LYME Hastalığı ve Kırmızı örümcekler

LYME hastalığının tanımı yeni yapılan bir hastalık, ancak hastalık tanımı ile ilgili çok yoğun bir tartışma mevcut.

Buradaki yazımızda LYME hastalığı ile kırmızı örümcek arasındaki bağlantıyı yazmıştık. Bu hastalık kırmızı örümcek üzerinde yaşayan bir bakteri ile insana geçmekte ve tanımı oldukça zor konulan bir hastalık. Birçok hastalık belirtisini aynı anda taşıdığı için çoğunlukla yanlış teşhis konulmakta ve hastalık insanı tabiri caiz ise süründürmektedir.

LYME hastalık olarak

1- Enfeksiyonun en az 1 yılda ortaya çıkması

2- Tedavi edilmezse önemli nörolojik bozukluklar oluşturması (ensefalit,ensefalopati,menenjit) (beyin sisi, hafıza bozukluğu,his kusurları,ağrı vs).

3- Aktif borrelia ( bakterinin yaydığı ) enfeksiyonunun olması (daha önce antibiotik tedavisi alsa bile).

LYME için birçok şey yazılmış durumda.

Ancak en önemlisi insan bağışıklık sisteminde henüz tanımlanmamış değişikliklere sebp olması.

Yabancı birçok sitede LYME hastalığının bir biyolojik silah olarak kullanılan ve biyolojik saldırıyı örtbas etmek için yapay olarak geliştirilmiş bir bakteri tarafından yayıldığı yönünde.

Zaten LYME hastalığı tanısı bile bilim adamları arasında tartışmalara sebep olmakta ve çoğunlukla grip tanımı konulmakta.Ancak hastalık tedavi edilmemiş olmaktadır.
Kırmızı örümceklerin ülkemizde rastlanma oranının yükselmesi ile yakında hastanelerde açıklanamayan hastalıklarda artma olacağını sanıyorum.

Biyolojik bir saldırı olma ihtimali yüksek görünmekte. Daha önce kenelerle rastlanan başka bir hastalık başarılı olmadığı için bu yönde bir çalışma yapılmış olma ihtimali yüksek.

0 0 votes
Article Rating

Son Yazılar

Son Yorumlar

Tavsiye Yazılar

1 Yorum

Subscribe
Bildir
guest
Yorumunuz için teşekkürler...
Yazıyı arkadaşlarınızla paylaşırsanız sevinirim... .

1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
CeydaŞ
CeydaŞ

Bu sabah saat 1 civarlarında akdenizde gerçekleşen 5.2 büyüklüğündeki deprem ve arkasından oluşan hortumlar fırtına gök gürültüleri ve yağmur hakkında ne düşünüyorsunuz ?Depremden oluşan bi enerji boşalması mı yoksa haarp olabilir mi ?

Haber Bültenimize üye olabilirsiniz...

1
0
Would love your thoughts, please comment.x