Dev örümcek istilası. Garip böcek davranışları var.

Dev örümcek istilası

Garip böcek davranışlarına bir başkası eklendi. Hindistanda dev tarantula cinsi örümcek istilası gerçekleşti. Tarantulaların şimdiye kadar 2 kişinin ölümüne yol açtıkları yazılıyor.

Tarantula örümceklerinin insanlara durup dururken neden saldırmaya başladığı açıklanamadı.

Bu tip örümceklerin toplu olarak hareket etmedikleri hatta dişi örümceğin diğer örümcekleri yediği biliniyor.

Hindistanın Kuzey eyaletlerinden yüzlerce yerleşim yerinden bu şekilde şikayetler gelmesi. Himalayalara yakın bu bölgede bir yeraltı hareketinin örümcekler tarafından önceden algılanmaya başladığını gündeme taşıdı.

http://articles.timesofindia.indiatimes.com/2012-06-03/flora-fauna/32005485_1_spider-tinsukia-district-upper-assam

http://www.hindustantimes.com/India-news/Guwahati/Biting-spiders-panic-Northeast-after-2-die/Article1-866645.aspx

Konu oldukça ilginç…

Bizim yaşadığımı arı istilalarını düşündüğümüzde örümceklerin bu şekilde bir davranış işine girişmeleri araştırılması gereken bir olay.

Çevrenizde garip böcek davranışına rastlarsanız bize yazın lütfen…

0 0 votes
Article Rating

Son Yazılar

Son Yorumlar

Tavsiye Yazılar

4 YORUMLAR

Subscribe
Bildir
guest
Yorumunuz için teşekkürler...
Yazıyı arkadaşlarınızla paylaşırsanız sevinirim... .

4 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
bertan
bertan

merhaba sitenizi yeni gördüm ve çok beğendim tam benim ilgi alanım bu sıralar bende böceklerle ilgili çok garip davranışlar görüyorum özelliklere uçan böceklere ilgili heryere çarpıp duruyor geçen gün havada uçan böcek durup dururken yere düştü ve öldü önceden böyle bir şey hiç görmemiştim ama son 1-2 aydır gerçekten çok fazla görmeye başladım.

ihsanuyurgezer
ihsanuyurgezer

Geçenlerde ben de yaşadım bir durum. Gece pencerenin aralığından uçan kahverengi bir böcek girdi. Bilgisayar dolabıma konmuştu, tam vurup öldürücektim (korktum çünkü) bir anda yok oldu. Aradım sağa sola baktım göremedim, tıkır tıkır sesler geldi sesi takip ettim yine bulamadım. Ertesi gece elektrikler söndü, tam mum alıp yakmadan önce o böcek aniden fırlayıp suratıma çarptı karanlıkta. Neyse mumu yaktım, sağa sola baktım böcek yine yok. Yarım saat sonra elektrikler geldi, minik tıkırtılar duydum bi baktım böcek notebook’umun altına girmiş. Bir kağıt bulup üzerini kapattım, sıkmadan tuttum ve pencereden bahçeye attım. Çok enteresandı bir durumdu benim için.

kar kokusu
kar kokusu

geçen hafta bir youtybe dan video izledim yaklaşık 1 saatten fazlaydı.yeterli inglizcem yoktu. ama anladığım yanlış değilse şayet; dünyanın iklimini, bitki örtüsünü,orman ve ağaçlarını, hayvan türlerini ve kısacası dünyayı chemtrails ile yepyeni bir forma kavuşturmaya başlamışlar. yani hayvanları başka benzeşik hayvanlarla bitkileri de kendi bitkileri ile değiştiriyorlarmış. amerikalı o doktorun dediğine bakacak olursan yeni nesil ağaçlar robot gibi bir şey. ne çürüyor ne bozuluyor ne üzerine kuş konuyor ne de yaşlanıyor. gdo lu ağaç üretimi şeklinde bir ifadesi vardı.çok şaşırdım. bununla birlikte benim evimde ben sinek öldüremiyorum. çünkü tam öldürecekken kayboluyorlar gözümün önünden. sonra başka yerden çıkıp uçmaya başlıyorlar. dahası… Read more »

kar kokusu
kar kokusu

From Chemtrails to Pseudo-Life- The Dark Agenda of Synthetic Biology (FULL LENGTH VIDEO)

bahsettiğim video bu izlemek isteyenler bakabilir.

Haber Bültenimize üye olabilirsiniz...

4
0
Would love your thoughts, please comment.x