Evde Altın üretmek ister misiniz ? Gold Bacteria nedir ?

Evde Altın üretmek sözcüğü başlık olarak bitki yetiştirmeyi veya bir hayvan beslemeyi çağrıştırıyor olabilir. Formülünü vereceğim ve herkes altın üretebilecek.

Bu konu oldukça eski tarihlere kadar götürür bizi…

Tarih de simyacılık diye bir bilim dalı vardı. Yani metalleri altına çevirmeye uğraşmak. Bunun için yüzlerce yıl uğraşılmış ancak elle tutulur hiçbir netice alınamamıştır. Metalleri altına çevirme uğruna binlerce insan kendi ömürlerini bu işe adamışlardı.

Simyacılığın meşhur ” Kibrit i Ahmer ” maddesi de bu araştırmalar sırasında elde edilmiş. Bir büyücülük ve iksir maddesidir. Ancak aslı kükürt olan bu madde cisimleri altına çevirmeyip sadece kükürt alaşımları halinde Altın sarısı rengine dönüştürmeye yaramakta.

Meşhur dokunduğu her şeyi altına çeviren Diyonizosun cezalandırdığı Midas bir efsane mi peki ? Yoksa gerçek bir bilgi mi içermekte. Böyle bir şey mümkün mü ?

Eski uygarlıkların tümünün Altın peşinde koşmaları ve dünyada altının sürekli çıkarılmasına rağmen binlerce yıldır hep yenilerinin bulunması sadece bir tesadüf mü ? Dünyada çıkarılan altın sürekli artmasına rağmen altın maddeni tükenmiyor. Örnek olarak Petrol, Kömür vb madenler bir süre sonra tarih olacaklar. Ancak Altın binlerce yıldır olduğu gibi çıkarılmaya devam edecek, hiçbir şekilde tükenmeyecek.

Bunun sebebi ne olabilir ? Yoksa birileri dünyada altın mı üretiyor ?

Avustralya da bilim adamları Altın üzerine çalışmalar yaparken bir şey dikkatlerini çeker. Altın maddeleri üzerinde aynı tip bakterilere rastlarlar. Dünyanın çeşitli bölgelerinde çıkarılan altın filizleri üzerinde de aynı tip bakteriye rastlayınca bu konuyu araştırmaya başlarlar.

Ralstonia Metalliduran

Bu bakteriye ” Ralstonia Metalliduran ” ismi verilir.

Bakteri incelenmesi devam ettiğinde bu bakterinin ancak mikroskop altında görünebilecek kadar küçük altın taneciklerini sentezleyerek küçük toz altınları birleştirmeye başladığını tesbit ederler.

Bir şekilde bakteri doğada her yerde bulunan ve toplanması imkansız olan küçük altın tozlarını bileştirerek daha büyük altın parçacıkları oluşturmaktadır. Birleştirdiği altın tozları o kadar küçüktür ki ancak bir bakteri üzerinde taşınabilir.

Araştırma genişledikçe bu bakterinin doğada göller, akarsular, dağda, tepede her yerde olan mikroskopik altınları birleştirerek tane altınların oluşmasına sebep olduğu ispatlanır.

Bu nasıl olabiliyor diye düşünüyor olmalısınız ?

Aslında Altın bir maden filizi olarak bulunmuyor. Dünyada her yere dağılmış olan Altın tozları bir şekilde bu bakteri yardımı ile toplanmakta ve bizim külçe altın yapmamızı sağlayan küçük altın parçacıklarına dönüştürüyor.

Kısaca bakteri doğadaki toz altınları yiyerek dışkı olarak daha büyük altın tomurcuklarını ortaya çıkarıyor. Bu bakteriler bir alanda daha çok çoğaldığında bu tomurcuklar büyüyerek bizim gözle görebileceğimiz altın taneciklerini ortaya çıkıyor.

Aslında burada bir ekleme yapmak istiyorum. Benim asıl araştırmam Eski uygarlıkların neden altın peşine düştükleri idi. İkinci olarak eski efsanelerde yer alan gökten gelenlerin insanoğlundan altın toplamalarını istemeleri.

Buradan yola çıktığımızda bu bulduğum altın tozlarını toplayan bakterilerin neden bu işi yaptıklarını çözdüm sanırım.

Teorime göre :

Eski uygarlıklar bir şekilde uzaylılarla temas ettiler ise. Bu uzaylılar dünyadaki altınları neden istemiş olabilirler sorusu şu şekilde cevap buluyor.

Altın tozları ile yaşam oluşmamış gezegenleri bir şekilde değiştiriyorlar ve yaşam tohumlarının oluşmasını sağlıyor olabilirler. Altını çok çok küçük tozlar halinde bu boş gezegenlere boşaltıklarında gezegenin elektriksel ve atmosferiksel yükleri bir şekilde çalışmaya başlıyor. Atmosfer oluşuyor ve yaşam başlıyor olabilir. Bu mikroskopik Altın tozlarının işlevselliği ve neler yapabileceği hakkında ayrıntılara sahip değilim.

Aynı şimdi dünyada olduğu gibi. Dünyadaki toz altında bu yaşamı başlatan toz altın olabilir. Öyle ki dünyanın hemen hemen her yerinde bu şekilde gözle görülemiyecek ancak mikroskop altında görünen toz altının açıklaması başka nasıl olabilir.

Belkide bu bakteri tekrar altının toplanabilmesi amacı ile uzaylı uygarlıkların dünyamıza enjekte ettiği bir bakteri türüdür. Kim bilir ?

.

Evde Altın Üretmek

Biz şimdi tekrar başlığımıza dönelim.

Peki biz evde nasıl Altın üretebiliriz ?

Eğer bu bakteriyi bulabilirseniz bu mümkün. Ancak bakteriyi nereden ve nasıl bulacağınız konusunda bir şey söyleyemiyeceğim. Sadece şunu bilmeniz gerekiyor. Hemen hemen altın çıkarılan her maden alanında çokça mevcut.

Bir şekilde bu bakteriyi alıp çoğaltarak doğadan aldığınız toprak ve suyun içinde yaşamasını sağlarsanız bir müddet sonra o yaşam alanlarında parça tanecikler şeklinde gerçek altına ulaşmanız mümkün.

Mesela bir büyük kova içinde bu bakterileri beslediğinizde birkaç yıl içinde minik altın taneciklerine sahip olabilirsiniz. Ne kadar sürede ne kadar altın ürete bilinir bu konuda bir veriye ulaşamadım. Onuda siz bulursunuz artık.

Bu bakterinin gerçek laboratuvar deneyleri yapılmış ve bu Altın üretimi başarı ile gerçekleştirilmiş.

Bakteri hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bu linkler yardımcı olabilir :

https://microbewiki.kenyon.edu/index.php/Ralstonia_metallidurans

https://www.livescience.com/61804-bacteria-poops-gold.html

İki Türk bilim adamıda bakterilerden altın üretimi sağlamış.

http://www.haberveriyorum.net/haber/kimdir-bu-altin-yumurtlayan-tavuklar

Evde altın üretmek : Hadi bakalım sıra sizde kim kaç gram altın üretecek 🙂

Konu olarak aslında evde altın üretmek değildi ancak bir şekilde buraya dallandık. İleride asıl araştırmaya yani altın neden gerekli buna bakacağız…

Evde altın üretmek konusunda yorumlarınızı bekliyorum.

.

Konu hakkındaki videomuzuda izleyebilirsiniz…

Yorumlarınızı bekliyorum.

 

 

0 0 votes
Article Rating

Son Yazılar

Son Yorumlar

Tavsiye Yazılar

2 YORUMLAR

Subscribe
Bildir
guest
Yorumunuz için teşekkürler...
Yazıyı arkadaşlarınızla paylaşırsanız sevinirim... .
2 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Haber Bültenimize üye olabilirsiniz...

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x