Haarp teknolojisi, yeni neler var ?

26
80

Haarp teknolojisi, yeni neler var ?

Daha önceki yazılarımızda haarp teknolojisini ilk olarak Rusyanın geliştirdiği ve SURA isimli tesisleri ile elektromanyetik titreşimleri transfer edebilecek antenleri kullandığını yazmıştık.

Yine aynı yıllarda bu tesislere paralel olarak geliştirilen ve HAARP teknolojisinin TESLA tarafından başka bir amaçlara hizmet edebileceği söylenen Yüksek gerilim enerji transfer sistemleride çalışmaları arasındaydı.

Aşağıda MOSKAVA yakınlarında 80 lerde kurulan deneysel amaçlı çalışmaların yapıldığı HAARP teknolojisine dayalı yüksek gerilim transfer antenleri görülebiliyor.

Google maps de koordinatları

+55° 55′ 26.15″, +36° 49′ 10.97″


View Larger Map

Bu tesisler yardımı ile antenler yardımı ile bir noktadan diğer noktaya enerji transferi yapılabiliyordu.

80 li yıllarda geliştirilen bu teknoloji SSCB yıkılması ile bu çalışmalar aksadı ve daha sonrada terk edildi.

Çalışmalardan elde edilen sonuçların şu anda nerede ve ne amaçla kimler tarafından kullanıldığı bilinmiyor. Ancak yakın zamanda bu teknolojinin etkilerini ve sonuçlarını görebileceğimiz bir olayla karşı karşıya kalmamız yakındır.

Bunun etkileri ile ilgili duyumlar bize gelmeye başlamış durumda. Etkileri arasında neler olabileceğini sonraki bir yazımızda ele alabiliriz.

Tesisleri incelemenizi ve Yüksek gerilim enerji transferi ile bilgilenmenizi düşündüğüm için bu tesisleri konu olarak yazıyorum.

Fotoğrafları ve koordinatları kontrol edebilirsiniz.

Teslanın deneysel olarak bu teknolojiyi kullandığı biliniyordu…

haarp-teknolojisi-yeni-neler-var-daha

Teslanın ilk kurduğu tesis

Fotoğraflarda görülen tesislerde yüksek gerilim bobinlerini ve antenler açık olarak görülebiliyor.

Yorumlarınızı bekliyorum


26
Kimler Neler Demiş?

avatar
10 Comment threads
16 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
Vatanınıza sahip çıkınaslıveviviFahri Meteorologmehmet Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Photon
Ziyaretçi
Photon

Madem bu kadar bilinen bir şey bu, niçin kimse önlem almıyor? Malasef gerçekliğini yitiren konular bunlar.

Leven Keskin
Ziyaretçi
Leven Keskin

Tesla bu iş ile elektrik enerjisinin küresel bazda kablosuz ve ücretsiz olarak taşınması için uğraşıyordu. Yani asıl amacı insanlığa hizmet etmekti. kesinlikle paraya pula değer vermeyen en büyük mucittir ama yine kötü emeller için kullanılıyor bu güzelim buluşlar. isanlık kendi sonunu hazırlıyor.

kerim
Ziyaretçi
kerim

çindeki 8 büyüklüğündeki depremide haarp yapmamışmıydı nasıl bi koruma bu?
çok abartılar var! her büyük depremi haarp yapıyo oldu artık ,komik geliyo insanlara, özelllikle anadolu 1000 lerce yıldır depremle yıkılan bi alan kocaeli ve ist bilinen 7+ mg depremi 19 u geciktir 197x-1998 arası deprem açısından çok durgun bi donemdeydik 99 da marmaraya merhaba diyince affalladık anormal geldi olay o! geçmişteki depremleri neyle yapıyolardı dua yöntemiylemi ?nette anlatılan bilgiler daha çok bilimkurgu geliyo bana kusurabakmayın bu kadar eleştiride olsun yani….

Sami34
Ziyaretçi
Sami34

Sayın admin eleştirilere verdiğiniz cevap tarzınıza hayranım. Sokrates’in hem antik yunanlı hem de brezilyalı olanı gibi 😀

john conner
Ziyaretçi
john conner

HAARP zaten kelime anlamı olarak (High Frequency Active Auroral Research Program) “Yüksek Frekanslı Etkin Güneşsel Araştırma Programı” demektir. Adı üzerinde, bu bir araştırma. Silah değil. İyonosfer’in özelliklerini ve davranışlarını araştırmak üzere Alaska’da Amerika tarafından yapılan bir araştırma. Amerikan Ordusu tarafından desteklendiği için silah olarak algılanır. Aslında öyle değil. Bugün dünya çapında kullanılan internet teknolojisini de Amerikan Ordusu’na bağlı DARPA (ABD Savunma Bakanlığı İleri Araştırma Projeleri Ajansı) isimli isimli kuruluş geliştirmiştir. Yani Amerikan Ordusu’nun desteklediği her proje silah değildir. HAARP tesisleri Amerika tarafından ilk defa 1993 yılında Alaska’da, Gakona Bölgesinde kuruldu. Öyle zannedildiği gibi gizli bir proje falan da değildi. Kanımca… Read more »

kerim
Ziyaretçi
kerim

bende teşşekür ediyorum, çoğu sitede hafif karşıt görüş aktarıldığında yorumlar silinir tahammül yoktur..

Salih Metecan Gülşen
Ziyaretçi
Salih Metecan Gülşen

güzel yazı olmuş, elinize sağlık, şu Van depremini bir sebep sonuca bağlamak istedim. Van depremi olurken TSK K.Irak’ta tarihinin en başarılı operasyonunu yürütüyordu. Özel birliklerin baskınlarından sonra taburlar basılan konumlara yerleşiyordu ve PKK’nın sonu gelmişti emin olabilirsiniz. Bu yaz tamamen biteceğine dair de umutluyum, tabi Türkiye’de olağanüstü birşey yaşanmaz ise… İşin Japonya kısmına gelince, fazla anlamam iktisattan fakat ekonomik faktörler düşündürücü olabilir diye düşünüyorum konu üzerinde uzmanlığı olan varsa, özellikle kriz döneminde Japon yeni ve devlet iktisadi politikalarının sanayi de dahil Batı’ya yansımaları nasıldır bakma lazım. Üstüne üstlük uzmanlık alanımın uluslararası ilişkiler olmasından öte bir kaç unsur düşündürücü, bildiğiniz üzere… Read more »

john conner
Ziyaretçi
john conner

Salih Metecan Gülşen, öncelikle yazım ile alakalı düşünceleriniz için teşekkürler. Lakin Van Depremi ile alakalı kurmuş olduğunuz sebep-sonuç ilişkisine katılmıyorum. Neden mi? 1) Türkiye, Irak’ta Amerika’dan onay almadan operasyon yapamaz. Amerika Irak’ın kuzeyinde operasyon yapmamızı istemese zaten bize izin vermezdi. Bizi durdurmak istiyorsa neden Türkiye’de deprem tetiklesin ki? Ayrıca neden Van? Türkiye’de daha başa bir çok aktif fay hattı varken, neden Van? Örneğin neden İstanbul yada İzmir değil? 2) Irak’ta operasyon yapmamızı sağlayan istihbaratı bize Amerika vermektedir. Buna “anlık istihbarat” deniyor. İnsansız hava araçları tarafından aktarılan görüntülerle sağlanıyor. Kabul etmeliyiz ki, istihbarat konusunda Amerika’ya bağımlıyız. Amerika Irak’ta operasyon yapmamızı istemese… Read more »

Salih Metecan Gülşen
Ziyaretçi
Salih Metecan Gülşen

yanı sıra eklemem gerekir ki, bu teorilerin hep ABD düşmanı olmayan ülkelerde meydana gelmesinin şöyle bir izahı olabilir. Yine Gölcük teorilerinde okumuştum. Zannedersem bu cihazın yaydığı sinyali toplaması için bir anten ya da alıcı koyuluyor sizin de yazınızda belirttiğiniz gibi. Bu tip cihazları yerleştirmek ABD’ye düşman devletlerde bir hayli zor olacaktır, düşman demeyeyim de dost olmayan ülkelerde diyeyim, İran, Rusya, Çin vb. Fakat müttfeik ülkelerde veya hasmane ilişkiler olmayan devletlerde cirit atmak rahat olduğundan bu tip lokasyonlara çıkarlarla örtüşen müdahaleler yapılabilir. Tabi bu nokta da çok daha derin analizlere yer verilerek geniş bir açıklama yapılabilir, özellikle Immanuel Wallerstein’ın Dünya-Sistemleri Teorisi… Read more »

mehmet
Ziyaretçi
mehmet

john conner , cok güzel bir yazı . Ne gariptir ki 1990 ların sonundan beri cok ciddi bir deprem kusagına girdigimizi , manyetik alan ,cekirdek hareketlerinin tuhaflasdıgını istatiksel olarak kanıtladıgımız bir zaman diliminde olan depremleri ,bu bilgileri göz ardı ederek farklı nedenlere baglamaya calbir ısmamız bence anlamsız… ancak devletlerin icinde ki derin yapıların bügünkü fizigi ve teknolojiyi kendi lehlerine bir savas aracı haline getirme olasılıklarını reddetmeden.

aslı
Ziyaretçi
aslı

HAARP 4 temmuz 1976’da ABD ve RUSYA’nın ortaklaşa geliştirdiği, iyonosferik koşulları değiştirmek için radyo dalgalarını ısıtma tekniğidir. Eski SSCB Devlet Başkanı Kruşcev, Sovyet’lerin gezegeni yokedebilecek korkunc bir silaha sahip olduğunu açıklamış. Oysa ki ABD ile beraber geliştirilen bir silah ya da sistemden bahsediyor.Şu an Rusya’da dünyanın en güçlü HAARP tesisleri var. Çelişkili gibi gözükmesine rağmen Rusya,İngiltere,Çin,ABD,İsveç,Norveç,Japonya HAARP programına dahiller. Bir olayın tek nedeni yoktur.Hele dünyayı,ulusları etkileyecek bir olayın,tek nedenden kaynaklandığını düşünmek safca olur.Siyasi,askeri,jeopolitik,ekonomik,sosyolojik,ekolojik,astronomik… Buna pekçok bilim dalını ekleyebilirsiniz.Din olgusunu da unutmamak gerekir.Olaylar çok bileşenlidir. HAARP’e,gizli,doğal olmayan felaketlerin tek sebebi demek yetmez.HAARP bir ya da bir çok amaca yönelik bir araç… Read more »

john conner
Ziyaretçi
john conner

1976’da Soğuk Savaş hala devam etmekte idi. Günümüzde bile Rusya ile Amerika neredeyse her konuda karşı karşıya gelmektedir. Hele Soğuk Savaş döneminde Amerika ile SSCB hiçbir projede ortak olmamışlardır. Silah teknolojileri gibi hayati önem taşıyan konularda hiç olmamıştır. Ayrıca HAARP tesisleri ilk defa 1993 yılında Alaska’da Amerika tarafından kurulmuştur. 1976’da değil. HAARP bir silah değildir. İklim araştırmaları programıdır. Allah’tan başka hiç kimse doğa olaylarına hükmedemez. Ruslarda HAARP tesisi olamaz. HAARP İngilizce’dir ve Amerikalılar’a aittir. Benzer teknolojinin Rusça’da ki adı SURA’dır. Bir HAARP’çi olarak bunu bilmeniz gerekiyordu. 🙂

Vatanınıza sahip çıkın
Ziyaretçi
Vatanınıza sahip çıkın

Neden özellikle Rusyanın Haarp kapasitesi üzerine yoğunlaşıyorsunuz.
Neden Amerika ve İsrailden bahsetmiyosunuz.