Artan depremler… Dünya üzerinde son 10 yıldır.

7
94

Artan depremler…

Dünya üzerinde son 10 yıldır hızla artan depremler aşağıdaki grafikte gösterilmektedir.

Depremlerin artışlarının sebeplerini incelediğimizde

– Haarp teknolojisi
– Artan nükleer denemeler
– Gezegenler arası çekim kuvvetlerinin yer değiştirmesi
– Güneş ve Ay tutulmaları
– Güneş fırtınaları

olarak sıralamak mümkün olduğu varsayım olarak gösterilebilir.

Aslında ölümçül ölçülerde oluşan deprem sayılarında meydana gelen artış incelemesi depremlerin gerçekten artış yapıp yapmadığını çıkarabiliriz.

Yukarıda söz ettiğim sebepler son yıllarda hızla tartışılmaktadır. Bu etkenlerin bir bilimsel araştırmaya dayanmaması ve sürekli teori üretilmesi insanların çok farklı düşünceler üretmesine sebep olmakta.

Her deprem sonrası olası teorilerin hızla yayılmasıda bu nedenle. Aslında belkide depremlerin doğal artış sebebi olabilir bu açıklanmadığı sürecede teoriler üretilmesi kaçınılmaz olacak.

Yorumlarınızı bekliyorum…


7
Kimler Neler Demiş?

avatar
5 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
EnsbeyhankerimAdminkerim Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
kerim
Ziyaretçi
kerim

orda biraz uçmuşlar gibi geldi 1900-1950 kadar dünya savaşaıyo zaten kayıt nasıl sağlıklı kayıt tutulmuş bi çok yerle daha iletişim yok? 50-80 ler arası zaten durağandı her jeocu soyler bunu ama 2007 yıllı 9-10 ve 11 den daha aktifidir 98 yılından beri ivme yapmıştır doğruda boyle nerdeyse 5-10 katı kadar değil o gerçeği yansıtmıyo kanımca harityıda ugs de bulamadım link varmı belki açıklaması vardır?

kerim
Ziyaretçi
kerim

dediğim yıllar dünaya savaşı olduğu yıllar sismolojide okadar gelişik değil dünya depremlerinin %70 i pasificte olduğuna gore o bolgelerde daha yam yam çağında orta bolumu 57-80 ler zaten durgun en aptal jeocu soyler zaten 1400-1780 arası bu aktifliğin 5-6 katıdır belki çünkü himelaya kuşağında yıkılan bi sürü şehir var milyonlarca ölü var abartıldığı kadar artış yok asla gerçeği yansıtmıyo hele gene bu sene aslında durağan bi japan depremi oldu kıyamet seneryoları vızır vızır anlam veremiyorum japanın üstüne 4-5 yer üst üste yıkılırdı 7+ he ozaman cidden bişey var derdim akrabam jeo müh onada gosterdim 98-99-07 aktivetenin altındayız bilimsel olarak..pasific artsada… Read more »

kerim
Ziyaretçi
kerim

bazı anlattığım şeyler karışık gelebilir bizde himelaya kuşağındayız türkiye den en basiti !anadolu ortalama olarak 5-8 sene arasında 6.7+ çok yıkıcı deprem olur son 11 senedir o bile yok! ben adminimize bişey demiyorum asla yalnış anlaşılmasın çalışmalrını dikkatle izliyorum çok güzel konular ama bu 2012 forumları olayları biraz felaket telallığından ergensilikten biraz besleniyolar biyerde 7+ deprem azıcık güneş patlaması dünyanın yaşayacağı büyük felaket için yeterli sanıyolar güneş bile aksine susukun 2002-3 e gore.

beyhan
Ziyaretçi
beyhan

24 haziranda alaskada 7.4büyüklüğünde 2 deprem olduğuna dair internette bir haber var idi. Bu konuda basında bir haber çıkmadı. Bunun nedeni ya bu deprem olmadı yada olan (oluşan) her şey bazı nedenlerden dolayı saklanıyor.

Ens
Ziyaretçi
Ens

Dünyaya dönmek için enerji lazım damarlar ıda faylar bir kalp gibi çalışıyor dönüş haraketi plakaları bastırıyor kaydırıyor ve deprem oluyor bir döngü halinde tüm faylar eninde sonunda boşalıyor… Ekseni kaydı diyorlar bunu geri çevirecektir baskı olan plaka başka bir tarafa etki eder yani eksen eski haline bir şekilde gelicektir. Ayrıca depremlerin atmosferik etkileri de var mesela faylardaki gevşeme ve sıkışmalar jeotermal gazlar salar partiküller havaya karışır buda bir bulutlanmadır havada ani soğuma ve yağış yapabilir depremler arttı derken illa müdahale yapıldı demeyelim ha 11 mart öncesi iyonesferde ısınma gözlenmiş yani deprem geliyorum demiş bu takviye ile yapılıp bu derece etkili… Read more »