilasi/gundem/gundemdetay/03.06.2012/1548763/default.htm

http://www.batmancagdas.com/yilan-istilasi.htm

Yılanlar ve Arılar istila

Arı istilaları daha önce haber olmuştu. Son günlerde yayın organlarında sıklıkla yılan girmiş ev haberleri okuyorum. Daha öncede yılan giren ev haberleri oluyordu ancak bu yıl sanki daha fazla haber okuyorum…

Çevrenizdeki doğal hayattaki gözlemleri bizimle paylaşırsanız sevinirim. İlginç davranan hayvan ve böcek türleri çevrenizde olan bitenlerin değişmekte olduğunun habercisi olabilir.

İzlediklerinizi buradan yazabilirsiniz…

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
Yorumunuz için teşekkürler...
Yazıyı arkadaşlarınızla paylaşırsanız sevinirim... .

5 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Sami34
Sami34

Bunun nedenini anlamak çok basit bence. Hayvanları değil insanları gözlemleyin yeter. Euro 2012 saçmalığı adına Ukrayna ve Polonya’da sayısız sokak hayvanı acımasızca katledildi, fırınlarda yakıldı. Dünyanın her yerinde bu tür olaylar azalacağı yerde artıyor, çünkü büyük bir ahlaki çöküntü var! Türkiye’de olmasına da şaşırmamak lazım, her gün hayvanların aleyhine yeni kanunlar çıkartıyorlar! Eee o halde bu durumlara hayvanlar aleminin sessiz kalmasını mı bekliyoruz?! İnsanlık bu gidişat içinde çok daha fazla acı yaşamayı hak ediyor bence…

Ömer
Ömer

Ani iklim değişiklikleri, aşırı yağışlar ve birden bastıran sıcaklıklar gibi etkilerin hayvanları strese soktuğu gerçeğini de göz ardı etmememiz gerekiyor. Özellikle, ağaç tarantulaları haricindeki tarantulalar ve yılanlar gibi yer altında yuva kuran hayvanlar ve yumurtaları, şiddetli yağışlarla oluşan sellerde, aşınan toprak ile birlikte sürüklenip, insanların ve evcil hayvanları yaşadığı daha düz yerlere gelebilirler. Bu hayvanlar ömürlerini kısıtlı bir bölgede yaşayan hayvanlardır. Doğdukları ve üredikleri alanlar bellidir ve bu alanları sahiplenirler. Sel veya su baskınları ile yerleri değişen bu hayvanların, yeni yerleşim alanlarını benimseyip, burada yuva kurmaları ve diğer hayvan ve insanları tehdit olarak görmeleri normaldir. Öncelikle bölgelerini, yuvalarını ve varsa… Read more »

mehmet
mehmet

1940 lardan beri izlenen bir arastırma var .Bu arastırmanın sonuclarına , özellikle 11 yılda bir olan asırı günes aktiviteleri nin seyirleriyle ilgili.BUna göre , aktif günesin aktif oldugu zamanların hemen ardından dünya üzerindeki savaslar ,terorizm faaliyetleri ,ani gelisen catısmalar ,kavgalar vs ler artmakta imis. Günes patlamaları dünyaya fazlaca kozmik ısın göndermektedir .Alfa ,beta dolaylı olarak x ısınları artısı insanlarda oldugu gibi hayvanlarda da tuhaf ,abartılı davranıslara ,dengesizliklere neden olmaktadır..Bilmiyorum haberleri takip ediyormusunuz ? Gecenlerde yine yüksek boyutlu bir günes patlaması oldu ve o hafta icinde gazetelerde 5 ayrı yamyamlık olayı sütunlara cıktı. Biliyorum tuhaf . bir diger konuda topragın ısınması… Read more »

Anonim
Anonim

teyzemin evindeki klimanın içine arılar yuva yapmış ilaçlatmak zorunda kaldık. bu konuyla alakalımı bilmem ama bu yıl hemen hemen her gun ulkemizde denze giren insanların bogulma habernn gelmeside ilginç

kar kokusu
kar kokusu

bundan bir kaç ay evvel yaklaşık 50 dakika kadar süren bir belgesel izledim. belgesel de brezilya ve amazon ormanlarını işleniyordu. ancak garip olan şey şu; tuhaf hayvan davranışlarının, yeni tür keşiflerinin, görülmemiş hayvanların farklı coğrafyalarda görülmesinin, hayvan saldırılarının arkasında, yıllar evvel brezilya hükumetinin amerikadan kendi ülkelerine naklettiği hayvanları HİBRİTLEŞTİRMEK SURETİYLE yeni hayvan türü elde ettiklerini, bunların iklimsel ve coğrafi yönden yeni yerlerine alışamadıklarını ve inanılmaz şekilde üreyerek konrtolden çıktıklarını falan filan işte ifade ediyordu. inanılmaz zehirli hayvanların nasıl olup da kıtalar arasında seyehat edebildiğini açıkladıkları bölüm çok tuhaftı. açıklama şu; dünya genelinde yapılan gıda ticareti ve nakliyesi neticesinde kargolamayla kargoya… Read more »