Gökyüzünde garip sesler

26
200

Gökyüzünde garip sesler …

2012 Yılı başlarından beri dünya çapında garip ses kayıtları hızla çoğalıyor.

Sesler belli bir frekans ile ve ritmle duyuluyor ve kayıt edilebiliyor. Aşağıdaki videodaki bazı ses kayıtlarını dinleyebilirsiniz.

Geçen senede bazı garip ses kayıtlarını sitemizden sizlere duyurmuştuk.

Bu ses kayıtlarının genelde sessiz olan şehir yerleşimlerinin dışından net olarak duyulabilmesi.

Ses kayıtlarınada da görebileceğiniz gibi ses derinden ve garip bir yükseliş ile duyuluyor. Dünyanın birçok yerindende aynı şekilde duyulması durumu daha da ilginç kılıyor.

Ses kaynağı hakkında hiç kimse birşey söyleyebilmiş değil. Bu tip bir sesin büyük titreşimlerin sonucu hava moleküllerininj titreşimleri ile duyulabileceği söyleniyor. Ancak böyle bir titreşimi yapabilecek bir etki tesbit edilemiyor.

Sizlerinde özellikle şehir dışı alanlarda bu tip ses kayıtlarınız varsa sitede yayınlayabiliriz.

Kayıtları ekli videodan sonuna kadar dinleyin dünyanın birçok noktasından toplanmış güzel bir video… Ayrı ayrı olarak youtubedan görebilirsiniz.

http://neshobademocrat.com/Content/NEWS-UPDATE/NEWS-UPDATE/Article/Source-of-loud-booms-heard-Thursday-night-remains-unknown/63/493/25010

Gökyüzünde garip sesler devam edecek gibi görünüyor.

Burada tam bir liste görebilirsiniz…

Loud Boom, Mysterious Booms and Explosions Sounds

Konuyu incelemeye devam ediyoruz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
Yorumunuz için teşekkürler...
Yazıyı arkadaşlarınızla paylaşırsanız sevinirim... .

26 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
kerim
kerim

bazıları fake gibi geldi ozellikle 9:30 unki ikinci bi kaynaktan yapıştırıldığı apaçık belli adobe audition ürünü:)
fake diyen bayaa var ses montaj işinden benden daha ii anlayan arkadaşlar daha ii çözer tabi …
sanki bi ikisi gerçek bazıları panik komiklik dalga olsun diye fakelerini yapmışlar gibi..

erkan
erkan

bodrum bargilya civarında sıklıkla bu tür sesler duyuyoruz bir süredir..
Başlangıçta sert rüzgar yada hırçın dalga sesleri zannetmiştik hatta uçak bile olabilir diyorduk ancak birkaç gün önce evi sarsacak ve deprem zannedip bizi evden dışarı fırlatacak kadar etkili bir ses geldi, gök gürültüsü desen değil, deprem değil, uçak değil. Dün yine oldu aynı şekilde..

kerim
kerim

evet bi arkadaşım bu sese şahit yaklaşık 9 gün once çok net duyulmuş aydında…

Nurdan
Nurdan

Pazartesi gecesi 3 civarında İstanbul Anadolu yakasında benimde iki arkadaşım böyle sesler işitmiş hatta sesten uyuyamamışlar.Ben videodakileri izletince aynı ses olduğunu söylediler.

Emre
Emre

Bu sesin aynısını bende duydum.Karabükte oturuyorum.Gerçekten çok ilginç. Gizli örgütler planlarını devreye sokuyorlarmış gibi görünüyor.Sahte ufo saldırısının alt yapısını hazırlıyorlar olabilir.

akimito
akimito

şöyle bir yorum yapayım ozaman dahada mistik olsun madem sesler kayıt edilebiliyor ki çok yakın olması lazım sesi veren nesnenin buda bence gökyüzünde mesela bulutların arasında arkasında hatta kendine bulut görüntüsü vermiş olan bir gemide olabilir..hep izliyoruzya görünmez kalkan olabilir hoş görünmezlik ile ilgili videolar var youtube da icat edildigine dair…çok hayal perest olabilirim ama ben hep bulutlardaki şekilleri biçimleri çogu zaman uzay gemilerine benzetirim seslerin kaynagıda bu gemilerden geliyorudur…mistik olmazsak gerçek olarak bakarsak sesler nedense dünyalar savaşı isimli filmdeki seslere benziyor fake olma ihtimali olabilir..bu tarz sesleri çıkarabilecek bir varlık olmadıgına göre..bir borudan üflenen ses gibi aralıklı tiz degil… Read more »

ozgur
ozgur

tam olarak emin degilim ama gectigimiz yaz bir kac gece yatarken boyle garip sesler duymustum belirli araliklarla gelen sesin bokuna uyuyamamis sesin ne oldugunu da cozememistim,kendi kendime de lan ne olabilir bu civarda boyle bir ses hemde bu saatte diye.. simdi dusunuyorumda acaba duydugum ayni seymi yine de emin degilim ama harbi harbi normal bir durum degildi … belcikada sakin bir koy yeri ustelik

aslı
aslı

Tuhaf sesler üzerine sorular: 1)Felaket işaretleri olabilir mi? 2)Gizlenmiş aygıtlar tarafından yapılıyor olabilir mi? 3)Dünyanın pek çok yerinde (ABD,ÇİN,NORVEC,RUSYA,……….) inşa edilen yeraltı şehirleri,bunkerler oluşturmak için kullanılan devasa delicilerin sesi olabilirmi?Çünki daha çok endüstriyel ve mekanik sesler duyuluyor.4)Bluebeam projesi olabilir mi? 5)3 Boyutlu dünyamızın bir üst seviyedeki boyuta geçme aşamasında değişen frekansların sesleri olabilir mi? 6)Galaktik portallardan iletilen ince ses titreşimleri olabilir mi? 7)Yeraltı sondaj çalışmalarının sesi olabilir mi? 8)Ley hatlarıyla ya da stargate’lerle bir alakası var mı? 9)Qi alanlarının fiziksel olarak algılanması olabilir mi? 10)Yerleşim alanlarına yakın yerlerde denenmemesi gereken testler olabilir mi? (Roket motoru testi gibi) 11)Büyük Hadron Çarpıştırıcısının… Read more »

orca
orca

benim kanaatim aslı’nın 5. şıkkında söylediği boyut değiştirme aşamasında oluşan frekans sesleri olabileceği. dolayısıyla 13. ve 14. şıktaki manyetik alan değişimi ve gezegensel hizalanma sonucu olabileceği yönünde. hepsi birbiriyle alakalı bence. bu üçünün de ortak ve ardışık etkileri olabilir bu sesler. korkmamak gerektiğini düşünüyorum. (ufak bir gökgürültüsünden bile korkan kişinin dediğine bakın!) akimito’nun dediği şey ise benim bu hafta mersin’de gördüğüm şeyle neredeyse aynı. sabah 7 sularında denizin tam üstünde güneye doğru devasa bir kara bulut vardı ve sanki şekli inanılmaz boyutlarda bir uzay gemisi şeklindeydi.sanki bulutlar bir gemiyi gizlemek istermiş gibiydi. işin ilginci o gün hava çok soğuk olmasına… Read more »

aslı
aslı

Sayın Orca’ya….Bulut oluşumu biçiminde UFO’lar var.Bu konuda video görüntülerde var.Andromeda Galaksisinden gelen UFO’ların bu formda olduklarını okumuştum

Sami34
Sami34

Ben de kuvvetli ihtimal 1) Blue Beam projesiyle alakalı olabileceğini düşünüyorum. 2) HAARP ile de alakası olabilir mi? 3) History Channel belgesellerinin birinde ses silahlarına dair bir bölüm izlemiştim, birden o geldi aklıma. Ayrıca akimito’nun bahsettiği gibi (ses ve müzik kulağım oldukça iyidir) aynı sesler sanki Worlds of War ve Cloverfield gibi filmlerde duyduğumuz ses efektlerine aşırı benziyor.

john conner
john conner

Ben bu seslerin Aslı arkadaşımın 13. maddede verdiği manyetik alan değişiminden kaynaklandığını düşünüyorum. 13 sayısı uğursuz kabul edilir. Aslı arkadaşımızın manyetik alan değişimini 13. maddeye koyması bir tesadüf mü acaba? 🙂 Şaka bir yana, bildiğiniz üzere dünyamız güçlü bir manyetik alana sahiptir ve bu alanın etkisi ile şekillenen bir manyetosferi bulunur. Dünyamızın Manyetosferi tanım olarak, gezegenin manyetik alanının etkisi ile Güneş Rüzgarı adı verilen Güneş kökenli hızlı parçacıkların oluşturduğu plazma akımının, saptırılarak engellendiği bölgedir. Manyetosferin en dışında, plazma akımının aniden yavaşlayarak hızının ses hızının altına indiği ve yön değiştirdiği bir şok dalgası gözlenir. Manyetik alanın zayıfladığı bölgelerde plazma akımı saptırılamayabilir… Read more »

commandan
commandan

peki bu kadar büyük ses olayları oluyorda hiçbir medya kanalında neden yayınlanmıyor.Belki bazı arkadaşlar saklanıyor diyebilir hak ta veririm ama bu kadar çok vaka meydana gelmesine rağmen niçin haber olmaz.Yani bunu geniş kitleler duymuş olması lazım ve bu videoya kadar ben sadece beyaz rusyadaki olay oldu sanıyordum ama çok yerde olmuş bunu mümkün değil saklayamazlar.Hiçbir yerde yok enteresan geliyor bana fake olma olasılığı nedir?.2012 de kesin birşey yapıcaklar onun çalışmasımıdır nedir anlayamadım.Bide insan düşünmeden edemiyor kavimlerin helakını okumuşsanız bilirsiniz kavimler ya depremle ya gökyüzünden gelen kızgın kayalarla ya deniz ve tufanla ya da sesle.Burası çok önemli ve araştırılmıyan kısım bence… Read more »

aslı
aslı

Bize; Türkiye’de bu konuda düşüncelerimizi paylaşmamızı sağlayan http://www.bluebox.bbs.tr‘nin yaratıcısı Sayın ADMİN’e içten teşekkürlerimi gönderiyorum.Türkiye’de ilktir,tektir ve bu nedenlede çok değerlidir.Ben bugüne kadar öğrendiğimiz ve bildiğimizi sandığımız pekçok bilginin doğru olmadığını farkettim.Hele Fukushima webcam’inde 7 saattende fazla süren titreşim ya da depremi (her nasıl adlandırılıyorsa işte) izledikten sonra,birde http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=FPTWfmKw7KI izledikten sonra…Bunlar hepimizin hayal dünyasını zorluyor.Şimdi, tuhaf seslerle ilgili konuyu genişletmek istiyorum.Sismik aktivite ile sesler arasında net bir ilişki yok.Bazı sesler sonrasında titreşimler oluyor.Yellowstone Milli Parkında uzun zamandır süren sismik titreşimlerle beraber seste oluşuyormuş.bu sesleri hayvanlarda duyuyor(bununla ilgili açıklama yeni) 13/08/2011 Kiev’de garip bir akustik sesle beraber pencereler sallanmış.Bazılarında seslerle beraber UFOda… Read more »

aslı
aslı

Baktım kimse yazmamış,ben yazayım bari…2005 yılından bu yana en büyük güneş radyasyon fırtınası 23 ocak 2012 saat 03.59’da gercekleşti.Neredeyse X flare’e yakın M9 seviyesinde 1402 no’lu güneş lekesinin ürettiği bir patlama bu.2200 km hızda,dünya yönünde…23 ocak 2012 saat 17 itibarıyle fırtına devam ediyor.Auroral aktivite artacak,cep telefonlarında problem olabilir.24-25 ocakta dünyanın manyetik alanında güçlü bir darbe oluşturacak

Rıza
Rıza
Reply to  aslı

Youtube’da İspanya’da duyulan garip sesle ilgili birisinin yaptığı yorum, konuyu biraz daha teknik ilişkilendirmelerle açıklamış, tabi bu yapılabilir mi bilemiyoruz link – Yorum : 1st step: Fill sky with Chemtrails (strontium, barium, aluminum) 2nd step: turn on HAARP System and target Chemtrailed region 3rd step: depending on HAARP frequency, chemtrail clouds can be turned into a plasma 4th step: satellite base emitters can cast audio signals through the plasma creating a wide variance of audible sounds . Google Project Bluebeam.  Get ready for the staged alien encounter used to freak out the world, create panic and a push for… Read more »

Achmed
Achmed

Bu seslerin cloverfield 2 yada godzilla filmi icin ön hazırlık ve bir nevi reklam olması maksatlı çıkartıldığı söylenmektedir.

yesilvet
yesilvet

bende izlediklerim,dinlediklerim ,okuduklarımdan cesaret alarak bir teoride bulunmak istiyorum..(yukardaki yorumların bazılarında deginilmis) . kuzey -güney kutup bölgelerindeki ısıklanmaları bilirsiniz (aurora borealis-australis) .bu sesleri youtube da dinledikten sonra , bu bölgelerde zaman zaman ısık gösterisiyle beraber degisik frekanlarda sesler de cıktıgını ögrendim. O bölgelerin özelligi dünyanın manyetik alan cizgilerinin kuzey ve güney kutuplarında ic atmosfere girdikleri yerlerdir.(konuya gelecegim az sonra 🙂 )..dünya yaklasık 100.000 yıl icerisinde 170 kez kuzey-güney manyetik alanları yer degistirmistir. ancak bu yer degisimlerinin cok kısa sürmedigi ,hatta 500 yıldan daha uzun sürebildigi düsünülmekte .bu degisim sırasında bir dolu kararsız kuzey ya da güney kutbu olusabilmekte ve sürekli… Read more »

atakan
atakan

Bu sesler, Cafer İskenderoğlunun dediği gibi NAKHUR etkisi olabilir.
Ama bu şöyle bilinmeli, ses karadeliğin merkezinde değil, karadeliğin çekim etkisiyle kıtaların, çekirdekten dikey olarak uzaklaşıp yakınlaşması sonucu meydana geliyor.
Özellikle derinliklerde yeryüzüne gaz çıkışı çok olan bölgelerde görülmesi çok normal olur. Çünkü gaz vasıtasıyla sesin atmosfere yayılması daha kolay olur.

mehmet
mehmet

sizin dediginize göre biz bir karadelik cekim etkisindemiyiz? ( galaksimizin dönüsünden dolayı bunu anlarız ama dünyada seslere neden olacak yercekim etkileri olarak )
bunu galaksimizin 4 . sarmalında yani ; en dısında ki bölgelerden birinde oldugumuzu düsünerek yanıtlarsanız sevinirim. Nacizene ; bu konularda din kitaplarının ne dediginden cok gecmiste yasamıs ( sümer ,babil , olmert gibi)
İNSANların ne dedigiyle ve bugünkü özgür bilimadamlarının calısmalarıyla yakından ilgilenirsek daha ciddi sonuclara ulasacagımızı düsünüyorum.