Nibiru ne zaman fark edilecek ?

10
7

Nibiru ne zaman fark edilecek?

BBC kanalında bir dokumantasyon yayınlandı.

[youtube 2MOe7-U64TI]

Beklenen ve bugünlerde görüntülenmesi gereken Nibiru gezegeni hakkında BBC kanalında yayınlanan dökümantasyon ilk kez büyük bir kanal tarafından ortaya çıkıyor.

Nibiru gezegenin belirtileri ve NASA nın güneş sistemine yaklaşmakta olduğunu tahmin ettiği gezegenin aynı gezegen olduğu sanılıyor.

Bu görüntülerin yayınlanmasının yakın bir gelecekte resmi olarak Nibiru nun açıklanacağını gösteriyor. Uzay görüntüleme cihazlarının tamamının devlet tekellerinde olması bağımsız amatör kuruluşlarında yetersiz gözlem cihazları nedeni ile henüz bir görüntü ortaya çıkmadı. Ancak süre gittikçe kısaldığı için toplumları böyle bi r olaya hazırlamak amaçlı yayınların hızla artacağını artık görebiliyoruz.

BBC kanalıda bu konuda bir ilk oldu. 18 Haziran 2012 tarihinde yayınlanan yukarıdaki görüntüler bir toplu varsayımlar silsilesi olsada resmi bir görüntü henüz elimizde yok.

Nibiru ne zaman belirlenir.

Mayaların meşhur 21 Aralık 2012 tarihide sanırım artık bu gezegenin resmi olarak açıklandığı tarih olacak…


Bu yazıyı beğendiz mi ? Sitemize destek olmak istermisiniz ?

10
Kimler Neler Demiş?

avatar
9 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
haktansiyahobserverstemoneAmphitritel Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
mehmet
Ziyaretçi
mehmet

21 aralıgın özel bir gün oldugunu düsünmüyormusunuz ? Yalnızca bu yıldızın gecisindeki en yakın nokta olarak mı düsünüyorsunuz? Bence tekrar düsünün ; maya ve öncesi la venta ,olmek ,toltek vs.. leri iyi incelerseniz eger astronomi ve matematik konusunda cok fazla bilgili ve saplantılı olduklarını görürsünüz. .Bu sorunu hala nasa ya da klasik astronomların bilgileri dahilinde cözmek ,anlamak bana dogru bir yol gibi gelmiyor..Daha 4 ay öncenin videoları var..” biz öyle bir cisim olsa görürdük ” dedikleri…

Tunç Atar
Ziyaretçi

mehmet beye katılıyorum bunların içinde şaman bilim adamlarını'nın da olduğu ve özellikle mayaların bıraktığı tabletler ve takvimleri ayrıca o günün teknolojisiyle gök yüzüne bakıp 1000 -2000- yıl sonrasının döngüsünü çizmek bunu kayda almak !!! heralde bu bilimle uğraşanlar deli değildi … bence 2012 filminide domsday ve kutup fırtınası adlı filimleride izleyip beraber düşünelim birileri bize ne anlatıyor ? adminin dediği gibi .. yanlız bu yazımı okuyan arkadaşlardan küçük bir ayrıntıyı düşünüp araştıralım derim o da şu …( kutup değişiminin halen devam ettiğini bilim adamları ve bazı sitelerde görüyoruz adminimizde bununla ilgili yayınlar vermişti soru şu ..uydu antenlerinin çalışma prensibini herkez… Read more »

stemone
Ziyaretçi
stemone

Söz konusu kutup değişimi, manyetik kutuplardaki değişim. Dünyanın dönüş ekseniyle ilgili bir durum değil. Öyle olsa -uydular bir yana- yıldızların gökyüzündeki görünen konumları da değişirdi.

Amphitritel
Ziyaretçi
Amphitritel

Bu haberi hemen ardından,yine BBC alakalı bir yazı daha yazdı.Dünyayı tehdit eden meteorlara karşı nasıl önlem alınacağı ile ilgili.Ayrıca çok ilginç;Admin senin bahsettiğin ve amatör gözlemciler tarafından keşfedilen KT42 hakkında da planlar yapılmış ve teoriler var.Üstelik bu göktaşı daha açıklanmadı,bildiğim kadarı ile,NASA ‘nın açıklaması yok,başka da bir kaynak bilmiyorum.Haber için ;

http://www.bbc.com/future/story/20120622-a-laser-fix-for-asteroid-threats

mehmet
Ziyaretçi
mehmet

Ben bir seyi tekrar etmek istiyorum . Hayati olduguna inandıgım ve bir an önce bilmemiz gerektigine inandıgım bir sorun var. : Bu cisim iceriden mi (dünya -günes ) ,dısarıdan mı (mars – jupiter ) gececek.Bu cisim hakkında tam bir bilgi vermiyorlar ; örnegin dünyanın 4 katı olabilir diyorlar ki , bu onun gezegen oldugunu anlatır .Ama öncelikle cok yakın olmasına karsın halen görünmemesi ve eski uygarlıkların soguk günes gibi tabirleri bunun bir cesit yıldız ( belki kahverengi cüce oldugunu ) belirtiyorlar.Yani dünyanın 200 katına yakın bir kütleye sahip ( ama hacmi oldukca kücük buna göre ,yani hacmi dünyanın 4 katı… Read more »

mehmet
Ziyaretçi
mehmet

Amphitritel ; gelecek olan asteroidler en gec 4-5 ay icinde düsmüs olacaklar .Yani buna hazırlanmak nerdeyse olanaksız .Ancak rusların gecenlerde spiral seklinde giden zımbırtıları bu is icin bir deneme olabilir. . . . Saatte ki hızı yaklasık 20.000 km olan bir cismin dünyadan lazerle ,sunla bunla vurulması gibi bir teknolojimiz yok .En azından ben bilmiyorum.

mehmet
Ziyaretçi
mehmet

Son olarak 21 aralık acaba bir gezegen carpısmasımı ?? ya da carpısma sonrası herseyin daha katlanılabilir oldugu bir zaman mı , 6.günes cagı baslangıcı .Ve ne tuhaftır 6. günes cagı ,dünyanın son cagı ..Ama bizi degil 3661 yıl sonra yasayacak olanları ilgilendiren bir zaman 🙂

observer
Ziyaretçi
observer

acil….dikkaattt… 21 Haziran gündönümünden sonra kuzey yarıkürede günlerin kısalmaya başlaması gerekirken, yaptığım hesaplamalara göre son dört gün içinde yaklaşık 1 dakikalık bir uzama sözkonusudur.. dünyanın eksen eğiminin değiştiğini gösteren bu durumun konuyla ilişkisi olabilir, uzman bilimadamlarını gerekli ölçümleri yapmaya davet ediyorum

siyah
Ziyaretçi
siyah
haktan
Ziyaretçi

benım hesaplara göre niburu nun gelmesıne 365 yıl daha var bu basit hesap nasıl gözden kaçmış önce 2014 u Marduk bir gezegen. 3661 yılda bir Güneş çevresindeki yörüngesini tamamlıyor.ise 3661 den çıkın =1647 mö ce de 1649 yılında gelmişse marduk 1649 + 1647 = 3296 – 3661 = 365