5G tehlikeli mi ?

5G tehlikeli mi ?

5G, sonunda canlı hale geldiğinde tüm dünyadaki en sıcak konu olacak.
Birçok kimsenin farkına varmadığı sorun, en son ağın çok tehlikeli olduğunu kanıtlayan
temel sağlık sorunlarının olması.

Bir antene havadan bağlanan sizin elinizdeki tüm her şeyin artması ile olacak, tüm bu olanlar. Nesnelerin interneti denilen buzdolabından arabaya, havadaki dronlardan elinizdeki çakmağa kadar her şey internet üzerinden ulaşılabilir olmak zorunda mı ?

5G tehlikesi !

Eğer bilmiyorsanız, şimdi tüm her şeyi anlayacaksınız.
İşte bu nedenle, insanlığın bu son ağ teknolojisini bu kadar kolay nasıl kabul etmemesi gerektiğini göreceksiniz.

3G ve 4G üstünde internet kullanımı için belli bir frekans bandında taşıyıcılar kullanılır.
Bant genişliğinin günlük hayatımıza süzülmesini sağlayan daha fazla veya yeni kanallar açmak sağlığımıza zarar verir.
Mevcut bant genişliğimizin günlük artan çevrimiçi kullanıcı sayısı için yeterli olmadığı giderek daha çok band ihtiyacı olduğu da ortadadır.

Band sayısı artıkça havada dolaşan frekans ve mikro dalga miktarı artmaktadır.

Band ihtiyacı 4G ağ da yüksek hız ihtiyacı nedeni ile dolma aşamasında. Teknoloji geliştirenler bu ihtiyacı frekans bandının tamamını kullanarak çözme yoluna gitmişler ve 5G yi ortaya çıkarmışlardır.

Gelişen teknoloji daha yüksek hız ve daha çok data kullanmaya başladıkça ihtiyaçta artmış durumda.

Sürücüsüz arabalar, online ameliyat robotları, uzak erişim büyük data transferleri gibi. Benzer ihtiyaçlar için yetersiz kalan 4G bandları bu nedenle yakın zamanda kullanımı bitmiş olacak. Teknoloji geliştikçe 5G ye doğru gidiş hızlanacak.

Dünyanın farklı ülkelerinden bilim adam 2017 yılında Birleşmiş milletlere sunulmak üzere bir mektup yayınladılar. Bu mektup halkın imzalaması için tüm dünya ülkelerine gönderildi.

https://emfscientist.org/images/docs/transl/Turkish_EMF_Scientist_Appeal_2017.pdf

Elektro manyetik dalgaların insanların üzerindeki etkilerinin birçok hastalığa yol açtığını söyleyen bilim adamları kanser dahil bu hastalıkların azaltılması için en kısa sürede bu dalgaların yayınlanmasının azaltılmasını istemekteler.

GSM dünyasında da kullanılan mikro dalgalar aynı benzer yapılardadır ve 5G de anlattığım gibi frekans bandının tamamının kullanılması nedeni ile çok daha yüksek enerji transferi olacaktır.

4G bandında 1 – 6 arası kullanılırken 5G de 1 – 100 arası kullanılacak.

5G neden tehlikeli ?

Elektro manyetik dalgalar 5G için neden bu kadar tehlikeli peki ?

Bir mikro dalga fırın düşünün içine koyacağınız bir çay bardağı suyu yaklaşık 1 dk içinde kaynama noktasına ulaştıracaktır.

GSM savunucuları mikro dalga fırının gücünün çok fazla olduğunun ancak GSM de kullanılan anten güçlerinin çok küçük olduğunu savunacaklardır.

1 çay bardağı suyu 1 dk ısıtan fırının gücü 1000 watt ise antenin 1 watt olsun. Ne fark edecek ? Sadece 1 dk da değil 1000 dakikada kaynatacaktır. ( Sadece süre uzayacaktır. )

Bir GSM antenin karşısında yıllarca oturmak zorunda kalacak insanların bu dalgayı 365 gün 24 saat aldığını düşündüğünüzde bu sürelerde neler olabileceğini hesap edebilirsiniz.

Yinede şu anda kullanılan GSM antenlerinde bu tehlike gelecek olanın yanında 100 de bir bile değildir.

5G antenleri aynı bir ışın demeti gibi çalışacak çok daha küçük mikro dalga parçacıklarına sahip olacaktır. ( Çoklu anten ) Bu anten eski GSM antenine göre 256 kat daha fazla sayıda hücreye sahip ( şu andaki teknoloji ile ileride daha da artacaktır. )

Havada bu parçacıklardan milyonlarcası aynı anda uçuşmaya başlayacaktır. Eski 4G teknolojisi gibi sadece kullanım sırasında değil kullanılmadığı sırada bile bu uçuşma devam edecektir.

Nesnelerin interneti nedeni ile 2020 sonunda yaklaşık 50 milyar nesne internet üzerinden ulaşılabilir olacak bu sayı her geçen gün artmayada devam edecek.

5G tehlikeli !

Elektro manyetik tehlikenin farkına varmak için şu siteyi inceleyebilirsiniz.

https://emfscientist.org/

Birçok bilim insanın bu tehlikeyi bu sitede açıklamaya çalışmaktadır.

Bir bilim adamının konu hakkındaki açıklamalarıda şu şekilde.

Artık 5G tehlikeli mi diye sormayacaksınız.

Bu konuda hazırladığımız bu yazının videosunuda izleyebilirsiniz.

Kanalımıza abone olursanız yeni videolardan haberdar olursunuz…

Yorumlarınızı ve sorularınızı bekliyorum.

.

0
0
vote
Article Rating

Son Yazılar

Antik uzaylılar : Sri Lanka’daki Uzaylı Dağı’nda keşfedilen gizemli yazılar.

Antik uzaylılar Hindistan kıyılarında bir ada devleti olan Sri Lanka'da, çoğu yerlinin Uzaylılar Dağı olarak adlandırdığı Danigala Dağı var. Dağ, adını iki nedenden dolayı aldı. Alışılmadık...

Uzaya geri dönen göktaşları ( meteor )

Hiç ufkun üzerinde uçan ve sonra tekrar uzayda kaybolan bir "uzaylı kaya" gördünüz mü? Bu durum oldukça ilginç bu durumu anlatan bir haber ilgimi...

Antartika hakkında teoriler

Antartika hakkında bir çok komplo teorileri mevcut. Zaman zaman gündeme geliyor daha sonra kayıp oluyorlar. Ama yıllar sonra bile bazıları hala sağlam alt yapılara...

Şifreli Sayı Radyo İstasyonları

  Küba'daki bozuk bir rastgele sayı üreteci ( şifre yayınlayıcısı ) bir Rus casusluk ağının açığa çıkmasına yardımcı oldu mu? Geçen hafta yeni bir kitap aldım...

Apple Komplo Teorileri

Her büyük şirkette olduğu gibi, insanlar şirketin verdiği önemli kararların ardındaki gerçek niyetlerden şüphe duyuyor gibi görünüyor. Bu teorilerden bazıları oldukça zorlayıcı olabilir ve...

Son Yorumlar

Tavsiye Yazılar

1 Yorum

Subscribe
Bildir
guest
Yorumunuz için teşekkürler...
Yazıyı arkadaşlarınızla paylaşırsanız sevinirim... .
1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Haber Bültenimize üye olabilirsiniz...

0 0 vote
Article Rating
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x