Antik uzaylılar : Sri Lanka’daki Uzaylı Dağı’nda keşfedilen gizemli yazılar.

0
1154

Antik uzaylılar

Hindistan kıyılarında bir ada devleti olan Sri Lanka’da, çoğu yerlinin Uzaylılar Dağı olarak adlandırdığı Danigala Dağı var.

Dağ, adını iki nedenden dolayı aldı. Alışılmadık yuvarlak bir şekle sahip ve eski bir taşlaşmış ağacın kocaman bir kütüğüne benziyor. Ve ikinci sebep, UFO’ların orada çok sık görülmesidir.

Yerliler arasında çok manevi bir yer olarak kabul edilir ve son zamanlarda medyanın ilgisini çekmiştir, çünkü burada çok sıra dışı kaya resimleri bulunmuştur.

28 Haziran 2020’de, Danigala Dağı’nın kuzeybatı yamacındaki mağaralarda bulunan petrogliflerin yeni keşfi belgelendi. Bu hiyeroglif benzeri semboller ilk olarak Sri Lanka’da ön arkeolojik ve jeolojik araştırmalar sırasında keşfedildi.

antik uzaylılar

Olağandışı petroglifler, Güney Asya Astrobiyoloji ve Yer Bilimleri Araştırma Birimi Eco Astronomy Sri Lanka’nın astrobiyologu ve ekzojeologu Aravindou Ravibhanu Sumanaratna, Ph.D. tarafından yönetilen bir grup tarafından bulundu. Ona göre, paleontoloji ve petrolojiye özel bir odaklanma ile “dünya dışı yaşam” arıyor.

Bu bağlamda Sri Lanka mitolojisindeki Danigala Dağı’nın efsanevi kral Ravan’ın uçan araçlarının yeri olarak karşımıza çıktığı, merak edilen gerçeğinden bahsedebiliriz.

Ancient Origins web sitesinde yayınlanan bir makaleye göre, petroglifler mağaralardaki hemen hemen her duvarı kaplıyor ve sadece anlaşılmaz runik sembolleri değil, aynı zamanda antropomorfik figürler, tavus kuşları, bitkiler, köpekler, merdivenler, oklar, yaylar ve geometrik işaretler de gösteriyor.

Sumanaratna’ya göre, Danigala mağaralarında bulunan ve kaotik ve amaçsız bir şekilde düzenlenmiş gibi görünen bazı geometrik işaretler, aslında “kayıp astronomik sayım sistemini” temsil eden eski bir “bağlantı kodu”.

Ancak yerel halkın farklı bir teorisi var. Onların görüşüne göre, gizemli petroglifler uzaylılarla ilişkilendirilebilir. “Cennetten gelen insansıların” insanlara yazmayı nasıl öğrettiği, evren hakkında nasıl konuştukları ve nasıl çalıştığı hakkında pek çok efsane var.

Belki bunların hepsi bu dağda yazılmıştır?

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
Yorumunuz için teşekkürler...
Yazıyı arkadaşlarınızla paylaşırsanız sevinirim... .

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments