Rosetta uydusu ve Uzaylılarla haberleşme.

24
11

Rosetta uydusu ve Uzaylılarla haberleşme

Geçen hafta göktaşına çevresinde bulunan Rosetta uydusunun modülü Philae başarılı bir şekilde göktaşı yüzeyine iniş yapmıştı.

Philae ile ilgili ilginç gelişmeler olurken bazı kaynaklardan gelen haberler, göktaşının aslında çok önceden takip edilen ilginç bir sinyalin takibi sonucu bu görevin ortaya çıktığı tartışılmaya başlandı.

Bu tartışmada göktaşının aslında bir transmit araç olduğu ve güneş sistemine çok uzaklardan gönderildiği açıklanmış oluyor. İddia oldukça ilginç görüntülere baktığımız zaman göktaşının bir uzay aracına benzememesi yanında göktaşının üzerinde olduğu söylenen Philae modülünün kayıt ettiği seslerde ilginç bir rastlandı olarak Contact filminde uzaydan dinlenen seslere oldukça benzemekte.

Contact filmindeki sahne ve ses…

Tartışma ESA nın içinden geldiği bilinen bir email ile ortaya çıkıyor. Oldukçada iddialı olarak yukarıdaki konunun gerçek olduğunu deliller göstererek sunuyor.

Email de şu şekilde

Bu görev kuyruklu yıldızın gerçek uzaylı doğasını gizlemek için Avrupa Uzay Ajansı ve NASA nın örtbas operasyonudur. E-posta daki iddia ESA gizli bir çalışandan, ve “Comet 67P gerçek iç işleyişini” ortaya çıkarmak için iddialı fotoğrafları göstermekte.

Göktaşı üzerinde tesbit edilen UFO olduğu iddia edilen ve videoda geçen görüntülerin açık hali şu şekilde.

Rosetta uydusu ve Uzaylılarla

Aslında Philae nın 10 yıl boyunca güneş sisteminde sorunsuz olarak gezmesi ve göktaşına başarılı olarak inmesinden sonra gelişen olaylar zinciri bir şeylerin saklanmakta olduğu kuşkusunu oluşturmaya başladı. Özellikle modülün pilinin bitmesi ve güneş pillerinin devreye girmemesi gibi açıklama bunu doğruluyor.

Bu durumda olayı takip etmek oldukça güç olacak, çünkü modülden gelmesi beklenen sinyal ve görüntüler tamamen karartılacak. Bu projeye katkı sağlayan ülkelerede bu şekilde açıklanacak.

Aslında bu olayda bir sorunun cevabını bulamadım. Neden NASA bu işi ESA nın yapmasını izin vermiş olabilir. Kendisi bu görevi yapmadı.


24
Kimler Neler Demiş?

avatar
24 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
22 Comment authors
ibrahimbalciavialboisbecerKanix007jotunheim_ Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Anıl GÜÇLÜ
Ziyaretçi

al sana uçuk bir komplo teorisi : NASA bu operasyonun maaliyetini bütçesinden karşılamak istemedi zira ABD kongresi NASA’nın bütçesini kısmıştı işin tilkiliğine kaçan NASA çözümü ESA içerisine kendi adamlarını yerleştirmekte buldu.Bu teknoloji casusları Philae’nin kontrol sistemlerini hackleyip NASA’nın kontrolü ele geçirmesini sağladı böylece NASA hem bedavaya operasyonu ele geçirdi hemde olası sızmaların önüne geçmiş oldu bir taşla iki kuş olayı 🙂

kar kokusu
Ziyaretçi
kar kokusu

bu sabah ben de kalktığımda her yer kıpkırmızı sisle kaplıydı. sonra acayip bir pembeye dönüştü. ardından parlak ve çirkin bir sarı renk halini aldı sonra da kirli beyaz rengini aldı. kameramla çekmeye çalıştım ancak pek başaramadım çünkü kızıllığı çekememiş. yani kameraya yansımamış bu da çok ilginçti. daha fenası bu sabahtan beri evde kapı pencere açamıyoruz. içeri giren hava ciğerlerimizi yakıyor ne nefes alabiliyoruz ne dışarı bakabiliyoruz. bu kadar senedir hava işlerini takip ediyorum ben daha hayatımda kırmızı pembe ya da sarı sis görmedim.

TunaEmren
Ziyaretçi
TunaEmren

Philae’nin organik moleküller bulmasına şaşırdık mı? Yaşamın dünyaya özgü olduğunu düşünmekti garip olan aslında. Bir kez daha Panspermia..

_aylakadam
Ziyaretçi
_aylakadam

Bir kac gun once nat geo da philae belgeselinin bi bölümünü yakaladim, bu ve ya benzer bi link var mi arkadaslar?

Tschapuller
Ziyaretçi
Tschapuller

Onca yol yapıp kuyruklu yıldıza gelmişim, bu saatten sonra çalışmam diyip uyku moduna geçen Philae onlayn mı? Tabi ki de offline

Cenkox
Ziyaretçi
Cenkox

Şu Rosetta belgeselini bir ay boyunca Acun dahil her kanalda yayinlaticaksin. 4 milyar yasindaki kuyruklu yıldıza belki biz de ineriz.

ugrasmiyorum
Ziyaretçi
ugrasmiyorum

Philae’yi kuyruklu yıldıza boşuna gönderdiler.. Aslında merak edilen soruların cevaplarının hepsi kuran-ı kerim’de yazıyor.

MuratCoban_
Ziyaretçi
MuratCoban_

Philae, Dünyadan 510 milyon kilometre uzaklıktaki kuyruklu yıldıza tam 10 yılda ulaştı.

literarch
Ziyaretçi
literarch

Gerizekalı feministler için; Rosetta Projesinde,Philae ‘i 510 milyon kilometre uzaktaki Comet 67P indirmeyi başaran Dr. Matt Taylor üzdünüz

ugrasmiyorum
Ziyaretçi
ugrasmiyorum

Cübbeli’nin Philae hakkında düşünceleri dindar kesimi temsil ediyor. ESA’nın yaptığı araştırmalarn dindarlar tarafından açıklaması”SAÇMALIK”

Atearmine2
Ziyaretçi
Atearmine2

Harbi bizim bu kuyruklu yıldızdan [Philae]beklentimiz tam olarak ne? Evrendeki diğer zekâlar, olası varlıklar hakkında soru soracak kadar>

MinikkkKus
Ziyaretçi
MinikkkKus

philae bile uyuyabiliyor, biz uyuyamıyoruz..evet.

drYalgin
Ziyaretçi
drYalgin

Philae’nin indiği 67P kuyrukluyıldızının iki kâşifinden biri Tacikistan’da 100$ maaşla çalışıyor, BBC Rusça’nın haberine göre

leyla_yagci
Ziyaretçi
leyla_yagci

Yahu Philae’nin yolculugu trilyonlarca dolarlik bir endsutrinin dogusunu mujdeliyor, sen hakikati aramaya mi gonderdiklerini sandin onu?

alalunar
Ziyaretçi
alalunar

Su 67p kometi gunese yaklassa da philae araci sarj olsa tekrar, haftalardir tek derdim bu

BozkurtAta
Ziyaretçi
BozkurtAta

Philae’den gelen haberlere bak – Buz- organik moleküller buldu- Uzay madenciliğin kapısını aradı… Bir de bizim uğraştığımız işlere bak.

Esrazynphkbln
Ziyaretçi
Esrazynphkbln

“Rosetta” filmini izlemenizi tavsiye ederim

islak_su
Ziyaretçi
islak_su

Hepiniz Philae’yi unuttunuz. İnsanoğlu böyle nankör işte. O zavallı hala kuyrukluyıldızda şarj olmayı bekliyor. Umurunuzda değil.

Kanix007
Ziyaretçi
Kanix007

NASA Philae’yi kiskandi tabi uzayda show yapiyorlar.

jotunheim_
Ziyaretçi
jotunheim_

bunlar bide müthiş çekişmeye yol açıyo kurumlar arası. mesela philae’yi esa indirdi, bunu nasa yaptı. herkes bizim gibi fuzuli ülke mi.

isbecer
Ziyaretçi
isbecer

Savasci karakterler ya da zaferlerden isim secmiyorlar. Rosetta ve Orion guzel ornekler. Halbuki General Lee vb adlandirmalar da olabilirdi

avialbo
Ziyaretçi
avialbo

Orion ve Rosetta… 2014 evrenin keşfi sürecinde mükemmel bir yıl oldu.

jotunheim_
Ziyaretçi
jotunheim_

philae modülünü kuyruklu yıldıza indiren rosetta başka bir kuyruklu yıldıza su bulmuş. ama moleküler açıdan dünyadakinden farklıymış

ibrahimbalci
Ziyaretçi
ibrahimbalci

2014’ün en güzel olayı Philae’nin kuyruklu yıldıza inmesiydi. Gerisi boş, hikaye…