Fukushima radyasyonları ne oldu ?

3
100

Fukushima radyasyonları ne oldu ?

Mayıs 2011 de oluşan nükleer felaket sonrası dünya kamuoyu gündeminden düşen fukushima nükleer santrali radyasyon durumu ne oldu diye sorduğumuzda hiç iç açıcı bir durumla karşılaşamadık ne yazık ki.

Radyasyonun deniz seviyesinde suya karışma hızı korkunç boyutlarda hemen hemen tüm pasifik okyanusu radyasyonun etkisi altına girmiş durumda. Bu durum deniz canlıları ve gıdaları üzerine korkunç bir şekilde yayılacak.

Birkaç yıl içinde deniz suyu dönüşümü ile dünyanın tüm denizlerinde radyasyonun seviyesi hızla yükseleceği hesaplanıyor.

Pasifik kaynaklı radyasyonun buharlaşma ve diğer faktörlerle havaya karışma oranıda hayli yüksek.

Nükleer kaza hızla gündem dışı kalmasına rağmen Japonya başta olmak üzere birçok ülkede kanser vakaları artmaya başlamış durumda.

Gelecek nesiller pasifik okyanusa kıyısı olan her ada ve ülke artık bu radyasyonu uzun yıllar etkisi altında kalacak.

Şu an deniz suyunda radyasyon seviyeleri

Asıl önemli nokta bu kazanın planlı bir yok etme senaryosu olup olmadığı ? Bilindiği ve sitemizdede yazdığımız gibi Fukushima öncesi meydana gelen deprem ile ilgili oldukça ayrıntılı HAARP etkileri açıklanmıştı. Hatta en yüksek haarp verilerine ve ilk kez iyonesfer ısınmasına bu deprem sırasında rastlanmıştı.

Şimdi bu kaos felaket sonrası ” kaosdan düzene ulaşma ” teorisi mi işleyecek ?

Fukushima radyasyonları

Yorumlarınızı bekliyorum.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
Yorumunuz için teşekkürler...
Yazıyı arkadaşlarınızla paylaşırsanız sevinirim... .

3 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
mensajes claro
mensajes claro

BlueBox BBS

Bueno me parece interesante la informacion, gracias por compartirla.

aslı
aslı

Bir hareketli grafik gösteriminde; Fukushima’daki nükleer kazada açığa çıkan Caesium137 isotop’lu(sezyum137 izotop) radyasyon bulutu 02/04/11’de TÜRKİYE’ye ulaşmış.Hareketli grafik gösterimi 15/03/11’de başlıyor.03/05/11’de bitiyor.Bu tarihten sonra nasıl bir oluşum var,bilmiyoruz. Türkiye ile beraber bütün kuzey Amerika,Kanada’nın tamamı,bütün Avrupa,Rusya’nın bütünü,Çin’in üst bölgeleri,İran,Afganistan,kuzey Afrika ve çevre denizler tamamen radyoaktif bulutun etkisinde kalmış. http://www.woweather.com/weather/news/fukushima?LANG=us&VAR=euradsfc ABD’de 2011 martından sonra olan 20.000 ölümün bu radyasyon sebebiyle olduğu (bazı verilere göre 100.000) ABD’de tiroid kanseri artışı,Finlandiya’da geyik etlerinde sezyum 134 ve 137 artışı görülmüş.Moğolistan sadece radyasyon korkusuyla yeni Japon otomobil ithalatını yasakladı. Fukushima’da, Çernobil’den 33 kat fazla radyasyon sızmış. Fukushima nükleer kazası kuzey yarımkürede insanlara ve ekosisteme karşı… Read more »