Mars’ta ‘böcek’ araştırması

0
163
Ohio Üniversitesi’nden bir bilim adamının Mars’taki böcekleri keşfetmesi ile ilgili bir basın açıklaması yapıldı.

Kızıl Gezegenin etrafında sürünen canlı böceklerin varlığını iddia eden orijinal makale. NASA’nın Mars gezicileri tarafından çekilmiş fotoğrafları yakından incelemek için birkaç yılını harcadığı bildirilen bir entomolog olan Dr. William Romoser’in izniyle geliyor.

“Mars’ta yaşam vardı ve hala var” dedi.

“Terran böceklerine benzer özellikler gösteren, gelişmiş gruplar olarak yorumlanan Martian-böcek faunası arasında belirgin bir çeşitlilik var. Örneğin, kanatların varlığı, kanat bükülmesi, çevik kayma / uçuş ve çeşitli yapılandırılmış bacak elemanları.”

“Belirli bir formun net bir görüntüsü tanımlanıp tarif edildikten sonra. Aynı temel formdaki diğer daha az net fakat en az geçerli olmayan resimlerin tanınmasını kolaylaştırmak için kullanışlıdır.”

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, çevrimiçi göründüğünden beri. Dr. Romoser’in araştırması, ‘böcekler’ imajlarının pareidolia örneklerinden biraz daha fazla olduğunu. İnsan beyninin başka şekillerde anlamlı şekilleri görme eğiliminde olduğunu savunarak diğer bilim insanlarıyla çok ciddi bir kuşkuculuk yaşadı. kalıpları.

Anlaşılan Ohio Üniversitesi onlarla aynı fikirde çünkü ilk basın bülteni web sitesinden kayboldu.

Bunun kesin nedeni hala belirsizliğini koruyor – belki araştırmanın tartışmalı niteliği üniversiteye karşı çok fazla olumsuz dikkat çekmişti.

Bir Ohio Üniversitesi sözcüsü Futurism’e verdiği demeçte, “Fakülte üyesi artık bu araştırma ile ilgili medyaya katılmak istemiyor, bu yüzden hikayeyi web sitemizden kaldırmayı seçtik .”

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
Yorumunuz için teşekkürler...
Yazıyı arkadaşlarınızla paylaşırsanız sevinirim... .

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments