Ufo kazası

0
420

Bugün Polonya ormanında bulunan tuhaf bir nesne UFO araştırmacılarını heyecan içinde paylaşımlar yapmasına sebep oluyor.

Bazıları bunun, düşen bir uzaylı uzay kapsülünün kanıtı olduğuna inanıyor.

Sözde  UFO anomalisi, Polonya’nın yoğun ormanlık alanlarının derinliklerinde terk edilmiş gibi görünüyor.  Şaşırtıcı nesnenin çok sayıda fotoğrafı yerel haber sitesi Echodnia.eu’da yayınlandı.

ufo kazası

Resimlerde görülen cisim bir yetişkinin içine girebileceği büyüklükte. Hatta daha büyük bir uzay kapsülünü belli belirsiz anımsatıyor. Bölgede bu şekilde kullanılan veya daha önce buna benzer hiçbir cisme rastlanmamış. Araştırmacılar bu cismin eski bir sanayi teknesi olabileceği yönündeki tüm tezlerde yok edilmiş.

UFO avcısı ve kendine has bir uzaylı yaşam uzmanı Scott Waring, nesnenin uzun süredir unutulmuş bir uzay aracı olabileceğini iddia ediyor.

Bu nesne, Aralık 1965’te Pennsylvania, Kecksburg’da düşen ünlü ” Kecksburg UFO olayının ” nerede ise birebir aynısı. Kubbe şeklinde ve bir uzay kapsülünü andırıyor. Ekli fotoğrafta Kecksburg da düşdüğü iddia edilen UFO var yukarıdaki polonya ormanlarında bulunan cisim ile karşılaştırabilirsiniz.

Kecksburg UFO olayında bilindiği gibi, 9 Aralık 1965 tarihinde meydana Kecksburg, Pennsylvania, Amerika Birleşik Devletleri den Kuzey Amerika’da bir ateş topu içinde altı ABD eyaleti ve Kanada vatandaşlar

ı tarafından rapor edilen bir gök olayı ( ateş topu ) meydana geliyor.

O tarihlerde bu olay rus uydusu düştü şeklinde kapatıldı.

2005 yılında NASA nın elindeki dökümanlar açıldığında ( 40 yıllık zaman aşımı dolduğu için ) çelişkili ifadelerin olduğu bir tutanak ortaya çıkıyor. Demir özelliği göstermeyen bir cisme ait parçacıkların bulunduğu veriler arasında yer alıyor.

Bunun üstüne o bölgede çekildiği açıklanan bir fotoğrafta basına yansıyor.

ufo kazası

 

Bu fotoğraf o bölgeden çekildiği söylenen fotoğraf. Konumuz kecksburg UFO dedikodusu olmadığı için bu fotoğrafta yer alan cisim ile Polonyada bulunan cisim arasındaki benzerliğe bakmamız lazım. Son bulunan cisim eski verilere oldukça yakın bir görsellik veriyor. Eski tarihlerde olası UFO kazaları bu cisimleri dünyamızın çeşitli yerlerinde ortaya çıkarıyor.

İki cismi yana yan incelemek istersek şöyle bakabiliriz.

ufo kazası

UFO tarihçileri uzun zamandır “Kecksburg UFO” yu en büyük çözülmemiş gizemlerden biri olarak görüyorlar.

Görgü tanıkları, bunun bir meteor değil, ABD ordusu üyelerinin daha sonra götürdüğü bildirilen bir tür uzaylı cisim olduğunu iddia ediyor.

Yerel saatle 16.47’de, görünüşe göre yanan bir cisim Ohio üzerinden Batı Pennsylvania’ya uçtu.

Resmi olarak açıklanamayan nesnenin yönlendirildiği, yolunu değiştirdiği ve yerleşim alanlarından ve Kecksburg ormanlarına doğru bir sert iniş yaptığı belirtiliyor.

NASA raporlarındaki ifadeler ise oldukça ilginç…

.

Olay yerindeki ilk kişiler, kısmen toprağa gömülü olduğunu ve 3-4 m uzunluğunda ve meşe palamudu şeklinde metalden yapıldığını söyledi.

Ayrıca, hiyerogliflere belli belirsiz bir şekilde benzediği söylenen, tabana yakın bir kordon üzerinde çözülemez işaretler olduğuna dair doğrulanmamış raporlar da var.

“Ayrıca nesnenin yönünü kontrol etmek için yanda delikler, havalandırma delikleri var. ”

.

Polonyada bulunan cismin buraya sonradan getirilmesi mümkün değil görünüyor. Büyük ağaçların ortasında kalan cisim nerede ise orman ile çevrelenmiş durumda hareket etmesi çok zor bir pozisyonu var.

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
Yorumunuz için teşekkürler...
Yazıyı arkadaşlarınızla paylaşırsanız sevinirim... .

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments