Çocuk felçine benzer garip hastalık.

3
69

Çocuk felçine benzer garip hastalık

ABD yayılmaya başlayan garip bir hastalık mevcut.

İlk ihbarlar ağustos 2014 de gelmeye başlamış, bu güne kadar 75 çocukta bu garip hastalık teşhisi konulmuş.

İlk vakalar çocukların virus ile ilişkili solunum problemleri ile acil servise gitmeye başladı. İlk olarak Colorado eyaletinde Ağustos da bildirildi. Son aylarda 47 eyalette ve Washington DC nin içinde olduğu 1.116 vaka rapor edilmiş.

Virüs nedeni ile oniki çocuk öldü.

Hastalık çocuk felçine benzer ciddi kas zayıflığı ile ortaya çıkıyor. Tam felç gelişmeden önce yaklaşık bir hafta içinde bir ateş ve solunum semptomları oluşuyor. Çocukların çoğunda manyetik rezonans görüntü veya MRG ile görülebilir durumda omurilik ile ilgili sorunlar görülebiliyor.

Hastalığın orjini hakkında bilgi yok.

Ancak sadece çocukları etkiliyor olması oldukça ilginç bir durum.

Virüsün yine bir laboratuvar virüsü olma ihtimali mevcut, virus dizilimi nedeni ile doğal virus diziliminde bulunmuyor. Yapay yolla elde edilme ihtimali yüksek.

Dünyanın virus salgınları gün geçtikçe artıyor. Ebola ile baş edilmeden henüz ismi konulmamış bu virüsün çok yakında dünya çapında çocukları etkilemesi söz konusu.

Konuyla ilgili CNN de yer alan haber.

http://edition.cnn.com/video/data/2.0/video/us/2014/11/14/newday-intv-yasmin-children-mystery-illness-paralysis.cnn.html

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
Yorumunuz için teşekkürler...
Yazıyı arkadaşlarınızla paylaşırsanız sevinirim... .

3 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
kar kokusu
kar kokusu

bundan çok çok uzun seneler evvel bir kitap okumuştum. aklımda sadece şu kısım kalmıştı: alaskada devasa bir yer altı buz labaratuvarında yapay olarak üretilmiş ve tamamen sentetik on binin üzerinde virüs varmış ve bunlar buzların içindeki özel yerlerinde saklanıyormuş. sonra ben bu haberi yıllar sonra haberlerin birisinde duydum ve ilk kez biyolojik silah kavramını da o zaman öğrenmş oldum. kartlarda zaten bu hastalıkların nedenini yazıyor.

mertpalavaroglu
mertpalavaroglu

Aslında 4€ varsa cüzdanda UNICEF resmi internet sitesinden 12 çocuğun hayatını kurtaracak çocuk felci aşısını alın diyor.

jhfante
jhfante

Çocuk felci ölümünü 100 kat azaltan, bataklıkların %50sini ıslah edip bulaşıcı hastalıkları önleyen bilim için bugün ne yaptın? ^^