Güneş Sistemi Merkezi nde bir Yıldız olabilir mi ?

3
124

Güneş Sistemi Merkezi nde bir Yıldız olabilir mi ?

Bilim adamları çok ilginç bir açıklamada bulundular : Pazartesi günü Amerika Birleşik Devletleri saran rekor kıran sıcak hava dalgası.

Güneş sisteminin merkezinde yer alan büyük bir yıldızdan yayılan radyasyon nedeniyle olabileceğini düşündüklerini açıkladılar.

Bilim adamları G2V65 adlı yıldız, aslında gündüz gökyüzünde parlak sarı küre olarak görülen ve aşırı sıcak ve Dünya’ya yakınlığı göz önüne alındığında inanıyorlar.

Bu ısı dalgasına neden olduğu için değil, büyük olasılıkla, insanlık tarihinin her sıcak gün için sorumlu olduğunu söylüyorlar.

Profesör Mitch Kivens, Kaliforniya Teknoloji Enstitüsü’nde bir astronom “Ölçümleri bu büyük miktarda enerji sekiz buçuk dakikada, 93 milyon kilometre uzaklıktan ve gezegenimize ulaşması ile mümkün olduğunu gösterir”.

“Biz onları göremiyor olmamız kızılötesi ışınlarınDünya’nın yüzeyinden emildiğine eminiz, büyük bir fırın gibi atmosfer tarafından tutulan ısı oluşmasına sebep oluyor.

Bilim adamlarının bu açıklaması son günlerde hızla gündeme gelen Nibiru – Elenin vs… gökcisimlerinin olası dünyanın yakınına gelme ihtimalleri ile birlikte yayınlaması çok ilginç.

Güneş Sistemi Merkezi

Haberin kaynağı

http://www.theonion.com/articles/scientists-trace-heat-wave-to-massive-star-at-cent,21088/#

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
Yorumunuz için teşekkürler...
Yazıyı arkadaşlarınızla paylaşırsanız sevinirim... .

3 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Oğuzhan
Oğuzhan

Üstte ilgili kategori bulamadığım için buraya yazıyorum sayın admin.

Uşak’ta bu gece turuncu bir gökyüzü mevcut. Sıcaklık ise çok düşük. Gece 11’de 15 derece olarak ölçmüştüm. Akşam 9’da da 18 dereceydi. Açıkçası biraz endişelenmeye başladım birden bu kadar soğuması ve turuncu gökyüzü beni endişelendirdi.

12.08.2011 Saat 04.40’ta Uşak’ta çekilen gökyüzü fotoğrafları:

Flaşsız:

Aynı bölge Flaşlı:

Not: Tam boyutta görünen kırmızı pikseller makinam yere düştüğü için alıcısında meydana gelen ölü piksellerden dolayıdır.

Oğuzhan
Oğuzhan
Reply to  Admin

İnşallah yağmur bulutudur bunlar.
Ama araştırmalarıma göre 4 büyüklüğündeki depremden 7-8 gün önce,
7 büyüklüğündeki depremden de yaklaşık 1 ay önce görülebiliyormuş