Haarp teknolojisi, yeni neler var ?

26
149

Haarp teknolojisi, yeni neler var ?

Daha önceki yazılarımızda haarp teknolojisini ilk olarak Rusyanın geliştirdiği ve SURA isimli tesisleri ile elektromanyetik titreşimleri transfer edebilecek antenleri kullandığını yazmıştık.

Yine aynı yıllarda bu tesislere paralel olarak geliştirilen ve HAARP teknolojisinin TESLA tarafından başka bir amaçlara hizmet edebileceği söylenen Yüksek gerilim enerji transfer sistemleride çalışmaları arasındaydı.

Aşağıda MOSKAVA yakınlarında 80 lerde kurulan deneysel amaçlı çalışmaların yapıldığı HAARP teknolojisine dayalı yüksek gerilim transfer antenleri görülebiliyor.

Google maps de koordinatları

+55° 55′ 26.15″, +36° 49′ 10.97″


View Larger Map

Bu tesisler yardımı ile antenler yardımı ile bir noktadan diğer noktaya enerji transferi yapılabiliyordu.

80 li yıllarda geliştirilen bu teknoloji SSCB yıkılması ile bu çalışmalar aksadı ve daha sonrada terk edildi.

Çalışmalardan elde edilen sonuçların şu anda nerede ve ne amaçla kimler tarafından kullanıldığı bilinmiyor. Ancak yakın zamanda bu teknolojinin etkilerini ve sonuçlarını görebileceğimiz bir olayla karşı karşıya kalmamız yakındır.

Bunun etkileri ile ilgili duyumlar bize gelmeye başlamış durumda. Etkileri arasında neler olabileceğini sonraki bir yazımızda ele alabiliriz.

Tesisleri incelemenizi ve Yüksek gerilim enerji transferi ile bilgilenmenizi düşündüğüm için bu tesisleri konu olarak yazıyorum.

Fotoğrafları ve koordinatları kontrol edebilirsiniz.

Teslanın deneysel olarak bu teknolojiyi kullandığı biliniyordu…

haarp-teknolojisi-yeni-neler-var-daha

Teslanın ilk kurduğu tesis

Fotoğraflarda görülen tesislerde yüksek gerilim bobinlerini ve antenler açık olarak görülebiliyor.

Yorumlarınızı bekliyorum

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
Yorumunuz için teşekkürler...
Yazıyı arkadaşlarınızla paylaşırsanız sevinirim... .

26 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Photon
Photon

Madem bu kadar bilinen bir şey bu, niçin kimse önlem almıyor? Malasef gerçekliğini yitiren konular bunlar.

Leven Keskin
Leven Keskin
Reply to  Photon

Tesla bu iş ile elektrik enerjisinin küresel bazda kablosuz ve ücretsiz olarak taşınması için uğraşıyordu. Yani asıl amacı insanlığa hizmet etmekti. kesinlikle paraya pula değer vermeyen en büyük mucittir ama yine kötü emeller için kullanılıyor bu güzelim buluşlar. isanlık kendi sonunu hazırlıyor.

kerim
kerim

çindeki 8 büyüklüğündeki depremide haarp yapmamışmıydı nasıl bi koruma bu?
çok abartılar var! her büyük depremi haarp yapıyo oldu artık ,komik geliyo insanlara, özelllikle anadolu 1000 lerce yıldır depremle yıkılan bi alan kocaeli ve ist bilinen 7+ mg depremi 19 u geciktir 197x-1998 arası deprem açısından çok durgun bi donemdeydik 99 da marmaraya merhaba diyince affalladık anormal geldi olay o! geçmişteki depremleri neyle yapıyolardı dua yöntemiylemi ?nette anlatılan bilgiler daha çok bilimkurgu geliyo bana kusurabakmayın bu kadar eleştiride olsun yani….

kerim
kerim
Reply to  Admin

tabi düşüncelere saygım var ama her nüfus yoğunluğu olan yerdeki son depremlerin hepsi haarpa yapıştırılıyo! özellikle japonyayı hiç anlamam hadi biz teknoloji fakiri hafif gariban bi ülkeyiz bizi geçtim, koskaca teknoloji devi japonyaya enerji yolluycanda, havadan ve adamlar bunu farketemiycek! oldu yani! abd ye teklonoji satan bi ülke! başlı başına komik sitcomluk bazı kısımları var cidden böyle bi teknoloji varsada bu tip anlatımlar yüzünden tiye alınıyo, bende olduğuna inanıyorum, ama bu kadar abartıldığı gibi değil bence kafalarına göre deprem yada meteroloji yaptıklarına inancım pek yok..

Sami34
Sami34

Sayın admin eleştirilere verdiğiniz cevap tarzınıza hayranım. Sokrates’in hem antik yunanlı hem de brezilyalı olanı gibi 😀

john conner
john conner

HAARP zaten kelime anlamı olarak (High Frequency Active Auroral Research Program) “Yüksek Frekanslı Etkin Güneşsel Araştırma Programı” demektir. Adı üzerinde, bu bir araştırma. Silah değil. İyonosfer’in özelliklerini ve davranışlarını araştırmak üzere Alaska’da Amerika tarafından yapılan bir araştırma. Amerikan Ordusu tarafından desteklendiği için silah olarak algılanır. Aslında öyle değil. Bugün dünya çapında kullanılan internet teknolojisini de Amerikan Ordusu’na bağlı DARPA (ABD Savunma Bakanlığı İleri Araştırma Projeleri Ajansı) isimli isimli kuruluş geliştirmiştir. Yani Amerikan Ordusu’nun desteklediği her proje silah değildir. HAARP tesisleri Amerika tarafından ilk defa 1993 yılında Alaska’da, Gakona Bölgesinde kuruldu. Öyle zannedildiği gibi gizli bir proje falan da değildi. Kanımca… Read more »

kerim
kerim
Reply to  john conner

bende teşşekür ediyorum, çoğu sitede hafif karşıt görüş aktarıldığında yorumlar silinir tahammül yoktur..

Salih Metecan Gülşen
Salih Metecan Gülşen
Reply to  john conner

güzel yazı olmuş, elinize sağlık, şu Van depremini bir sebep sonuca bağlamak istedim. Van depremi olurken TSK K.Irak’ta tarihinin en başarılı operasyonunu yürütüyordu. Özel birliklerin baskınlarından sonra taburlar basılan konumlara yerleşiyordu ve PKK’nın sonu gelmişti emin olabilirsiniz. Bu yaz tamamen biteceğine dair de umutluyum, tabi Türkiye’de olağanüstü birşey yaşanmaz ise… İşin Japonya kısmına gelince, fazla anlamam iktisattan fakat ekonomik faktörler düşündürücü olabilir diye düşünüyorum konu üzerinde uzmanlığı olan varsa, özellikle kriz döneminde Japon yeni ve devlet iktisadi politikalarının sanayi de dahil Batı’ya yansımaları nasıldır bakma lazım. Üstüne üstlük uzmanlık alanımın uluslararası ilişkiler olmasından öte bir kaç unsur düşündürücü, bildiğiniz üzere… Read more »

john conner
john conner

Salih Metecan Gülşen, öncelikle yazım ile alakalı düşünceleriniz için teşekkürler. Lakin Van Depremi ile alakalı kurmuş olduğunuz sebep-sonuç ilişkisine katılmıyorum. Neden mi? 1) Türkiye, Irak’ta Amerika’dan onay almadan operasyon yapamaz. Amerika Irak’ın kuzeyinde operasyon yapmamızı istemese zaten bize izin vermezdi. Bizi durdurmak istiyorsa neden Türkiye’de deprem tetiklesin ki? Ayrıca neden Van? Türkiye’de daha başa bir çok aktif fay hattı varken, neden Van? Örneğin neden İstanbul yada İzmir değil? 2) Irak’ta operasyon yapmamızı sağlayan istihbaratı bize Amerika vermektedir. Buna “anlık istihbarat” deniyor. İnsansız hava araçları tarafından aktarılan görüntülerle sağlanıyor. Kabul etmeliyiz ki, istihbarat konusunda Amerika’ya bağımlıyız. Amerika Irak’ta operasyon yapmamızı istemese… Read more »

Salih Metecan Gülşen
Salih Metecan Gülşen
Reply to  john conner

yanı sıra eklemem gerekir ki, bu teorilerin hep ABD düşmanı olmayan ülkelerde meydana gelmesinin şöyle bir izahı olabilir. Yine Gölcük teorilerinde okumuştum. Zannedersem bu cihazın yaydığı sinyali toplaması için bir anten ya da alıcı koyuluyor sizin de yazınızda belirttiğiniz gibi. Bu tip cihazları yerleştirmek ABD’ye düşman devletlerde bir hayli zor olacaktır, düşman demeyeyim de dost olmayan ülkelerde diyeyim, İran, Rusya, Çin vb. Fakat müttfeik ülkelerde veya hasmane ilişkiler olmayan devletlerde cirit atmak rahat olduğundan bu tip lokasyonlara çıkarlarla örtüşen müdahaleler yapılabilir. Tabi bu nokta da çok daha derin analizlere yer verilerek geniş bir açıklama yapılabilir, özellikle Immanuel Wallerstein’ın Dünya-Sistemleri Teorisi… Read more »

mehmet
mehmet

john conner , cok güzel bir yazı . Ne gariptir ki 1990 ların sonundan beri cok ciddi bir deprem kusagına girdigimizi , manyetik alan ,cekirdek hareketlerinin tuhaflasdıgını istatiksel olarak kanıtladıgımız bir zaman diliminde olan depremleri ,bu bilgileri göz ardı ederek farklı nedenlere baglamaya calbir ısmamız bence anlamsız… ancak devletlerin icinde ki derin yapıların bügünkü fizigi ve teknolojiyi kendi lehlerine bir savas aracı haline getirme olasılıklarını reddetmeden.

john conner
john conner
Reply to  Admin

Fahri Meteorolog, HAARP ile Yıldız Savaşları Projesi’nin ne alakası var? HAARP iddia edilen sözde bir iklim silahıdır. Yıldız Savaşları Projesi ise Soğuk Savaş döneminin sonunda Amerika’nın Sovyet Rusya’yı alt etmek için geliştirdiği bir projedir. Amerika Suvyetlerin uzun menzilli füzeler konusundaki üstünlüğünü yok etmek istiyordu. Bunun için Yıldız Savaşları Projesi ortaya atıldı. Projenin esası, uzayda kurulacak uzay istasyonlarından vaya platformlarından, “laser” ışınları vasıtasıyla Rusya’dan Amerika’ya gönderilecek kıtalar arası (stratejik) füzeleri, daha havada iken yok etme amacına yönelikti. Amerika bu projeyi ilk 1983 yılında başlatmıştı ve Amerikan ekonomisi bunun yükünü kaldırma imkanına sahipti. Amerika için de maliyeti yüksek olsa bile. (100 milyar… Read more »

vevivi
vevivi
Reply to  john conner

Bu sitede daha önce yazılmış olan Newyork kasırgası belki ilginç gelebilir.
http://www.bluebox.bbs.tr/newyork-kasirgasi-haarp-ile-nasil-durdur

john conner
john conner
Reply to  Admin

Birileri Amerika’ya iklim silahı ile saldırıyor ve iklim silahının mucidi / isim babası Amerika kendini koruyamıyor mu? 🙂 Kulağa pek inandırıcı gelmiyor. Hem 2005 yılında Ruslar da iklim silahı olabileceğini hiç zannetmiyorum. Ayrıca diyelim ki, Katrina Kasırgası’nın sorumlusu Ruslar olmuş olsun. Amerika’nın Ruslar’a cevaben bir karşı saldırı düzenlemesi gerekmiyor mu? Fakat ben Rusya’da Katrina felaketi boyutlarında bir felaket son 10 yılda hatırlamıyorum.

john conner
john conner
Reply to  Admin

Katrina felaketine karşı Amerikalılar sadece bunu mu yapabilmişler? Vah Amerika vah! 🙂 Katrina felaketinde ABD’nin kaybı 85 milyar dolar, 1836 ölü, 705 kayıp. Rusya’nın başkenti Moskova’da birkaç derece ısı artışı ve orman yangınları ve 0 ölü. ABD’nin karşı saldırı anlayışı bayağı yumuşakmış. 🙂 Üstelik 5 yıl sonra. Katrina felaketi 2005’te, Rusya orman yangınları 2010 senesinde. Yani arada 5 sene var. Amerika neden cevap vermek için 5 yıl beklemiş olabilir? Pek mantıklı görünmüyor. Ayrıca Amerika da sık sık büyük yangın felaketleri yaşıyor. Geçen yıl Haziran ayında New Mexico eyaletinde nükleer bir tesis yangın tehlikesi atlatmıştı. Bunun da mı sorumlusu Rusya? Buradan… Read more »

aslı
aslı

HAARP 4 temmuz 1976’da ABD ve RUSYA’nın ortaklaşa geliştirdiği, iyonosferik koşulları değiştirmek için radyo dalgalarını ısıtma tekniğidir. Eski SSCB Devlet Başkanı Kruşcev, Sovyet’lerin gezegeni yokedebilecek korkunc bir silaha sahip olduğunu açıklamış. Oysa ki ABD ile beraber geliştirilen bir silah ya da sistemden bahsediyor.Şu an Rusya’da dünyanın en güçlü HAARP tesisleri var. Çelişkili gibi gözükmesine rağmen Rusya,İngiltere,Çin,ABD,İsveç,Norveç,Japonya HAARP programına dahiller. Bir olayın tek nedeni yoktur.Hele dünyayı,ulusları etkileyecek bir olayın,tek nedenden kaynaklandığını düşünmek safca olur.Siyasi,askeri,jeopolitik,ekonomik,sosyolojik,ekolojik,astronomik… Buna pekçok bilim dalını ekleyebilirsiniz.Din olgusunu da unutmamak gerekir.Olaylar çok bileşenlidir. HAARP’e,gizli,doğal olmayan felaketlerin tek sebebi demek yetmez.HAARP bir ya da bir çok amaca yönelik bir araç… Read more »

john conner
john conner
Reply to  aslı

1976’da Soğuk Savaş hala devam etmekte idi. Günümüzde bile Rusya ile Amerika neredeyse her konuda karşı karşıya gelmektedir. Hele Soğuk Savaş döneminde Amerika ile SSCB hiçbir projede ortak olmamışlardır. Silah teknolojileri gibi hayati önem taşıyan konularda hiç olmamıştır. Ayrıca HAARP tesisleri ilk defa 1993 yılında Alaska’da Amerika tarafından kurulmuştur. 1976’da değil. HAARP bir silah değildir. İklim araştırmaları programıdır. Allah’tan başka hiç kimse doğa olaylarına hükmedemez. Ruslarda HAARP tesisi olamaz. HAARP İngilizce’dir ve Amerikalılar’a aittir. Benzer teknolojinin Rusça’da ki adı SURA’dır. Bir HAARP’çi olarak bunu bilmeniz gerekiyordu. 🙂

Vatanınıza sahip çıkın
Vatanınıza sahip çıkın

Neden özellikle Rusyanın Haarp kapasitesi üzerine yoğunlaşıyorsunuz.
Neden Amerika ve İsrailden bahsetmiyosunuz.