Büyük deprem geliyorum diyor mu ?

29
41

Büyük deprem geliyorum diyor mu ?

Şimdi ne olacak…

Supermoon a 3 gece kaldı ve AY dolunay durumuna hızla yaklaşıyor. Ay’ın çekim kuvveti bugün itibari ile hızla artacak… Yerkabuğu bu nedenle zayıf gördüğü yerden kırılacak mı ?

Son hafta Türkiyenin her bölgesinde yapılan chemtrails uygulamasının arkasında gerçek depremin etkilerini artırmak veya azaltmak yönünde olabilir mi ?

Bunun yanında Malatya – Kürecik kaynaklı olduğunu sandığımız bir manyetik titreşim mevcut… 2 gündür devam ediyor… İşin ilginç yanı daha önce HAARP sinyallerini dinleyebildiğimiz halde kürecik açıldığından bu yana bu sinyaller artık yok oldu sanki… Bir şekilde frekanslar bastırılıyor. ( Sanki bir jammer gibi… ) Aslında sinyaller varda biz mi göremiyoruz yoksa başka bir olay mı var artık göremiyoruz…

Son birkaç günde arka arkaya oluşan 2 orta şiddetli deprem

IZMIR – 5.0
KUTAHYA – 5.1

Bölge üzerinde oluşan orta şiddetteki depremlerin bu alandaki tüm faylara etkisi nasıl olacak ?

Bugün çok farklı bir etki daha başladı…

Büyük deprem

Üst atmosferdeki iyon seviyesi Türkiye üzerinde çok yoğun… sanki bir kalkan oluştu ve güneş ışınına siper oluyor… Bunun etkisini daha önce Japonya da görmüştük bir ayna vazifeside görebilecek kadar kalın bir iyon tabakası oluşuyor, bu aynadan yansıyacak ışınlar başka noktaları vurabilir. Gökyüzünde bugünlerde güneşe artık gözlüksüz bakabilirsiniz.

Buna bağlı atmosferdeki elektron seviyesinin azalmasını aşağıdaki grafikte görebilirsiniz. Özellikle 3-4 mayısdaki düşüş oldukça önemli bir kriterdir.

Bugün ve ertesinde gelecek 3 gün çok kritik bir dönemeç…

Supermoon etkisi Mayıs 9 a kadar sürecek arkasından gelecek ve Türkiyenin dünyanın ters tarafında 20 mayıs 2012 de tam güneş tutulması meydana gelecek. Toprak katmalarındaki çekim bu sefer ters tarafta meydana gelecek.

Bunları alt alta toplarsak ve istatistikleri de işin içine koyarsak bu ay hepimizin çok dikkatli olarak olan olayları takip etmemiz gerekiyor…

Yorumlarınızı bekliyorum…


29
Kimler Neler Demiş?

avatar
18 Comment threads
11 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
Sami34MbanonFactorxaslı Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
commandan
Ziyaretçi
commandan

Kütahya depremi yerin 3 km derinliğinde olması ilginç geldi bana ve bu derinlikte 5.1 siz daha iyi biliyorsunuz ama bana tuhaf geldi.ayrıca bana soracak olursanız chemtrails uygulamaları Türkiyeyi korumak içindir yoksa hiç bir ülke göz göre göre bu kadar uçağın uçmasına izin vermez bence danışıklıdır.

DOĞA
Ziyaretçi
DOĞA

Akkuyu 4.0’la sallandı Akkuyu Nükleer Santralinin yapılması planlanan Büyükeceli beldesinin 10 KM doğusunda, Akdeniz sahilinde Yeşilovacık beldesi açıklarında 4.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. http://www.demokrathaber.net/cevre/akkuyu-40la-sallandi-h8608.html

kerim
Ziyaretçi
kerim

bu ay ozellikle dikkat! ister istemez dünya üzerinde negatif bi etki yaratacak tıpkı 1999-2004 gibi ama acısı mayısmı çıkar yada önümüzdeki 2 aydamı orasını kestirmek zor..

commandan
Ziyaretçi
commandan

Biraz öce 4.7 Kütahya da deprem oldu daha öncesinde 3.8 öncesi 3.2 Allah korusun sanki anadolu yarım adası afrika ya doğru eğim hareketi yapıyor mersin izmir kütahya enteresan bir durum.

Gabriel
Ziyaretçi
Gabriel

17 Ağustos depremi döneminde benzer şekilde Türkiye’nin farklı bölgelerinde ve abd kaliforniya civarında Türkiye topraklarındakine benzer şiddetlerde deprem olmuş muydu? Bu konuda geriye dönük nereden bilgi alabilirim. Tatih girip depremleri görebileceğimiz bir arşiv var mı?

kerim
Ziyaretçi
kerim

evet var ama sadece 2 kişi ölmüştü 99 da 7.2 de 99 dünya genelinde çok aktif bi donemdi zaten taiwan çin iran bir sürü büyük deprem var o yıl deprem değil ülkenin bölgenin geri kalmışlığı öldürüyo abd 7.5 e kadar pek bişey yapmaz…

kerim
Ziyaretçi
kerim

99 eylül taiwan depreminde 2.500 kişi ölmüş…

andi
Ziyaretçi

Dünkü batıdaki ekstra deprem aktivitesini açıkca beklemiyordum. Giderek batı anadoluda artan hareketliliğin acaba supermoon çekim etkisiyle dahada depreşmiş olabileceğini düşünüyorum mayıs ayınında batı anadoluda bu şeklide devam edebileceğini ve irili ufaklı bir çok faydan oluşan egenin o onu o onu ite ite 5,5 a kadar depremlerin olabileceğini tahmin ediyorum. Nitekim bir önceki konuda belirttiğim kütahya hem kuzeyi hem güneyi iteler demiştim bu sabah itibari ile 4,3 lük bir çanakkale lapseki depremi oldu bu etkileşim sürebilir hatta istanbulda hafif bir tekirdağ depremi ile sallanabilir de ama bunların epsi bir tahmin arkadaşlar

Mpen
Ziyaretçi
Mpen

Site sahibi, 20 Mayıs’ta olacak güneş tutulmasının tam güneş tutulması oldugundan emin misiniz? Pasifik’te gerçekleşecek, yani Türkiyenin tam tersinde ve vikipedi’de filan parçalı güneş tutulması olarak geçiyor. Çok önemli bir şey değildir belki ama, söylemek istedim. Yanlışsam düzeltin.

Ariakas
Ziyaretçi
Ariakas
aslı
Ziyaretçi
aslı

İnternette hiç bir şey gizli kalmaz.Taklitler asıllarını yaşatır.Yola devam Admin Bey……..

anon
Ziyaretçi
anon

her ne kadar GDOlu yiyecekler gibi bazı alanlarda bu hükümet birilerinin ekmeğine bilerek ya da bilmeyerek yağ sürse de genel olarak acaba ekonomideki iyi gidişi nasıl durdurmayı deneyecekler diye hep merak ediyordum. istanbul ve izmirde büyük deprem tetiklemeye çalışıyorlar başka bir açıklaması yok. özellikle kentsel dönüşüm daha başlamadan çıkacak depremde ekonomi ve genel psikoloji büyük bir darbe alır. ve bunun siyasi etkileri de olur. kasetle olmazsa, yalan haberle olmazsa depremleri mi kullanacaklar?

hepsi sadece fikir

Gabriel
Ziyaretçi
Gabriel

Anon, ülkemizde (hesapta) var olan ekonomik büyüme maalesef bizim paramızla değil, dışarıdan gelen parayla oluyor. Kredi kartına abanıp borca harca girsede bir şekilde kendini döndüren ama zevklerinden de taviz vermeyen vatandaş gibi ülkemizin ekonomisi.
Benim teorimde şu, Kürecik Haarp bağlantısı bilienerek KHK ile devreye alındı, İstanbulda bir deprem tetiklenecek ve projelerine göre şehri baştan inşa edecekler. Kim? Hırsız bankerler ve uşakları.

kerim
Ziyaretçi
kerim

istanbul hiç bi zaman çok büyük felaket görmedi fay nerden baksanız şehre 20-40 km uzakta ahşaptan yapılma üflesen uçacak yapılar yüzyıllardır ayakta ist depremi şişiriliyo olsada şehir kendini 1-2 haftada toplayacağından eminim trakya çanakkale balıkesir erzincan tokat çok daha tehlikeli istdan …

kerim
Ziyaretçi
kerim

işin komiği depremlerin durgun seyretmesi ayrı bi parodi 2-3 gündür dünya genelinde oldukça durgun bazen akıl sır ermiyor %500 artıyo derler 🙂 93 depremlerine bakmak lazım:)

aslı
Ziyaretçi
aslı

Vive La France, Le President Sarkozy au revoir a jamais.

(Yaşa Fransa,Sarkozy’nin Cumhurbaşkalığına sonsuza kadar elveda)

Sami34
Ziyaretçi
Sami34

kerim bey bence yazış tarzınızı biraz daha yumuşatın!!! sanki insanlar depremin olmasını çok istiyormuş gibi bir imada bulunmuşsunuz ki, bu son derece yanlış.
Üstelik sizin o söylediğiniz gecikmiş depremlerin er ya da geç olacağını zaten herkes biliyor!

kerim
Ziyaretçi
kerim

benim kastedmek istediğim tr deki 12 senedeki nerdeyse tüm 5.5+ depremlerin haarpa yapıştırılması sanki haarp olmasa deprem olmuyacak gibi bi düşünce çıkıyo bu tezatlık dolu haarp olmasaydıda ist izmit izmir tarihte yıkıldığı gibi yine yıkılacak değişen bişey yok binanı altyapını sağlam yap gelişmiş ülkeler gibi depremi unut okadar basit…