İnsan 100 yıl içinde yok olacak.

0
47

İnsan 100 yıl içinde :

Bilim adamları insanın 100 yıl içinde yok olacağını tahmin ediyorlar…

Paskalya Adası muazzam taş heykelleri ile ünlüdür. Polenezya insanları ilk MS bin yıl ortasında, bozulmamış tropik bir adaya yerleşti. Nüfus il önce yavaş artarak daha sonra patladı.. Nüfus arttıkça ormanlar yol oldu ve tüm ağaç, hayvanlar bu yıkıcı sonuç dan dolayı soyları tükenmiş oldu.

Yaklaşık 1600 yıl sonra bu medeniyet çökmeye başladı. Neredeyse 19. yüzyılın ortalarında kayboldu. Evrimsel biyolog Jared Diamond, bir bütün olarak gezegende bugün meydana gelen Paskalya Adası ile arasında paralellikler olduğunu söyledi “bu tüyler ürpertici kadar açık.” dedi.

Şu an dünyanın afrikada yaşamakta olduğu kıtlık. Diğer kıtalarda gelir dağılımının bozulması. Yağmalama olayları. Ülkelerde devlet ve hükümet karşıtı olayların hızla yaygınlaşması. İnsanların nüfus fazlalığı nedeni ile kıt kaynakların eşit paylaşılmadığını gösteriyor.

İnsan 100 yıl içinde :

Önümüzdeki yüzyıl insanlığın kaynaklarının hızla tükendiği bir dönem olacağı kesin. Gerek enerji gerek gıda kaynakları bu yüzyıl insan nüfusuna artık yetmeceği kesin.

Bundan sonra oluşacak olayların ülkelerin kaynakları ile doğru orantılı olacağı ve kaynakları kuvvetli ülkelerin ayakta kalacağı bir dönem. Ancak yinede yaşam kaynağı kaynaklar her hali karda insanoğluna 100 yıl içinde yetmeyeceği açık gibi.

İnsanoğlu 100 içinde başka bir çözüm bulmaz ise bu dünyada işi zor…

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
Yorumunuz için teşekkürler...
Yazıyı arkadaşlarınızla paylaşırsanız sevinirim... .

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments