Nostradamus tahminleri her yıl tekrarlanan bir veri.

Nostradamus Tahminleri

Nostradamus,  Les Propheties adlı kitabı 1555’de ortaya çıkmış ve 353 dörtlükleri içeriyordu. En önemli tahminlerinden bir kaçı olan Aya iniş, JFK, Hitler, Atom bombası ve 9/11 suikastını öngörüyordu. 2017 yılı için Nostradamus biraz farklı tahminlere sahip.

Nostradamus olarak bilinen Michel de Nôtre-Dame, ondokuzuncu yüzyılda bir dizi tahmin yapmış ünlü Fransız hekim ve astrologdur ve geçerliliği yüzlerce yıl boyunca tüm kuşaklara sürpriz olmaya devam etmektedir.

Nostradamus’un dörtlükleri arasında yapılan araştırmaların büyük oranda yanlış yorumlara ya da yanlış çevirilerin sonucuna dayandığını söylensede, milyonlarca kişi ve belli başlı basın ajansları ona birçok büyük dünya olayı öngörüyorlar.

Geçmişte birçoklarının yalnızca tesadüf olduğuna inanan şeyleri öngörmüştü. Bununla birlikte, bazıları büyüleyici şeylerin ötesinde.

Nostradamus Tahminleri

Geçmişte Nostradamus, Hitler’i öngörür: “Avrupa Batı’sının derinliklerine bakarsak, küçük bir çocuk fakir insanlardan doğar; diliyle büyük bir piyano çıkarmaya başlar; Onun şöhreti Doğu dünyasına doğru artacaktır. ”

” Açlıkla acımasız canavarlar nehirleri geçecek, savaş alanının büyük bir kısmı Hister’e karşı gelecektir. Almanya’nın çocuğu hiçbir şeyi gözlemediğinde, Bir demir kafesine “

Hitler 20 Nisan 1889’da doğdu. Batı Avrupa’da fakir ebeveynlere. İstisnai becerileri ile I. Dünya Savaşı’ndan sonraki yıllarda ulus hareketini başlattı.

Hister’in yazım hatası olduğuna inanılıyor. Alman ordusu Fransa’yı istila etti. Açlık ile acımasız canavar nehirleri geçecek, ve “ Büyükşehir Savaşı Alanının ” yenilgiye uğratılmış Müttefik güçlerine atıfta bulunduğu düşünülüyor.

Görünüşe göre, 11 Eylül’ü de öngördü : Dünyanın merkezinden sarsıcı bir ateş Yeni Şehrin etrafında titreme neden olur. İki büyük kayalık uzun bir süre savaşacak; Ardından Arethusa yeni bir nehri kızıştırır.

Bu satırların İkiz Kuleler üzerindeki 11 Eylül 2001’de meydana gelen saldırıyı temsil ettiği düşünülüyor.

Fakat Nostradamus yukarıdakilere ilaveten 2017 için şüphesiz biraz kaç ürkütücü tahminlere de sahip :

İnananlara göre, İtalyada yükselen işsizlik ve kredilerle maddi zorlukla karşılaşabilir ve onu yeni bir Euro Bölgesi krizinin “merkezi” haline getirerek, Çin, dünyadaki “ekonomik dengesizliği” geniş etkilerle tedavi etmek için cesur adımlar atabilir.

ABD için kötü haberler var mı? ABD’ye atıfta bulunduğu düşünülen “mevcut süper güç” in Bay Trump’un göreve girdiği yılda giderek istikrarsız ve beceriksiz olması bekleniyor.

Rusya ile Ukrayna arasındaki bir ateşkes 2017’de gerçekleşecek. Bu, ABD tarafından sert karşılanacak, ancak AB tarafından benimsenecek.

Nostradamus Tahminleri

Nostradamus tahmininin yorumlanması, küresel ısınmanın bir sonucu olarak doğal kaynakların azaltılmasından kaynaklanan silahlı çatışmaların olasılığından da bahsediyor. Bununla birlikte, terörizm ana tehdit olarak kalacaktır.

Papanın Ölümü? Evet Nostradamus, Katolik Kilisesi önderinin 2017’de öleceğini ve onun yerine başka bir liderin geçmediği sürece Papa Francis’e umut vermeyeceğini öngördü.

Nostradamus görünüşe göre güneş enerjisinin daha yaygın hale geleceğini ve ticari uzay yolculuğunun Dünya etrafında yörünge uçuşlarla çıkacağını öngörmüş.

Yeni bir süper güç ortaya çıkacak ve bu Çin olacak. Küresel evrede Çin, “küresel ekonomik dengesizliği gidermek” için bazı “cesur adımlar atabilir”. Nostradamus’a göre, Pekin’in aldığı tedbirlerin çok uzun süreli etkileri olacaktır.

ABD’de korkunç bir deprem? Nostradamus, 2017 yılı sonuna kadar büyük bir deprem olacağını öngördü. Kaliforniya bölgesinde, ünlü San Andres hatasında artan bir deprem şansının bulunduğunu, yıllardır uyarıda bulunan sismoloji uzmanları tarafından göz ardı edilmemiştir.

Nostradamus Tahminleri

Ayrıca, İtalya, Avrupa’daki yeni bir mali krizin “merkez üssü” olma riski altındadır.

Nükleer Soykırım. Nostradamus, Üçüncü Dünya Savaşı’ndan önce nükleer bir Soykırım yaşanacağını söyledi. Ve onunla birlikte dünyanın süper güçlerinden biri tarafından meydana gelmeyeceği şeklinde yorumlanması terörist bir saldırı ihtimalini gündeme alınabilir yapıyor.

Latin Amerika’daki değişiklikler. Nostradamus, hükümetlerinin Sol – kanat siyaset ‘dan uzaklaşacakları bölgedeki ülkeler için bir yıllık yeniden tanımlama öngörerek olası iç karışıklığın ortaya çıkmasına yol açacak.

Nostradamus’un korkunç tahminlerini nitelemekle birlikte, belirli bazı yorumlara açık uçlu dörtlükleride mevcut.

Birçok araştırmacı ve yazar, Nostradamus’un 2017 için öngördüğü tahminlerin büyük olasılıkla orijinal çalışmasının bireysel yorumlarından kaynaklandığına kesin olarak inanıyor. Bu nedenle, tahminlerin herhangi bir şekilde doğru olup olmadığını belirlemek imkansızdır. Ayrıca, eleştirmenler, Nostradamus tarafından ‘yapılan’ öne sürülen tahminlerin çoğunun, yanlış yorumlamaların veya yanlış çevirilerin sonucu olduğunu savunuyorlar.

Sizce 2017 tahminleri ne kadar tutabilir.

.

0 0 votes
Article Rating

Son Yazılar

Son Yorumlar

Tavsiye Yazılar

2 YORUMLAR

Subscribe
Bildir
guest
Yorumunuz için teşekkürler...
Yazıyı arkadaşlarınızla paylaşırsanız sevinirim... .
2 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
kenantasdemirr
kenantasdemirr

Şimdi sen Nostradamus musun diyecekler olucak ama ben bu sene ölücem diye düşünüyorum

LedoveIsild
LedoveIsild

Nostradamus beni korkutuyor

Haber Bültenimize üye olabilirsiniz...

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x