5G teknolojisi ve mikro dalga fırınlar

2
1117

5G teknolojisi kanser yapar mı ?

Uyarı, konu ileri fizik bilgisi içerir !

5g, önemli ölçüde daha yüksek bir frekans kullanır.

5g, kulelerden cihazınıza bilgi iletmek için EM radyasyon kullanır (radyo dalga frekansları).

Yüksek frekanslı dalga boyları, düşük frekanslı olanlardan daha fazla enerjiye sahiptir. Ama işte soru işareti burada geliyor.

Sorun şu ki 5g sinyalleri DNA’ya zarar verecek kadar güçlü olabilir.

Mesele şu ki, bunlar hala radyo dalga frekansları. Bu, tanımı gereği kızılötesi veya görünür ışıktan daha az enerjik oldukları anlamına gelir. İşte burada olay tamamen değişim göstermeye başlıyor.

5G, mevcut GSM frekans aralığında (600 MHz ila 6 GHz) ve ayrıca milimetre dalga bantlarında (24-86 GHz) spektrumunu kullanacaktır.

Peki buradaki büyük sorun ne?
Tanıdık bir başka radyo enerjisi teknolojisinin, frekans aralığına göz atalım o zaman …

5g teknolojisi ve mikro dalga fırınlar :

Mikrodalgalar, dalga boyları terahertz (THz) dalga boylarından daha uzun olan, ancak radyo dalgaları için nispeten kısa olan elektromanyetik dalgalardır. Mikrodalga fırınların dalga boyu yaklaşık olarak 30 cm (frekans = 1 GHz) ila 1 mm (300 GHz) aralığındadır.

Yani 5G’nin mikrodalga fırın aralığının en alt noktasına kadar gittiği bir örtüşme var. Mikrodalga fırınının çalıştığı frekansta nerede ise …

Modern mikrodalga fırınlar 2.450 MHz frekansında çalışmaktadır.

Bu frekansta çalışırlar çünkü suyun rezonans frekansıdır. Mikrodalgaları 2450 MHz’de su verirsenin ve su molekülleri radyo dalgalarıyla etkileşime girer (enerjiyi emer) ve ısınırlar.

5G aslında bu mikrodalgalardan biraz daha yüksek bir frekanstır. Bu yüzden 5G fotonun enerjisi çok daha fazla ve 5G çok daha yüksek güç seviyeleri ile yayın yapacak…

5G’nin seni hayatta bırakmayacağını biliyoruz. Peki ya bu rezonans frekansları? DNA’nızın (veya bir kısmının) 5G’den etkilenebilecek (bazı durumlarda) rezonans frekansına sahip olması mümkün mü?

Öyleyse : 5g, 4g’den daha güçlüdür. Mikrodalga frekansları ile örtüşen, bu nedenle bir mikrodalga radyasyonu şeklidir. DNA (veya diğer biyolojik yapılar) üzerindeki olası etkiler hakkındaki sorular henüz cevaplandırılmamıştır.

5g teknolojisi ve mikro dalga fırınlar hakkında sorularınız varsa cevaplamak isterim. Bu konuda aklınız karışmasın lütfen.

Yorumlarınızı bekliyorum…

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
Yorumunuz için teşekkürler...
Yazıyı arkadaşlarınızla paylaşırsanız sevinirim... .

2 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
BADEM ÇAĞLA
BADEM ÇAĞLA

4 GHz) olan 4G wifi bile, vücudumuzun% 70’i su olduğu için insan vücudundaki su moleküllerini etkilemeye başladı!…

http://okyanusum.com/makale/4-ghz-olan-4g-wifi-insan-vucudundaki-su-molekullerini-etkiliyor/