İlginç sesler devam ediyor.

6
52

İlginç sesler yayılmaya devam ediyor.

Dün yani 21 Mart’dan itibaren Clintonville’in 129 KM güneyinde bulunan Montello kasabası gece sabaha karşı 5 saatlerinde bir anda peş peşe 3 büyük patlamayı andıran ama aynı anda şimşek sesine de benzeyen gürültüler duydu, evlerini sallayan bu sesten dolayı bazı kasaba sakinleri evlerinden dışarı çıkmaya uğraşırken, diğer sakinler de yine Clintonville’de olduğu gibi polis telefonlarını kitlediler. Yetkililer 1 dakika içinde en az 25 telefon aldıklarını dile getiriyorlar.

Gelen şikayetler ardından hemen harekete geçen polis ekipleri aynı anda bölge yetkilileri ile de görüşerek su, doğalgaz hatlarının ve sismik haritaların kontrol edilmesini istediler. Sonuçlar yine aynıydı.

Yapılan araştırmalarda ve çevre kasabaların uyarılarından sonra, Clintonville ve Montello kasabaları sallanırken, gelen raporlarda Fond Du Lac kasabasında kanalizasyondan ilginç ve açıklanamayan materyallerin ortaya çıktığını dile getirmekte.

İlgincime giden bir konuda bu üç kasabanın haritadaki lokasyonları ve oluşturdukları üçgen

Haritada da görüldüğü gibi bu üç yer bir üçgen oluşturmakta. Çok fazla bir bilgi olmadığım için spekülasyonları yayınlamak istemiyorum ancak konu ile ilgili çok ilginç ve farklı yazılar var internette.

İlginç sesler

İlginç seslerimize dönersek;

Montello’da yapılan şu zamana kadarki araştırmalarda, Clintonville’deki gibi yine herhangi bir sismik faliyet bulunamıyor. Ayrıca yine yapılan doğalgaz ve su hatları araştırmaları da herhangi bir anormali olmadığını göstermekte. Ancak camların neredeyse kırılmasına sebep olan ve yer yer de gök gürültüsü/patlama/uğultu şeklinde devam eden bu seslerin halen bir kaynağının bulunamaması kasaba sakinlerini korkutmuş vaziyette.

Clintonville röportajlarında ise bir kısım şehirden uzaklaşmak için hazırlık yaparken, bir kısımda bu seslerin video ile birlikte kayıtlarına başlamış durumda. Aynı şekilde bu durum Montello için de geçerli.

Bunların dışında yetkililer çevrede yapılan kazılar ve benzeri sistemleri de inceleyerek bulunan bölge altında hiçbir çalışma yapılmadığını dile getirmekte… Bunların dışında hiçbir çevre sakini duman, ateş, veya benzeri patlama sonrası oluşabilecek etkenleri görmediğini, çünkü ortada sadece bu sesin olduğunu da ekliyorlar.

Konu ile ilgili yabancı kaynaklı haber videolarını paylaşıyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=QZU1uV119pM

Daha önce de dediğim gibi bu sesler yayılmaya devam etmekte ve daha farklı noktalarda da yakın zamanda duyulmaya başlanırsa pek şaşırmayacağım.

Yorumlarınızı bekliyorum…

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
Yorumunuz için teşekkürler...
Yazıyı arkadaşlarınızla paylaşırsanız sevinirim... .

6 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
mehmet
mehmet

baska bir öneri : yerkagunun altının lokalize bosalmaları ..böylece deprem alıcılarının cok yakınında olmadıkca ,aletlerde bir deger olusturmaz hemde evlerin camını kıracak kadarda titresim verebilir.

aslı
aslı

USGS,Clintonville’daki titreşimi,1.5 magnitud’luk bir DEPREM olarak onayladı.