SETI Projesi niye durduruldu (kapatıldı)…

SETI Projesi niye durduruldu (kapatıldı)…

Birkaç hafta önce dünya dışı uygarlıklardan gelecek mesajları uzaydan gelen sinyaller vasıtası ile tarayan en büyük ve tek proje SETI (Search for Extraterrestrial Intelligence – Dünya Dışı Akıllı Yaşam Araştırması) ABD hükümetinin vakfına para yardımını kesmesi nedeni ile kapatılıyor.

Önümüzdeki günlerde projenin şalteri indirilecek…

http://www.seti.org/

Peki sizce neden buna gerek duyuldu.

ABD nin 2 milyon dolarlık yardımı sizce çok mu yüksek ?

Hiç sanmıyorum. SETI projesi bildiğiniz dataları dünyadaki yardımcı olacak kişilere gönderip bunların yardımı ile dataların çözülüp merkeze gönderilmesinide destekliyordu.

Şu an güneş sistemimizde gelişen olaylar sistemimizde yabancı bir takım cisimleri veya uzaylıları artık temas seviyesine getirdi.

Şimdi bu datalarda oluşacak bu teması istemeyenler olabilir bu tür kaynak artık herkese açık olarak kullanılamaz. Bu nedenle bu proje acil olarak durduruldu.

Bunun kanıtları da hızla ortaya çıkıyor…

Çin bilim adamları Elenin kuyruklu yıldızının arkasında bazı tanımlanamayan uzay cisimlerini tesbit ettiklerini açıkladılar. Daha önce Rusya devlet başkanı medvedev in ağzından Elenin beklenen X planet olduğu açıklanmıştı.

Burada Çin devleti bilim adamlarının açıklamaları var ancak ispanyolca ( Google translet ile çevirebilirsiniz… )

http://noticias.terra.com.ar/cientificos-chinos-dicen-que-detras-de-cometa-viene-un-ovni,42ed4ad9867bf210VgnVCM4000009bf154d0RCRD.html

Çevrilmişi….

http://translate.google.com/translate?js=n&prev=_t&hl=en&ie=UTF-8&layout=2&eotf=1&sl=es&tl=tr&u=http%3A%2F%2Fnoticias.terra.com.ar%2Fcientificos-chinos-dicen-que-detras-de-cometa-viene-un-ovni%2C42ed4ad9867bf210VgnVCM4000009bf154d0RCRD.html

SETI Projesi niye durduruldu

Bir discovery kanalının hazırladığı ve hawking e atıfta olan yeni bir video yayınladı… Çok ilginç bir video ben açıkcası çok şaşırdım…

 

0 0 votes
Article Rating

Son Yazılar

Son Yorumlar

Tavsiye Yazılar

Subscribe
Bildir
guest
Yorumunuz için teşekkürler...
Yazıyı arkadaşlarınızla paylaşırsanız sevinirim... .

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haber Bültenimize üye olabilirsiniz...

0
Would love your thoughts, please comment.x